Dyskusja odnośnie zmian w regulaminie w sprawie nadużywania zastępstw.

  • Rozpoczynający wątek Deleted User - 8687748
  • Data rozpoczęcia

Deleted User - 8687748

Guest
Cześć.

1 lipca support wprowadził ujednolicenie, doprecyzowanie zasady odnośnie zastępstw. Streszczając - zakazał proszenia się o zastępstwo (nie wymuszania, po prostu poproszenia o zastępstwo, coś jak na zasadzie proszenia o hasło), ponieważ niektórzy (nie wszyscy, zdecydowana mniejszość graczy) wywalali ludziom wojsko w świat i przejmowali, gdy gracz grał. W wyniku tych zmian powstał temat odnośnie tych zmian (dyskusja nad bezsensownością tej zmiany):
https://forum.plemiona.pl/index.php?threads/regulamin-gry.127109/
oraz ankieta, która jest powodem powstania tej dyskusji, ponieważ gracze raczej średnio chcą te funkcję:
https://forum.plemiona.pl/index.php...acji-punktu-regulaminu-z-1-lipca-2019.127115/

W związku z tym, że support dał możliwość zarzucania pomysłami a w dziale propozycji wrzuca się już gotowe pomysły (inaczej ankieta nie ma sensu, która jest obowiązkowa), więc żeby zebrać znowu jakąś opinie graczy plemion zdecydowałem się rozpocząć tutaj dyskusję.

No więc na początku należy ustalić problemy, które były przed i po zmianie regulaminu.
Przed:
- wywalanie wojska w świat, przez co support miał z tego powodu mnóstwo ticketów. Regulamin był nieprecyzyjny a w praktyce support raz karał (bo pośrednie korzyści z zastępowanego konta) lub olewał (zastępstwa dajemy na własną odpowiedzialność)

Po zmianie:
- bubel prawny, nadal mnóstwo pojęć nieostrych i oceny subiektywnej
- niszczenie organizacji plemion, wojsko w świat nadal będzie wywalane, teraz już legalnie, bo "dobrowolnie" ludzie mają wrzucać zastępstwa. Uderzono w większość, czyli uczciwych graczy.

Propozycja rozwiązania?
Wprowadzić podpunkt brzmiący w stylu:
- Zakazuje się nadużywania funkcji zastępstwa do bezpośredniego wpływania na straty właściciela konta. Sankcje za naruszenie: dwutygodniowy ban, który może otrzymać każdy zastępca, który brał udział w tej akcjii tygodniowy ban dla każdej osoby biorącej udział w rozbieraniu konta. Już tłumaczę:
Ban dla każdego powiązanego konta - aby nie było tak, że wódz przerzuca zastępstwo do jakiegoś multi 21 pkt albo innego konta i wtedy wywalał wojsko. Dwa tygodnie, żeby odczuł fakt nadużycia pozycji, zawieść ludzi - kara ma nie tylko odstraszać, ale też właśnie karać. Tygodniowy ban dla reszty - raczej pytają się ludzie czy wioski będą puste. Jeżeli tak to wiadomo co się święci. Jeżeli nie to rozbiórka siłowa, nic specjalnego i nadzwyczajnego. Jak ktoś poleci z tygodniowym banem za to, to poczuje się wystawiony przez wodza Tu się pojawiają inne wątpliwości:
1. Co, jeżeli wódz przerzuci zastępstwo do kreta i wróg to zacznie rozbierać? Czy wódz powinien dostać za to bana? Od zbadania sprawy jest support. Jeżeli support odkryje, że to jest krzywa akcja to wiadomo, że ban. Kluczowe jest słowo "możliwe". Support bada sprawę.
2. Co, gdy gracz kończy grę i "podpuszcza" do rozebrania konta w ten sposób? Albo gdy wódz podpuszcza swojego gracza? Przewiduję parę systemów zabezpieczeń. To jest poważny problem dla supportu, więc uważam, że powinien też zastosować nadzwyczajne środki. Trochę nadal będzie rozbudowane.

a) Sprawa rozpoczynana jest na wniosek pokrzywdzonego (czyli oczywiste, bo większość spraw tak jest rozwiązywana)
b) Support wprowadził jeden punkt w regulaminie
Wszystko co zostało napisane w grze i połączonych serwisach może zostać zgłoszone i użyte jako dowód przeciwko graczowi w odwołaniu lub innych sprawach związanych z obsługą gry. W razie wątpliwości interpretacja wiadomości należy do zespołu gry.
Co to oznacza? Kluczowe jest to co pogrubiłem. Na podstawie tego dowód mogą stanowić nawet wpisy na forum, że ktoś ogłasza rozbiórkę, koniec gry. W tym przypadku zabezpieczeniem przed wymuszonym takim banem po prostu musi być jasna, niebudząca wątpliwości wiadomość o zakończeniu gry przez gracza. Czyli w takim przypadku najlepiej by było napisać: Kończę grę rozdajcie wioski. Problem stanowi to, gdy ktoś zarzuca zastępstwo i piszę spadam stąd/znikam stąd/kończę. Tu można wprowadzić domniemanie porzucenia konta, czyli no jak ktoś wrzuca w taki sposób zastępstwo, sugeruje kończenie gry no to można mu wojsko w świat wywalić, jeżeli zastępstwo trwało co najmniej 2 dni (pojawienie się żółtej kropy, termin można ustalić) Obowiązkiem gracza jest otrzymanie potwierdzenia o rozbiórce konta (to już z troski o samego siebie, warto poprosić o przesłanie PW niż na ślepo wierzyć wodzowi)
c) Problemem jest to, że support może od razu bana wlepić - z racji, że sankcje sugerowane przeze mnie są wysokie to trzeba zabezpieczyć także tych co działają uczciwie. Po prostu wystarczy dać moim zdaniem ostrzeżenie, że przyszło zgłoszenie o nadużycie zastępstwo, na pierwszy rzut oka wydaje się to być faktycznie nadużycie i jak typy w ciągu 24/48h nie wskażą dowodu niewinności to poleci ban. W takiej sprawie wystarczyłoby zgłoszenie od jednej osoby, która jest powiązana w tej sprawie, żeby też support nie miał multum ticketów.


To by było na tyle. Fakt, pokomplikowałem sprawy i zaznaczę jedno - punkt ten nigdy nie będzie mógł być dokładnie określony, ponieważ sprawa sprawie nie jest równa i zawsze znajdą się podobne sytuacje a precyzowanie przypadków spowoduje, właśnie te zbliżone sytuacje będą wyjątkowe, bo nie będą zakazane. Więc tutaj musi być w pewnym stopniu w postaci klauzuli generalnej. Najważniejsze w tym wszystkim jest ukierunkowanie co się zamierza chronić, przed jakimi ruchami. U mnie celem jest zapobieganie wywalaniu wojsku w świat. Istotne byłoby też stworzenie do tego FAQ. Jest to poważny problem, dlatego trzeba się przy tym mimo wszystko narobić.

Zapraszam do dyskusji, temat jest bardzo dyskusyjny, bo mówimy tutaj o prawie, regulaminie a to nie są tematy proste i łatwe w stylu: zakaz posiadania multikonta, zakaz obrażania graczy.
 

DeletedUser40095

Guest
No więc na początku należy ustalić problemy, które były przed i po zmianie regulaminu.
Przed:
- wywalanie wojska w świat, przez co support miał z tego powodu mnóstwo ticketów. Regulamin był nieprecyzyjny a w praktyce support raz karał (bo pośrednie korzyści z zastępowanego konta) lub olewał (zastępstwa dajemy na własną odpowiedzialność)

Po zmianie:
- bubel prawny, nadal mnóstwo pojęć nieostrych i oceny subiektywnej
- niszczenie organizacji plemion, wojsko w świat nadal będzie wywalane, teraz już legalnie, bo "dobrowolnie" ludzie mają wrzucać zastępstwa. Uderzono w większość, czyli uczciwych graczy.

Mylisz się.
Kilka miesięcy temu miała miejsce zmiana regulaminu gry. Przed tą zmianą karano jeśli w wyniku zastępstwa osoba zastępująca odniosła bezpośrednie lub pośrednie korzyści kosztem konta zastępowanego. Po zmianie regulaminu nie miało to miejsca. Zastępca mógł rozebrać konto i nie ponosi żadnych konsekwencji z tego względu. Ponieważ zastępstwo dajesz na własną odpowiedzialność. Nie ma tutaj nic nieokreślonego. Jasno i prosto. Bez sensu? Jasne, że tak.
Oczywiście masz to zabezpieczenie, że możesz zablokować manewrowanie wojskiem. Jednak wtedy samo zastępstwo traci sens, prawda?

Problem stanowi wykładnia 11 punktu 2 paragrafu regulaminu gry.
Zabronione jest zwracanie się do innych graczy z prośbą o wykonanie działania lub udzielenie informacji bezpośrednio lub pośrednio powiązanych z własnością konta, a także szantażowanie, oszukiwanie lub grożenie w taki sposób oraz namawianie do łamania zasad gry w jakikolwiek sposób.
Tylko i wyłącznie wykładnia. Okazuje się, że sama prośba o zastępstwo podpada pod ten fragment regulaminu.

Dopóki administracja gry, nie postanowiła sprawy wyjaśnić, Regulamin był dla mnie dość jasny.
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
zakazał proszenia się o zastępstwo (nie wymuszania, po prostu poproszenia o zastępstwo, coś jak na zasadzie proszenia o hasło)
Problem stanowi wykładnia 11 punktu 2 paragrafu regulaminu gry.
Tylko i wyłącznie wykładnia. Okazuje się, że sama prośba o zastępstwo podpada pod ten fragment regulaminu.
Tak jak wspomniałem w sąsiednim temacie, jest to stwierdzenie nieprecyzyjne. Zabronione są "prośby, które nie są prośbami" (w sensie: gracz czuje presję, że otrzyma jakąś karę/naganę/upomnienie/cokolwiek za to, że zastępstwa nie da). W języku angielskim jest tu słowo request, które po prostu zostało przetłumaczone na polski trochę dosłownie :p
Na w pełni dobrowolne zastępstwa (czy to z inicjatywy osoby zastępowanej, czy wynikłe np. z takiej wymiany zdań:
  • podobno za tydzień macie jakieś zawody?
  • tak, mamy - i właśnie, nie będzie mnie jakieś 3 dni jak coś
  • możemy zorganizować jakiegoś zasta, jakby trzeba było bronić konta
  • ok, daj znać komu
czy dowolnej podobnej) nie ma i nie będzie mieć to żadnego wpływu. Żeby była jasność :)

dwutygodniowy ban
Trochę poleciałeś z tą długością bana... w mechanice gry dwutygodniowy ban = kasacja konta :)
 

DeletedUser40095

Guest
Tak jak wspomniałem w sąsiednim temacie, jest to stwierdzenie nieprecyzyjne. Zabronione są "prośby, które nie są prośbami" (w sensie: gracz czuje presję, że otrzyma jakąś karę/naganę/upomnienie/cokolwiek za to, że zastępstwa nie da). W języku angielskim jest tu słowo request, które po prostu zostało przetłumaczone na polski trochę dosłownie :p
Na w pełni dobrowolne zastępstwa (czy to z inicjatywy osoby zastępowanej, czy wynikłe np. z takiej wymiany zdań:
  • podobno za tydzień macie jakieś zawody?
  • tak, mamy - i właśnie, nie będzie mnie jakieś 3 dni jak coś
  • możemy zorganizować jakiegoś zasta, jakby trzeba było bronić konta
  • ok, daj znać komu
czy dowolnej podobnej) nie ma i nie będzie mieć to żadnego wpływu. Żeby była jasność :)

Łukasz, Ty chyba nie za bardzo masz pojęcie o czym mówisz, co?
Wiadomość jaką otrzymaliśmy jest dość precyzyjna i jasna.

Drodzy Gracze,

zgłaszacie do nas zapytania o sposób interpretacji punktu 2.11 zasad gry:

Zabronione jest zwracanie się do innych graczy z prośbą o wykonanie działania lub udzielenie informacji bezpośrednio lub pośrednio powiązanych z własnością konta, a także szantażowanie, oszukiwanie lub grożenie w taki sposób oraz namawianie do łamania zasad gry w jakikolwiek sposób.


Chcemy ujednolicić tę sprawę, stąd też ta wiadomość oraz oficjalne stanowisko:
proszenie o udzielenie zastępstwa jest niezgodne z regulaminem gry!

Nie ma znaczenia czy ma to być zastępstwo chwilowe, weekendowe czy "wiszące". Czy ma ono służyć rekrutacji do plemienia, kontroli wewnątrz plemienia czy jakiemukolwiek innemu celowi. Proszenie o nie jest niezgodne z regulaminem!

Naruszenie tej reguły prosimy raportować w sposób identyczny jak wulgaryzmy (czyli poprzez opcję "Zgłoś wiadomość"). Konsekwencją za łamanie tej zasady będą ostrzeżenia lub bany czasowe nie krótsze niż 24h (w zależności od dotychczasowej kartoteki gracza, każde kolejne przewinienie oznacza surowszą karę).
Czyli traktowane będzie to jako niezgodna z regulaminem wiadomość, na takiej samej zasadzie jakby znajdowały się w niej wulgaryzmy czy treści obraźliwe.

Przyjmujemy tu zasadę "prawo nie działa wstecz", więc konsekwencje wyciągać będziemy wobec wiadomości wysłanych PO tym ogłoszeniu. Prosimy o nieraportowanie jakichś starszych wiadomości, nie będą one uwzględniane.

Pozdrawiamy serdecznie
Wasz Plemiona Team

Dla ułatwienia przytoczyłem całą wiadomość, dokładnie taką jaką otrzymaliśmy. Która część koresponduje, z tym co mówisz?
Jednak przyjmijmy, Twoje słowa, za dobrą monetę. Ja proszę gracza o zastępstwo. Gracz mnie zgłasza. I jaką mam pewność, że bana nie dostanę? Ano żadnej.

Aha... request - dosłowne tłumaczenie to żądanie, a nie prośba. I gdyby faktycznie wiadomość była wynikiem tłumaczenia, to właśnie "żądanie" byłoby słowem, które można interpretować tak jak piszesz.

---- nie pisz dwóch postów pod sobą, od tego jest funkcja "edytuj" (Lukasz032) ----

Co do scenki rodzajowej:

- Każdy gracz plemienia jest zobowiązany do dania zastępstwa wiszącego członkom rady plemienia.
> ban?

  • podobno za tydzień macie jakieś zawody?
  • tak, mamy - i właśnie, nie będzie mnie jakieś 3 dni jak coś
  • daj zastępstwo, zaopiekujemy się kontem
  • ok, daj znać komu
> ban?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Ty chyba nie za bardzo masz pojęcie o czym mówisz, co?
Nawet wręcz przeciwnie, jak to stary klasyk powiada.

Ja proszę gracza o zastępstwo. Gracz mnie zgłasza. I jaką mam pewność, że bana nie dostanę? Ano żadnej.
Jeżeli w tej "prośbie" sugerujesz, że gracz może ponieść konsekwencje jej zignorowania, to nie będzie to zgodne z regulaminem.

gdyby faktycznie wiadomość była wynikiem tłumaczenia
Powiedział ktoś, kto nie brał jakiegokolwiek udziału w jej powstawaniu.

- Każdy gracz plemienia jest zobowiązany do dania zastępstwa wiszącego członkom rady plemienia.
> ban?
Mówiłem już. Zasada taka sama jak wulgaryzmy - najpierw ostrzeżenie, a bany dopiero wtedy, gdy Gracz ich już więcej zebrał :)

  • podobno za tydzień macie jakieś zawody?
  • tak, mamy - i właśnie, nie będzie mnie jakieś 3 dni jak coś
  • daj zastępstwo, zaopiekujemy się kontem
  • ok, daj znać komu
> ban?
Nie.
 

DeletedUser40095

Guest
Ehh... @Lukasz032 bardzo bym Cię prosił abyś do moich wiadomości nie podchodził wybiórczo.

Ty sugerujesz, że tłumaczenie jest dosłowne. Tymczasem, wyraźnie wykazałem że nie jest to zgodne z prawdą. Dosłowne tłumaczenie słowa "request" to "żądanie", nie "prośba". Kwestia tego, czy żeście sami rodzili tą wiadomość, czy zrobiliście to na zasadzie tłumaczenia z jakiegokolwiek innego języka, jest mało istotna. Ważne jest to, że albo popełniliście błąd do którego nie potraficie się przyznać, albo od kilku dni opowiadasz bajki.

W opisie sugerujesz, że zabawa słowem może być ciekawa. Mówisz tam o dobrym władaniu polszczyzną. Ty w ogóle znasz znaczenie słów? Weźmy na przykład "prośbę". Która część definicji tego słowa sugeruje jakiekolwiek konsekwencje?

W ogóle nie odniosłeś się do meritum. Czyli do samej wiadomości. Wciąż opowiadasz dyrdymały, że przecież jeśli nie będę wymuszał zastępstwa, to czynię zgodnie z zasadami. Jednak wiadomość którą otrzymał każdy gracz, nic o tym nie wspomina. Taka sama forma jest zachowana w "Zasadach gry". Dlaczego ktokolwiek miałby uwierzyć, że jednak wykładnia tego punktu regulaminu jest taka jaką Ty sugerujesz? Ponieważ tak podpowiada rozsądek? Sorry, ale w kontaktach z administracją gry, już nieraz na rozsądku człowiek się przejechał.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby od początku (tj. w wiadomości jaką otrzymali gracze 1 lipca) napisać taką interpretację rzeczonego punktu regulaminu jaką Ty przedstawiasz.

Nie wiem czy rozmowa z Tobą ma jakikolwiek sens. Na pewno nie z takim podejściem jakie reprezentujesz.
Pytam, czy wiadomość zobowiązująca graczy do dania wisielcy radzie, skończy się banem. Ty natomiast piszesz o ostrzeżeniach. Ludzie złoci, przecież to się kupy nie trzyma. Nie interesuje mnie czy dostanę ostrzeżenie. Interesuje mnie, czy jako zarządzający plemieniem, mogę obligować członków do dania zastępstw wiszących. Tak ciężko jest odpowiedzieć "tak" lub "nie"?
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Abstrahując od całej rzeszy niemerytorycznych komentarzy (i absurdalnego - jak na fakt, że sugeruje to operatorowi gry osoba spoza teamu - sugerowania, że nie jestem w temacie), na ostatnie pytanie odpowiem.

Interesuje mnie, czy jako zarządzający plemieniem, mogę obligować członków do dania zastępstw wiszących. Tak ciężko jest odpowiedzieć "tak" lub "nie"?
Obligować? Nie.
Merytorycznie wyłożyć korzyści, jakie mogą z tego odnieść Gracze i pozostawić im ostateczną decyzję? Nie widzę przeszkód.


PS.
Sorry, ale w kontaktach z administracją gry, już nieraz na rozsądku człowiek się przejechał.
Nie odpowiadam za całą administrację gry. Ja mam swoją "działkę", główną specjalność - i staram się wykonywać swoje obowiązki najlepiej jak mogę :)
 

stiv.ens

Szlachcic
Wynik reakcji
1.885
Abstrahując od całej rzeszy niemerytorycznych komentarzy (i absurdalnego - jak na fakt, że sugeruje to operatorowi gry osoba spoza teamu - sugerowania, że nie jestem w temacie), na ostatnie pytanie odpowiem.


Obligować? Nie.
Merytorycznie wyłożyć korzyści, jakie mogą z tego odnieść Gracze i pozostawić im ostateczną decyzję? Nie widzę przeszkód.


Ultimatum. Dajesz wisielca albo wylatujesz z plemienia i radz sobie sam [w domysle zostaniesz przez reszte plemienia wtedy zaatakowany]

Wyrok? Ban

a tak wlasnie gra sie w powaznych plemionach, bo nigdzie juz nie grasz z 5 znajomymi tylko z banda 100-200 losowych ludzi z czego znasz moze 20-50 a reszte musisz obligowac. Ba nawet znajomych musisz obligowac bo akurat zapije w weekend a nastepnego dnia wrog go zacznie napastowac
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Dajesz wisielca albo wylatujesz z plemienia i radz sobie sam
Wiadomość taka implikuje konsekwencje za niepodporządkowanie się, a więc jest niezgodna z regulaminem :)
Serio, nie ma co omijać zasad. Zasady są sformułowane w sposób ogólny nie po to, by nie móc w ogóle brać czy dawać zastępstw, ale by ukrócić właśnie proceder omijania regulaminu. Uczciwym Graczom nie zamierzamy przeszkadzać, ale z cwaniakami w kotka i myszkę nikt tu bawił się nie będzie :)
 

stiv.ens

Szlachcic
Wynik reakcji
1.885
Wiadomość taka implikuje konsekwencje za niepodporządkowanie się, a więc jest niezgodna z regulaminem :)
Serio, nie ma co omijać zasad. Zasady są sformułowane w sposób ogólny nie po to, by nie móc w ogóle brać czy dawać zastępstw, ale by ukrócić właśnie proceder omijania regulaminu. Uczciwym Graczom nie zamierzamy przeszkadzać, ale z cwaniakami w kotka i myszkę nikt tu bawił się nie będzie :)

Jesli nie moge za to wywalic gracza z plemienia to jest cos nie tak.

Mimo ze kazdy ma konto na wlasnosc to i tak forma rozgrywki wymusza centralizacje i zobowiazania wobec plemienia. Chyba nawet na arkadii ktos sie "bawi" w wygrywanie swiata...
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Jesli nie moge za to wywalic gracza z plemienia to jest cos nie tak.
Wasza organizacja w plemieniu - widocznie nie ufacie graczom, a na tym się dobrego (wspólną siłą członków) plemienia nie zbuduje. Wiem co mówię, grałem na światach, na których była super organizacja, a przede wszystkim komunikacja między sobą.
 

stiv.ens

Szlachcic
Wynik reakcji
1.885
Wasza organizacja w plemieniu - widocznie nie ufacie graczom, a na tym się dobrego (wspólną siłą członków) plemienia nie zbuduje. Wiem co mówię, grałem na światach, na których była super organizacja, a przede wszystkim komunikacja między sobą.

ciekawe ze tylko (prawie tylko?) takie plemiona wygrywaja swiaty xd
ale skoro uwazasz ze to nie sa dobre plemiona no to coz /shrug/ przynajmniej sa skuteczne

i nie wiem czemu myslisz ze pierwsze wyklucza dobra komunikacje z cala reszta, ktora chce wspolpracowac


W ogole smieszna sytuacja:
- Spodziewamy sie ze chcesz nas zdradzic i juz wsparcie od wroga do twoich wiosek jest w drodze. Daj zastepstwo zebysmy zweryfikowali
- Nie.
* wylatuje z plemienia
> ban
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 699365127

Guest
O rany Łukasz zdradź mi to super plemię, w którym wszyscy ze sobą rozmawiają, każdy ma do siebie numer telefonu, a wisielce nie są potrzebne bo wszyscy są hiperaktywni... Mam wrażenie, że ktoś tu farmazony opowiada xD

Nie dostaniesz bana za wyrzucenie z plemienia... Jeszcze. Nie wiadomo jak długo zajmie im zepsucie również tego xD Czekam, aż za kilka światów nie będzie opcji wypraszania xD
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
wszyscy ze sobą rozmawiają
To chyba powinna być norma :)

każdy ma do siebie numer telefonu
Tego nie powiedziałem, ale nie widzę przeszkód, jeżeli to by pomogło w organizacji plemienia.

Nie dostaniesz bana za wyrzucenie z plemienia... Jeszcze. Nie wiadomo jak długo zajmie im zepsucie również tego xD
Za samo wyrzucenie nie. Za próbę perswazji na graczu wymuszenia zastępstwa w zamian za zostanie w plemieniu kara się już należy.
 

stiv.ens

Szlachcic
Wynik reakcji
1.885
A wez sobie rozmawiaj z 200 osobami... Jeju to nawet przekracza Liczbe Dunbara a to tylko glupia gra komputerowa. Musialbym innych znajomych nie miec.

Ewentualnie wygraj sobie swiat w 50 osob gdzie po pol roku polowa odpadnie.
A i tak bys ze wszystkimi z tych 50 osob nie utrzymywal kontaktu

Edit: teraz swiaty sa chyba tak malutkie ze te 50 osob to nawet nie wydaje sie tak malo. Mowie o powazniejszych rozgrywkach na kilka lat
Edit2: ale konkurencja i tak ma po 200 ludzi xD
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser40095

Guest
Abstrahując od całej rzeszy niemerytorycznych komentarzy (i absurdalnego - jak na fakt, że sugeruje to operatorowi gry osoba spoza teamu - sugerowania, że nie jestem w temacie), na ostatnie pytanie odpowiem.

"Drogi graczu, w naszym plemieniu obowiązkowe są zastępstwa wiszące. Masz dwa dni, na przekazanie takiego zastępstwa. W razie jego braku, nasze drogi będą musiały się rozejść."
Jest to wiadomość kwalifikująca się na bana.
Sorry, ale czy gracz nie ma tu możliwości dokonania wyboru? Oczywiście, że jest. Jak od graczy wymagam aby po miesiącu gry mieli srebrnego grabieżcę, w przeciwnym wypadku wylecą, to również powinienem bana dostać?

Nie chodzi o kwestię możliwości komunikacji, czy cokolwiek innego. Jednak w bandzie 150 osób, nie ma możliwości aby wszyscy gremialnie dali wisielca, ponieważ uwierzą że to świetny pomysł. Ba! Nawet pod naciskiem związanym z wywaleniem z plemienia, nadal wszyscy tych wisielców nie dają. Kiedy już dotrzesz do wyniku 99%, to po kilku tygodniach znowu bawisz się w wiadomości grupowe, ponieważ wisielce poznikały. Ty natomiast uważasz, że pięknym słowem i prezentacją, że to jedyna słuszna droga, zdziałasz to samo, co prostą konsekwencją wywalenia z plemienia. Brawo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Tać mówię, że parę jeszcze ładnych lat temu nikt zastępstw ani nie wymuszał, ani w ogóle nie chciał (chyba że kogoś faktycznie nie było chwilę, dał znać i sam ustalił kto go zastąpi). I to się sprawdzało.
Ty natomiast uważasz, że pięknym słowem i prezentacją, że to jedyna słuszna droga, zdziałasz to samo, co prostą konsekwencją wywalenia z plemienia.
Tak, o ile ludzie sami chcą w ogóle grać. Proste. Dla warzyw tak czy inaczej w topowych plemionach miejsca nie powinno być, na tym etapie gracze powinni sami sobą coś reprezentować.
 

DeletedUser

Guest
Z innej beczki, ale wciąż w temacie :). Czy jest możliwość jakiegoś globalnego zgłoszenia kont? Bo jedno zapytanie na 5 minut to trochę mało :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Marseusz

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
600
Tać mówię, że parę jeszcze ładnych lat temu nikt zastępstw ani nie wymuszał, ani w ogóle nie chciał (chyba że kogoś faktycznie nie było chwilę, dał znać i sam ustalił kto go zastąpi). I to się sprawdzało.

Ładnych parę lat temu to ile? Gram prawie od początku plemion(s2) i na każdym świecie na którym grałem wymagano zastępstw. No chyba, że grało się w jakichś plemionach pod pp no to tam faktycznie nikt zastów nie wymagał.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry