Ustawienia świata na życzenie graczy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser179686
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser179686

Guest
Witam,

Czy istnieje jakakolwiek możliwość, że wychodzące nowe światy będą miały ustawienia wedle życzeń graczy?

ostatnio rzadko tutaj zaglądam, ale nie przypominam sobie, aby administracja robiła, np. ankiety, aby gracze mogli wybierać jakie ustawienia chcieliby na nowym świecie...
za to w grze na pw dostajemy pełno innych ankiet :)

Wiem, że gracze nie mogą decydować jakie będą ustawienia, ponieważ nie wszystkie opcje sa kompatybilne ze sebą, ale np. jak czesto zastanawiam się:
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś świat z flagami, ale bez giełdy premium?
 

DeletedUser179686

Guest
ok, w takim razie gdzie można głosować nad ustawieniami ewentualnego nowego świata?
 

aszxqw92

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
1.454
Witam,

Czy istnieje jakakolwiek możliwość, że wychodzące nowe światy będą miały ustawienia wedle życzeń graczy?

ostatnio rzadko tutaj zaglądam, ale nie przypominam sobie, aby administracja robiła, np. ankiety, aby gracze mogli wybierać jakie ustawienia chcieliby na nowym świecie...
za to w grze na pw dostajemy pełno innych ankiet :)

Wiem, że gracze nie mogą decydować jakie będą ustawienia, ponieważ nie wszystkie opcje sa kompatybilne ze sebą, ale np. jak czesto zastanawiam się:
Czy wyjdzie jeszcze kiedyś świat z flagami, ale bez giełdy premium?


Nigdy każdemu graczowi się nie dochodzi więc moim zdaniem te ankiety są mało opłacalne bo czasem multaki psuja gre dajac wlasnie flagi na swiatach nie parzystych i psując gre po jest to jako tako funkcja za PP ktora daje przewage gracza posiadajacym czarna flage moze nie tak jak gielda ale na dłuższą mete daje kopa.
 

Sh4Me

Szlachcic
Wynik reakcji
5.614
A ja mam inne pytanie, kiedy wystartuje świat o powierzchni większej niż te 6-8 kontynentów?
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Już śpieszę z informacją: KAŻDY świat polskich Plemion jest
o powierzchni większej niż te 6-8 kontynentów

To proste obliczenie matematyczne - mapa świata ma szerokość 10 kontynentów i wysokość również 10 kontynentów. A 10 razy 10 daje 100, więc "trochę" więcej niż 6-8 :)

Jedynym póki co światem, w którym Gracze mogli wybrać ustawienia świata, był jubileuszowy świat 100. Poza "specjalnymi okazjami" tego typu decyzje o konfiguracji świata zapadają bezpośrednio na samej "górze" projektu, wśród osób, które nie są bynajmniej tymi, które na co dzień odpowiadają na tickety Graczy. Nasza, polska "komórka" obsługi gry zdołała wywalczyć dość dużo - przede wszystkim to, że KAŻDY świat nieparzysty startuje bez dodatkowych funkcji Premium, w tandemie ze światem parzystym, który takie funkcje posiada. Niestety, kwestii ustawień światów nie możemy tutaj negocjować na zasadzie "dali palca, to chcemy całą rękę" ani dowolnie "życzyć" sobie światów o określonych ustawieniach.
Dodatkowo, w grę wchodzą kwestie zależności niektórych ustawień świata od siebie - na przykład nie może istnieć świat z wolnym przesyłem surowców i dodatkowo z równocześnie włączoną Giełdą Premium - takie ustawienie spowodowałoby "wysypanie" się świata.
 

DeletedUser181431

Guest
Już śpieszę z informacją: KAŻDY świat polskich Plemion jest


To proste obliczenie matematyczne - mapa świata ma szerokość 10 kontynentów i wysokość również 10 kontynentów. A 10 razy 10 daje 100, więc "trochę" więcej niż 6-8 :)

.

Myślę, że osobie pytającej chodziło o ZAPEŁNIONE kontynenty. Najnowsze światy 119 i 120 mają zapełnione kolejno 4 kontynenty (niecałe) a drugi ma łącznie jakieś 8 kontynentów (4 pełne i 8 połowicznie zapełnionych) A światy mają już 13 dni. Dla porównania świat 100 ma całkowicie zapełnione 32 kontynenty plus jeszcze kontynenty niezapełnione całkowicie, więc jakby to dodać to wyjdzie coś ok. 40, nie chce mi się liczyć. No ale świat 100 to świat 100, ale taki świat 92 prawie że dorównywał setce. Świat 83 (bez farmy) także jej dorównywał a 90 był chyba nawet większy To tylko pokazuje że coś..coś się z plemionami psuje i te się coraz bardziej staczają. Za dużo eventów? Bonusów? Udziwnień?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

stiv.ens

Szlachcic
Wynik reakcji
1.885
Już śpieszę z informacją: KAŻDY świat polskich Plemion jest


To proste obliczenie matematyczne - mapa świata ma szerokość 10 kontynentów i wysokość również 10 kontynentów. A 10 razy 10 daje 100, więc "trochę" więcej niż 6-8 :)

Jedynym póki co światem, w którym Gracze mogli wybrać ustawienia świata, był jubileuszowy świat 100. Poza "specjalnymi okazjami" tego typu decyzje o konfiguracji świata zapadają bezpośrednio na samej "górze" projektu, wśród osób, które nie są bynajmniej tymi, które na co dzień odpowiadają na tickety Graczy. Nasza, polska "komórka" obsługi gry zdołała wywalczyć dość dużo - przede wszystkim to, że KAŻDY świat nieparzysty startuje bez dodatkowych funkcji Premium, w tandemie ze światem parzystym, który takie funkcje posiada. Niestety, kwestii ustawień światów nie możemy tutaj negocjować na zasadzie "dali palca, to chcemy całą rękę" ani dowolnie "życzyć" sobie światów o określonych ustawieniach.
Dodatkowo, w grę wchodzą kwestie zależności niektórych ustawień świata od siebie - na przykład nie może istnieć świat z wolnym przesyłem surowców i dodatkowo z równocześnie włączoną Giełdą Premium - takie ustawienie spowodowałoby "wysypanie" się świata.


Niemcy slyszeli o czyms takim jak "klient placi, klient wymaga"?


PS. ale mozna od kogos kupowac surowce za PP a potem ten ktos Ci oddaje PP, juz widzialem takie machlojki


Z tym też się zgodzę za dużo udziwnien
+1
zamiast naprawiac to co jest zle w grze, bo jest bardzo, baardzo niedopracowana to oni dodaja jakies prestize czy inne wieze
 

DeletedUser

Guest
zamiast naprawiac to co jest zle w grze, bo jest bardzo, baardzo niedopracowana to oni dodaja jakies prestize czy inne wieze

niektórym po prostu nudzi się granie 10 lat w tę samą grę, innym po prostu nie chce się uczyć nowej gry, no każdemu nie dogodzisz, zmiany są potrzebne, bo psują utarte strategie i trzeba szukać nowej

Niemcy slyszeli o czyms takim jak "klient placi, klient wymaga"?
Co masz na myśli?
 

stiv.ens

Szlachcic
Wynik reakcji
1.885
Co masz na myśli?

Jesli np. w ankiecie 90%, albo bardziej realnie 80% graczy powiedzialoby, ze nie chce kosciola to INNO ma prawo mimo wszystko dac kosciol, ale to takie troche bez sensu bo dla nich to nic nie zmienia a ludzie ktorzy kupuja KP/MK nie dostana tego co by chcieli


Co do zmian... Nowe postacie w jakiejs MOBIE sa super, ale taka gra jak plemiona raczej kiepsko przyjmuje nowe mechaniki
zwlaszcza kiedy wprowadzaja kolejne elementy losowosci, patrz eventy
PS: Widziales zeby ktos narzekal na dzielone komendy? Nie? Bo to usprawienie gry, ktore powinno byc od samego poczatku a nie nowa mechanika
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
"a ludzie ktorzy kupuja KP/MK nie dostana tego co by chcieli"
Ludzie którzy kupują KP/MK dostają odpowiednio KP i MK.
To w jaki sposób argumentujesz to tak jakbyś poszedł na rynek, kupił jabłka i banany, krzycząc do handlarza, aby następnym razem przywiózł jeszcze na targ gruszki zamiast arbuzów. Następnego dnia przychodzisz na targ, kupujesz nadal jabłka i banany, tym razem handlarz przywozi ci zarówno gruszki i arbuzy. (trochę koloryzowane, ale: jabłka i banany to KP i MK, pod postacią gruszek masz świat bez kościoła, pod postacią arbuza masz świat z kościołem. Z tego co widzę to świat s121 jest z kościołem, s122 jest bez kościoła. Więc jak chcesz grać na świecie bez kościoła możesz wybrać s122. Dodam jeszcze, że około 2 miesiące temu, s119 wyszedł bez kościoła.

"gra jak plemiona raczej kiepsko przyjmuje nowe mechaniki"
gra przyjmuje nowe mechaniki tak prosto jak stare, kod precyzyjnie mówi co się dzieje, tutaj jest kwestia graczy, kto pierwszy potrafi się dostosować do nowych warunków. Niektórzy lubią grać przez 10 lat w tą samą grę, niektórzy nie.
 

stiv.ens

Szlachcic
Wynik reakcji
1.885
KP i MK to byl przyklad taki, bo jakby ludzie nie kupowali PP to plemiona przestalaby byc biznesowo oplacalne
a zeby kupowac te PP to ludzie pewnie by chcieli grac na swiecie z odpowiednimi ustawieniami bo inaczej po co w ogole grac

co z tego ze na 122 nie ma kosciola skoro jest farmienie i prawdopodobnie wieza? ta wieza to nawet nie wiem, bo nie sprawdam ustawien parzystych ale tak strzelam tylko
a juz napewno jest tam gielda


oczywiscie mozna zaczekac na kolejny swiat i osobiscie ja bym tak zrobil, aczkolwiek nie widze powodu dlaczego niemcy mieliby miec totalnie wywalone w opinie graczy na temat preferowanych ustawien swiata (zwlaszcza jezeli mialby byc niestandardowe, takie ktorych raczej nie zobaczymy z ich inicjatywy) skoro gracze niejako kupuja ten produkt



cala moja wypowiedz nie polega na tym, ze 121 ma wg. mnie zle ustawienia i w ogole be, bo jakbym chcial grac to zaczekam na kolejny swiat, ale na tym ze nie widze sensu w zlewaniu opinii graczy i takie gadanie ze my nie mamy wplywu na decyzje "gory" mnie irytuje (w sensie gora mnie irytuje a nie nasz support)




wyobraz sobie Hermi, ze sprzedajesz klientowi soft razem ze wsparciem i rozwojem, klient Ci mowi ze chcialby to i to a Ty do niego, ze niech sie cmoknie
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
"a zeby kupowac te PP to ludzie pewnie by chcieli grac na swiecie z odpowiednimi ustawieniami bo inaczej po co w ogole grac"

napisz mi kochany ile jest możliwości skonfigurowania ustawień świata i odpowiedz na pytanie ile takich światów byłoby atrakcyjnych dla jakiejś większej ilości graczy i co by się stało, gdyby otworzyć np top 5 takich preferowanych światów (jakby to wpłynęło na ilość graczy na poszczególny serwer i czemu to wpływa na to, że światów wychodzi 1, i jak z tego, że 5 > 1 wynika, że każdemu się nie dogodzi)

"co z tego ze na 122 nie ma kosciola skoro jest farmienie i prawdopodobnie wieza? ta wieza to nawet nie wiem, bo nie sprawdam ustawien parzystych ale tak strzelam tylko"

na s119 jest farmienie, a jest światem nieparzystym, poza tym może warto spróbować zagrać na parzystym :)
z drugiej strony coraz więcej czasu mija od wprowadzenia wieży, więc niedługo to nie będzie żaden nowy feature, więc czemu by go nie wprowadzić jako standard

cytując z wcześniej
"Jesli np. w ankiecie 90%, albo bardziej realnie 80% graczy powiedzialoby, ze nie chce kosciola to INNO ma prawo mimo wszystko dac kosciol"
tl; dr : ma prawo bo jest właścicielem tej gry

jako, że nie sprawdzasz ustawień parzystych to:
s107 - bez kościoła
s109 - bez kościoła
s111 - bez kościoła
s113 - kościół
s115 - bez kościoła
s117 - bez kościoła
s119 - bez kościoła
s121 - kościół

s105 i s103 nie wiem czy były z kościołem czy bez, ale i tak średnia wychodzi ~ 80% dla światów z kościołem, #hipokryzja (chyba, że chcesz twoją zasadę pareta rozwiązać w taki sposób: na danym świecie 80% graczy bez kościola i 20% graczy z kościołem xD)
nie wiem w czym tutaj problem widzisz, nie chcesz grać z kościołem to nie graj, światy z kościołem i tak w miarę rzadko występują, jaki był świat przed s113 (z nieparzystych, bo przecież parzyste cie nie obchodzą), który miał kościół?
chcesz to sobie przeczekaj, a takie wylewanie swoich zażaleń, typu
'kolejny świat z kościołem..., ale nas te innogames nie slucha'
a zaraz wypowiedź w stylu
"cala moja wypowiedz nie polega na tym, ze 121 ma wg. mnie zle ustawienia"
TL;DR nie rozumiem tego, krytykujesz, że kościół się pojawił, a parę postów później, że nie krytykujesz tego, skoro sam powiedziałeś, że realnie 80% chciałoby grać bez kościoła i ci pokazuję, że mniej więcej tak często wychodzą światy w przybliżeniu te 80% jest zachowane

"ale na tym ze nie widze sensu w zlewaniu opinii graczy i takie gadanie ze my nie mamy wplywu na decyzje "gory" mnie irytuj"
opinie, opinie,opinie nie są tym samym co decydowaniu o kierunku w ktorym isc( o tym jeszcze na samym dole)

"ze sprzedajesz klientowi soft razem ze wsparciem i rozwojem"
nie sprzedajesz softu, to jest usługa, możesz sobie grać, za parę złotówek masz ułatwienia co ci pomagają w rozgrywce,
ze wsparciem, masz support od 'problemow'
i rozwojem, z perspektywy czasu, powstał kościoł, prestiż, wieża i pewnie trochę więcej
więc generalnie masz wszystko czego chcesz
dodatkowo masz różne tryby rozgrywki, więc czemu ich nie promować? (czytaj światy z kościołem) czy zapomnieć zupełnie o czymś takim

" klient Ci mowi ze chcialby to i to a Ty do niego, ze niech sie cmoknie"
zakładając, że klientów jest wiele i różnych (czyli my gracze z różnymi preferencjami) to też musisz strzelać aby rozwój produktu kierować tam gdzie będzie to korzystne, zazwyczaj jest to problematyka ekonomii, gdzie się po prostu nie znam na tyle dobrze aby coś więcej o tym pisać niż jakieś ogólniki, i potem stracisz 10 klientów, a zyskasz 50 nowych albo stracisz 100 i zyskasz 10 nowych, ryzyko nieodłączne w marketingu i prognozowaniu

generalnie temat dotyczy ustawienia świata na życzenia graczy, zrobisz ankietę, wiesz i tak, że jednomyślności nie będzie, wygrywa opcja z 40% głosów i masz 60% poszkodowane albo i więcej, opłaca się (?) poza tym imo forum plemion jest mało popularne, aby tutaj takie kwestie wsród garstki osób forsować
 

stiv.ens

Szlachcic
Wynik reakcji
1.885
No ja powiedzialem ze osobiscie zaczekalbym na nastepny swiat ale nie podoba mi sie ze inno ma nasza opinie gdzieś chociaz to my gramy a nie oni

Ale takie kwestie jak odstepy miedzy komendami, wioski koczownicze czy przedmioty dla rycka sa do ustalenia (a co jakbysmy chcieli znowu na ogniu pograc? A w dodatku bez farmy i z ustawieniem X)


Jezeli chodzi o farmienie to bylo ono na 100 i tam gram, na parzystych zniecheca mnie gielda nie farming a 122 nie jest wart uwagi




PS w ktorym miejscu jednoznacznie skrytykowalem kosciol? W komentarzach napewno napisalem ze na tych ustawieniach nie zagram, ale nie pamietam zebym mowil ze to zle ze jest kosciol. Po prostu mi osobiscie sie nie podoba i koniec.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
"No ja powiedzialem ze osobiscie zaczekalbym na nastepny swiat ale nie podoba mi sie ze inno ma nasza opinie pupie chociaz to my gramy a nie oni"

dałeś jako przykład, opinię, że światy z kościołem są w mniejszej preferencji niż światy bez nich i pokazałem ci, że rzeczywiście Inno nie robi kościół/brak kościoła na poziomie 50% tylko na jakimś 80% tak jak sam powiedziałeś powinno być

Ale takie kwestie jak odstepy miedzy komendami, wioski koczownicze czy przedmioty dla rycka sa do ustalenia (a co jakbysmy chcieli znowu na ogniu pograc? A w dodatku bez farmy i z ustawieniem X)

odstępy z komendami: 100 ms, 200 ms, bez milisekund (3 opcje)
wioski koczownicze tak /nie (2 opcje)
przedmioty do rycka nowy ogień/stary ogień/brak (3 opcje)
farmienia tak/nie (2 opcje)
tu już masz 36 światów z różnymi konfiguracjami :) dlatego IMO nie ma sensu robienia ankiety bo i tak się nie dogadamy ze wszystkimi (a przecież chcemy się dogadać, ze wszystkimi, a nie tylko z tymi co na forum tutaj wchodzą)



Niemcy slyszeli o czyms takim jak "klient placi, klient wymaga"?
Co masz na myśli?

Co masz na myśli?
Jesli np. w ankiecie 90%, albo bardziej realnie 80% graczy powiedzialoby, ze nie chce kosciola to INNO ma prawo mimo wszystko dac kosciol, ale to takie troche bez sensu bo dla nich to nic nie zmienia a ludzie ktorzy kupuja KP/MK nie dostana tego co by chcieli

w żadnym miejscu jednoznacznie nie skrytykowałeś kościoła
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser180750

Guest
Smutne jest to, że przez tą "politykę" coraz mniej graczy gra, dlatego w końcu gra się już całkowicie wypali i upadnie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry