Opis plemienia

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser45839
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser45839

Guest
Czy opis plemienia narusza regulamin? Chodzi mi o to, czy mogę w formie żartu ustawić taki opis w moim plemieniu.
Oczywiście opis ma charakter humorystyczny i ma zniechęcać namolnych graczy.


Jak zjadamy to porządnie!

A, chcesz wstąpić?

Wpisowe 400PP
Admin 200PP
Dyplomata 100PP
Moderator forum 50PP
Rekrutant 0PP
Czesne 10-100PP
 

DeletedUser182378

Guest
Regulamin:
5.1) Zabronione jest używanie konta w celach komercyjnych lub reklamowych.

Tabela Kar:
1. Sprzedaż (kupno) konta, surowców, wojsk, wiosek, czasu i inne wykorzystanie konta w celach komercyjnych (a także próby podjęcia tych czynności, czyli np. wystawienie aukcji czy złożenie oferty, wysyłanie zapytań o chęć kupna/sprzedaży, ogłoszenie w profilu itp), wysyłanie reklam bez zgody InnoGames GmbH, sprzedawanie poradników do Plemion - wykluczenie z gry na wszystkich światach (ban globalny)
 

DeletedUser45839

Guest
Właśnie - do komercyjnych, a opis plemienia ma inny cel.
Nie ma tu prób komercyjnego wykorzystania PP, bowiem nikt nawet nie próbuje ich pozyskać nie mówiąc już o sprzedawaniu i wymianie na realne pieniądze.
 

DeletedUser182378

Guest
PP są walutą w grze, więc jak najbardziej jest tu propozycja komercyjnego wykorzystania konta.
Taki opis jak najbardziej może prowadzić do blokady.
 

DeletedUser45839

Guest
Idąc tym tropem wszyscy, którzy mają za cel osiągnąć wygraną świata (czyli pierwsze miejsce w rankingu i pierwsze miejsce plemienia) komercyjnie wykorzystują konto - bowiem nagrodą jest PP. Nie zapominajmy też, że wartość w grze na realne pieniądze mogą mieć także wioski, surowce, przedmioty, więc im więcej tych rzeczy zdobywamy, tym jesteśmy bogatsi, co zawsze sprawia możność spieniężenia tych rzeczy. Za możliwość jeszcze nikt nikogo nie ukarał, ani nie prowadził księgowości wirtualnych zysków w grze (gdy nic z niej nie wychodzi).
No, oczywiście powyższy opis plemienia być może ktoś odczyta dwuznacznie, szczególnie osoby które są wyczulone na tego typu rzeczy;)

Wiesz, wszystko zależy od interpretacji, gdyby ktoś się ogłaszał na własnym profilu, że sprzedaje pp i to jeszcze z cennikiem, wtedy ja, jako support miałbym 100% pewności, że intencje gracza są czysto komercyjne. Tu natomiast miałbym wątpliwości i sprawdziłbym logi punktów, jeśli by się wszystko zgadzało to dałbym najwyżej bana na 7 dni za nieprawidłowy opis plemienia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

*Gwiazdeczka*

CHŁOP
Plemiona Team
SuperMod
Moderator
Operator Gry
Wynik reakcji
2.467
Myślę ,że tu nikt nie jest od interpretacji tego co autor miał na myśli. Każdy by wtedy pisał ,że opis jest dla zabawy. Jak już koleżanka napisała umieszczanie takich informacji jest niedozwolone i jest karane. I nie ma co debatować nad tym ,bo co do tej sprawy jest jednoznaczne zdanie i na pewno się ono nie zmieni.
 

DeletedUser45839

Guest
i inne wykorzystanie konta w celach komercyjnych (a także próby podjęcia tych czynności
przypadek, który opisałem nie jest wymieniony dokładnie, a jedynie można podciągnąć pod inne wykorzystanie konta, dlatego nie wyszczególnione przypadki zawsze się dokładnie sprawdza (doświadczenie supporta).

Można wypisywać różne rzeczy na profilu, ale cel jakim kieruje się autor może pozostawać niejasny, niczym w sztuce (autor nigdy nie pisze na swym dziele co dokładnie znaczy) - dlatego zawsze się je dokładnie bada, a nie ocenia na pierwszy rzut oka (na coś takiego mogą sobie pozwolić amatorzy, ale nie profesjonaliści, czyż nie?).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser147486

Guest
Równie dobrze możesz komuś napisać, że ma Ci dać 100pp, albo go zjedziesz, a potem przed supportem tłumaczyć się "ale to taki żart".

Grając w plemiona akceptujesz regulamin gry, z którego nie można sobie robić "jaj".
Myślisz, że możesz sobie wejść do samolotu/na lotnisko, krzyknąć iż masz przy sobie bombę, a potem śmiać się, że to taki kawał jak już ktoś przygwoździ Cie do ziemi? ;) Wtedy ponosisz konsekwencje, nikt Ci nie odpuści takiego idiotyzmu.
Uznaj zatem, że robienie sobie jaj z regulaminu plemion to podobny idiotyzm i również poniesiesz konsekwencje, niezależnie czy będziesz żartować, czy napiszesz poważnie.

Mam nadzieję, że jesteś na tyle bystry, aby to zrozumieć i odpuścisz sobie te pseudo gadki o "profesjonalizmie", bo widocznie nie masz pojęcia o czym piszesz ;)
 

DeletedUser192252

Guest
Ja trochę tego nie rozumiem. Przecież patrząc na taki opis człowiek parska śmiechem, a nie składa ofertę. Co innego gdyby się okazało, że ktoś kto jest w takim plemieniu zapłacił pp za wstęp. wtedy ok, nie ma wątpliwości. Ale taki opis... Mnie osobiście śmieszy, a nie kusi.

Porównanie regulaminu gry do kawału z samolotem jest nie na miejscu, a właściwie nie... To super przykład! Jak się nie ma bomby to konsekwencje przy byciu złapanym nie są takie same jakby się ją miało. No naprawdę... To jakby karać więzieniem każdego kto do kogoś powiedział "ja cie zatłukę", "ja cie zabiję", "oberwiesz", jak za czyn dokonany. A nawet polskie prawodawstwo pozbyło się paragrafu o groźbach karalnych.

Szanowny Supporcie, sprawdźcie człowieka, czy faktycznie coś takiego miało miejsce i będzie po ptokach :) A tak, to trochę takie bardzo niesprawiedliwe, a wręcz już sami sobie zaczynacie przeczyć.
 

DeletedUser147486

Guest
Porównanie regulaminu gry do kawału z samolotem jest nie na miejscu, a właściwie nie... To super przykład! Jak się nie ma bomby to konsekwencje przy byciu złapanym nie są takie same jakby się ją miało. No naprawdę... To jakby karać więzieniem każdego kto do kogoś powiedział "ja cie zatłukę", "ja cie zabiję", "oberwiesz", jak za czyn dokonany. A nawet polskie prawodawstwo pozbyło się paragrafu o groźbach karalnych.

W Jerozolimie dostałbyś od razu kulkę w głowę, niezależnie czy tą bombę miałeś czy nie ;p

Zatem porównaj sobie to do brania łapówki.
Przykładowo Pana z drogówki podchodzącego z tabliczką "Daj 200zł w łapę, a dam Ci spokój". Taki żart byłby na miejscu, uszedłby bez konsekwencji?

Niemniej to mało istotne, nie widzę sensu szukać porównań po to, abyście wreszcie mogli zrozumieć prostą sprawę.
Wszelkie propozycje(nawet te dla żartów) na pw, w podpisie plemienia, czy też w tekście osobistym gracza... będą traktowane jako złamanie regulaminu.
Chcecie sobie pożartować to żartujcie sobie na ts, skype, czy w szkole z kolegami/koleżankami ;)

--------------------------------------------------------------

Szanowny Supporcie, sprawdźcie człowieka, czy faktycznie coś takiego miało miejsce i będzie po ptokach :) A tak, to trochę takie bardzo niesprawiedliwe, a wręcz już sami sobie zaczynacie przeczyć.

To może za teksty na pw typu "Wiem gdzie mieszkasz, dorwę Cie i połamie Ci kości"... też support nie powinien dawać banów?
Skąd mogą wiedzieć, że to prawdziwe groźby? Może to zwykły żart... ? ;) Powinni zachować się (pseudo) "profesjonalnie" i sprawdzić, czy kości faktycznie zostały połamane... :haha:

Czas dorosnąć i nie żartować sobie ze spraw, które są po prostu zakazane, bo zaakceptowaliście ten regulamin zakładając konta w grze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser192252

Guest
W Jerozolimie dostałbyś od razu kulkę w głowę, niezależnie czy tą bombę miałeś czy nie ;p
Ale nie jesteśmy w Jerozolimie, jesteśmy w Polsce, gdzie takich metod się nie stosuje.


Niemniej to mało istotne, nie widzę sensu szukać porównań po to, abyście wreszcie mogli zrozumieć prostą sprawę.
Wszelkie propozycje(nawet te dla żartów) na pw, w podpisie plemienia, czy też w tekście osobistym gracza... będą traktowane jako złamanie regulaminu.
Chcecie sobie pożartować to żartujcie sobie na ts, skype, czy w szkole z kolegami/koleżankami

No i takie ostrzeżenie można człowiekowi wysłać po odkryciu jakiegoś nie pasującego opisu z dokładką 7 dni ban ;)
Logiki też trochę trzeba mieć nawet jak się ma jak Jelcyn czerwony przycisk po palcami. W końcu nie jesteśmy dzikusami z Jerozolimy. Nie bierzecie po uwagę, że motywacja i efekt jaki wywoływał opis był tak daleki od tego pod co go podciągacie, że nikt, ale to nikt nie mógł się domyśleć, że zostanie potraktowany tak jak Państwo to robicie?
Już nie wspomnę ile czasu i nerwów zaoszczędziłby każdej ze stron. Krótkie: "Proszę usunąć opis, bo na rusza ten i ten punkt plemion. Nie zastosowanie się - kara bezwzględna taka i taka". I koniec, gość ma świadomość sytuacji, a wy później nawet tłumaczyć nie musicie, bo wszystko zostanie załatwione jednym jedynym zdaniem. Poza tym, z całym szacunkiem (proszę mi tylko nie mówić o dorosłości, bo już nie mam w która stronę dorastać, mogę się jedynie rozwijać ;) ), kierujecie się złym tropem porównując czyn pasywny, do aktywnego. Sprawdzicie, czy opis plemienia miał na celu to i to, przesłuchajcie współplemieńców, bo jak na razie z tego co wiem, było to po prostu śmieszne, a nie groźne :) Myślę, że to dość ważne dla was samych ;)
 

DeletedUser182378

Guest
Ucinając zbędną dyskusje - każdy gracz dochodząc do gry oznajmia że jest świadomy regulaminu, tabeli kar, owh, itp. No to my zakładamy, że skoro tak oznajmił to taka jest prawda.

Jasno jest napisane - składanie chociażby propozycji tego typu jest karane. A my mamy teraz złamać własne zasady bo ktoś postanowił czegoś nie doczytać? Bezsensu.

Naszym zadaniem nie jest weryfikowanie czy on żartował czy nie. Czekać na spełnienie tych propozycji też nie zamierzamy. A żartem tłumaczą się wszyscy. Link do allegro i oferta sprzedaży konta - "żartowałem żeby zobaczyć ile warte jest konto". ZZgłoszona wiadomość o treści "chcesz kupić wioski za pp" - żartowałem, no przecież nic nie sprzedałem. Tak, bo zostałeś zablokowany zanim zdążyłeś.

Podsumowując: tego typu żarty są zabronione, serdecznie zapraszam do lektury regulaminu, którego zobowiązaliście się przestrzegać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry