Wersja 8.34.1 - komentarze

Status
Zamknięty.

DeletedUser137804

Guest
ale tylko starą opere można zmodyfikować do jednego kliknięcia na synchro, be! Inno be! ;)
wracając do tematu,konstruktywna dyskusja jest wtedy gdy się słucha argumentów strony przeciwnej, w ogłoszeniu jest opisane czym się kierowano wprowadzając te zmiany. Ja jestem laikiem w kwestiach technicznych ale zrozumiałam.Kmic również tutaj udział informacji , nie jego wina że nie wszystkim się one podobają ale proszę nam nie zarzucać ignorancji, nie jesteśmy tu po to by odpierać ataki tylko by konstruktywnie dyskutować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

KACZELNIK

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.653
Na nowej operze również jest to możliwe. Ponadto inne przeglądarki np. Chrome czy Safari także umożliwiają bezproblemowe wysłanie pięknego synchra :D

Do kopania w ziemi dużych dołów można użyć plastikowej łopatki, ale używa się koparki, bo jest łatwiej. A wysyłanie synchro za pomocą makry w starych operach jest łatwiejsze od wysyłania go z innych przeglądarek. Takie ułatwienie dla graczy mających zbyt sztywne palce ;)
 

Ilikebigbutts

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
847
Również mi się nie podoba ta aktualizacja, gdyż uniemożliwia grę na starej operze. I nie o synchra chodzi bo to można na każdej przeglądarce zrobić równie łatwo.
Przy 1 wiosce czy 10 to można nawet na explorerze działać a przy kilkuset wsiach gra na operze jest dużo łatwiejsza.
Aktualizacje powinny iść w stronę ułatwiania rozgrywki, tak żeby można było grać bez pomocy "zewnętrznych" narzędzi a nie wprowadzania nikomu nie potrzebnych bzdur, jak jakieś kolorowe przyciski zmiany wyglądu czy szyfrowanie bo to nie konto bankowe.
 

DeletedUser40095

Guest
ale tylko starą opere można zmodyfikować do jednego kliknięcia na synchro, be! Inno be! ;)
wracając do tematu,konstruktywna dyskusja jest wtedy gdy się słucha argumentów strony przeciwnej, w ogłoszeniu jest opisane czym się kierowano wprowadzając te zmiany. Ja jestem laikiem w kwestiach technicznych ale zrozumiałam.Kmic również tutaj udział informacji , nie jego wina że nie wszystkim się one podobają ale proszę nam nie zarzucać ignorancji, nie jesteśmy tu po to by odpierać ataki tylko by konstruktywnie dyskutować.

Hmm... argument strony przeciwnej? Czy raczej nieweryfikowalne statystyki? Gdybym w pracy odniósł się do statystyk, których nie można zweryfikować to zostałbym zwyczajnie wyśmiany. Ty natomiast uważasz, że mam je przyjąć na wiarę?

Kłopot w tym, że każda dyskusja z moderatorami, bądź supportem (bo dla mnie właśnie support Kmic reprezentuje) sprowadza się do tego, że takie macie wytyczne, że o Waszej pracy się nie dyskutuje. Tak więc powiedz mi... jak mam nie uważać Was za ignorantów?
 

DeletedUser178225

Guest
To ja już niewiem co jest nie tak jak na opera 30 mi już nie wyrabia.... wszystko śmiga elegancko a plemiona jak poszły po aktualizacji tak zostało.
 

DeletedUser32817

Guest
OldBear, ale tak jest. Oni są pionkami :p Kmic dostaje od folksdojczów wytyczne. Przekazuje je reszcie adminów i się tego trzymają.
Pełniłem podobną funkcję w innej grze, gdzie niemcy rządzą i powiem Ci że oni mają wywalone na polaków.

Dla przykladu. W ich grę może grać 5 mln polaków i tylko 1 mln niemców. Jeśli 4 mln polaków jest oburzona aktualizacją, to nic nie robią. Jeśli 10 tys niemców jest oburzona, to szybko robią poprawki, by zadowolić swoich :) Także my tu możemy się dwoić, troić i mówić że nam to się nie podoba. Ale i tak oni nic z tym nie zrobią.

Jedno jest pewne. Plemiona odchodzące od starego klimatu, będą upadać. Zrobili Tribal Wars2 i tam te durnoty nowe niech wprowadzają. A nie na siłe chcą z jednyki zrobić dwójkę...
 

DeletedUser137804

Guest
Wyobrażasz sobie że przez 10 lat niczego nowego się nie wprowadza? wypuszczane są światy i nic się nie zmienia? wtedy Plemiona by rosły w siłę wierni gracze by się bawili w dzień świstaka?
czytałam niedawno forum innej gry przeglądarkowej gdzie ludzie aż huczeli że nic się nie zmienia że gra jest nudna i że gra upada :).
Te zmiany są akurat w sferze bezpieczeństwa jak zrozumiałam i w grze wiele nie zmieniają, jakiś kompromis musieli zastosować w odpowiedzi na (swoją drogą) pretensje graczy o brak dbałości o bezpieczeństwo kont, kto to mówił że support nic nie robi żeby zabezpieczyć dane, stąd po kalkulacji , której dane Kmic przedstawił podjęli takie decyzje, nie wszystkim one będą na rękę bo jednak jakiś promil korzystał z tamtych rozwiązań ale na pewno nauczą się grać w nowych okolicznościach, widzę kto się wypowiada to prosy :] . Co do danych podanych przez Kmica , nie wiem jakiej weryfikacji potrzebujesz skoro CM gry Ci je podaje, ma ci przesłać wszystkie dane, odczyty z używalności przez ile mieszący ? bo nie rozumiem.
 

DeletedUser

Guest
Nie sztuka zrobić synchro z utomatu sztuka zrobić synchro ręcznie (szybkie paluszki).
Natomiast mam pytanie co to za nowe ikonki w raportach??
A i tak odbiegając od tematu było info o pracach konserwatorskich na jakich światach będą prowadzone i wyczytalem 2s 94 i 95 czyżby miały byc kolejne dwie nówki?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser32817

Guest
Tylko dlaczego zawsze cierpią najstarsi gracze? Którzy grają tutaj prawie od początku? Bo na tym polega ich polityka. Nowy gracz = Nowa Kasa. Im więcej dadzą nowemu graczowi, tam więcej on da pieniążków... W sumie każda gra jest dla kasy. Można spojrzeć na CS GO i dzieci wydające kase na skiny/klucze. Dobry pomysł i się sprzedają.

Kmic, nadal nie odpowiedziałeś dlaczego została usunięta opcja CSS. Nikomu ona nie przeszkadzała.

A co do zabezpieczeń, to przykro mi. 3/4 skryptów przestała działać. Połowa zaczyna działać, jak się wchodzi przez HTTP, HTTPS już skrypt OFF...
 

Lord Piotr III

Pikinier
Wynik reakcji
0
Wyobrażasz sobie że przez 10 lat niczego nowego się nie wprowadza? wypuszczane są światy i nic się nie zmienia? wtedy Plemiona by rosły w siłę wierni gracze by się bawili w dzień świstaka?
czytałam niedawno forum innej gry przeglądarkowej gdzie ludzie aż huczeli że nic się nie zmienia że gra jest nudna i że gra upada :).
Te zmiany są akurat w sferze bezpieczeństwa jak zrozumiałam i w grze wiele nie zmieniają, jakiś kompromis musieli zastosować w odpowiedzi na (swoją drogą) pretensje graczy o brak dbałości o bezpieczeństwo kont, kto to mówił że support nic nie robi żeby zabezpieczyć dane, stąd po kalkulacji , której dane Kmic przedstawił podjęli takie decyzje, nie wszystkim one będą na rękę bo jednak jakiś promil korzystał z tamtych rozwiązań ale na pewno nauczą się grać w nowych okolicznościach, widzę kto się wypowiada to prosy :] . Co do danych podanych przez Kmica , nie wiem jakiej weryfikacji potrzebujesz skoro CM gry Ci je podaje, ma ci przesłać wszystkie dane, odczyty z używalności przez ile mieszący ? bo nie rozumiem.

praktycznie z każdą aktualizacja olewacie graczy i robicie cos na siłę bo tak wam sie podoba , nie pytacie sie graczy czy chca jakiejkolwiek zmiany tylko je autorytarnie wprowadzacie i oczekujecie na oklaski
ja zacząłem w tą grę na samym początku i wówczas była to zdecydowanie inna gra niz jest obecnie
chcieliście zmian to robiliście je na nowszych światach i każdy nowo grający wchodził do określonego środowiska i albo zostawał albo kasował konto jak mu nie pasowało ale stare światy zostawały nietknięte lub minimalnie zmieniane
teraz macie urawniłowkę i psujecie grę równolegle na każdym świecie w imię statystyk lub własnego widzi-misie
w tą grę graja ludzie a nie statystyki zapomnieliście o tym już dawno
wiem ze można skasować konto jak nie pasi (wasz ulubiony argument) ale żeby choćby jeden z was doszedł do np 8tys wiosek np i podjął decyzje o kasacji gdy wydaje sie ze świat jest już na ukończeniu to tak jak zrezygnować z maratonu na 39 km

zejdźcie na ziemię

--------------------------------------------------------------

Podaj mi proszę link, do takiej wypowiedzi, w której przedstawiliśmy statystykę mówiącą że 90% graczy nie wie gdzie jest mapa.

ŻADNE podawane przez nas statystyki nie są 'wyssane z palca'.


Podaj mi proszę link do statystyk na które sie powołujesz
 

DeletedUser137804

Guest
Jakby mi płacili za to i nie musiałabym iść do pracy to usiadłabym teraz i po kolei przeleciała i wyliczyła Ci propozycje graczy te z forum które zostały wprowadzone do gry jak ktoś nie chce widzieć to będzie ślepy, na szybko tego nie zrobie bo bardzo dużo jest tych propozycji wprowadzonych w aktualizacjach.
 

DeletedUser32817

Guest
To ja zaproponuję, żeby każdy od razu, na początku świata miał 10 wiosek i w każdej po offie.

Gdy to zrobie, to wprowadzicie taką zmianę? No raczej nie. Pomysły są z głów graczy, ale w innych głowach snują się plany, jak ten pomysł wykorzystać i na tym zarobić.

Wracając jeszcze do mojej propozycji. Jesli ja coś proponuję, to dlaczego nie jest to wdrażane? I na jakiej zasadzie są wdrażane inne pomysły? Skąd wiecie czy dany pomysł się podoba graczom? Nie ma nawet robionych ankiet :D
Teraz jesteście tak bezczelni, a raczej leniwi, że nie włączacie na danym świecie głosowania odnosnie tego czy wyłączyć morale. Tylko sami sobie to już ustalacie.

A wiecie dlaczego? Bo tutaj już macie statystyki, te nie są wyssane z palca. Te statystyki mówią, że dany świat juz nie przynosi zysków, wiec trzeba go zamknac jak najszybciej,a w to miejsce postawic kolejny, żeby zyski były jeszcze większe. A wyłączone morale jak wiemy, przyśpieszają ten proces.
 

DeletedUser91356

Guest
ale tylko starą opere można zmodyfikować do jednego kliknięcia na synchro, be! Inno be! ;)
wracając do tematu,konstruktywna dyskusja jest wtedy gdy się słucha argumentów strony przeciwnej, w ogłoszeniu jest opisane czym się kierowano wprowadzając te zmiany. Ja jestem laikiem w kwestiach technicznych ale zrozumiałam.Kmic również tutaj udział informacji , nie jego wina że nie wszystkim się one podobają ale proszę nam nie zarzucać ignorancji, nie jesteśmy tu po to by odpierać ataki tylko by konstruktywnie dyskutować.

Aby dyskusja była konstruktywna i miała jakiś cel to należałoby później jej wnioski wprowadzać w życie a nie robić temat na zasadzie " my robimy swoje a wy jak chcecie to sobie pogadajcie".

To wy jesteście dla nas a nie odwrotnie - to chyba jasne i nie trzeba tego nikomu tłumaczyć ;)
Skoro ludzie nie aprobują waszych aktualizacji to po co je wprowadzacie ?

Zrobiliście temat na forum i widzicie po komentarzach co ludzie o tym sądzą a mimo to wprowadzacie kolejne bzdurne nowości - czyli działacie wbrew woli ludu, czy to Satynowa nie jest oznaką ignorancji ?
 

Ilikebigbutts

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
847
Dyskusja jest, żebyś mógł wyrazić swoją opinię a nie żeby "lud" mógł decydować. "Supek" później je przekaże inno i zapewne na tym się skończy:p

Satynowa, ja jestem za zmianami typu "rycerz", "łucznicy", "kościoły" bo to urozmaica grę i zmienia się co świat czy np AF lub MK albo menu kontekstowe bo każdy ma prawo wyboru czy chce to mieć czy nie. Ale żadnych "świecidełek" w grafice nie potrzebuje. Bo nie na to się w tej grze patrzy i nie dlatego w nią gram.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Hmm... argument strony przeciwnej? Czy raczej nieweryfikowalne statystyki? Gdybym w pracy odniósł się do statystyk, których nie można zweryfikować to zostałbym zwyczajnie wyśmiany. Ty natomiast uważasz, że mam je przyjąć na wiarę?

Jaki jest sens byś zabierał głos w dyskusji, skoro po otrzymaniu niewygodnej dla siebie odpowiedzi stwierdzasz, że w nią nie wierzysz?
Na takim "poziomie" można podważyć każdą wypowiedź i każdy argument. Ale potem nie zarzucaj nikomu brak "merytorycznej dyskusji", skoro z Twojej strony jest to najczystszej postaci "hejtowanie", ot tak sobie dla zasady.

W ich grę może grać 5 mln polaków i tylko 1 mln niemców. Jeśli 4 mln polaków jest oburzona aktualizacją, to nic nie robią. Jeśli 10 tys niemców jest oburzona, to szybko robią poprawki, by zadowolić swoich :)

Na tym forum pojawiają się wypowiedzi mądre, wypowiedzi neutralne i wypowiedzi głupie. Ale jest też jeden specyficzny dodatkowy rodzaj - wypowiedzi, po przeczytaniu których można tylko popukać się w głowę i bezradnie wzruszyć ramionami widząc jak ktoś pisze o czymś, o czym nie ma nawet śladu pojęcia, ale w niczym mu to nie przeszkadza przed zgrywaniem eksperta w danej kwestii. Gratuluję.

było info o pracach konserwatorskich na jakich światach będą prowadzone i wyczytalem 2s 94 i 95 czyżby miały byc kolejne dwie nówki?

Kiedyś na pewno. :)

Kmic, nadal nie odpowiedziałeś dlaczego została usunięta opcja CSS. Nikomu ona nie przeszkadzała.

Odpowiedziałem, ze względu na jej praktycznie zerowe wykorzystanie. Nie można wspierać w nieskończoność wszystkich funkcji.
Jest to też związane z przechodzeniem na https i stopniowym blokowaniu wszystkich elementów, które nie są dostarczane poprzez połączenie szyfrowane.

Zrobiliście temat na forum i widzicie po komentarzach co ludzie o tym sądzą a mimo to wprowadzacie kolejne bzdurne nowości

Od wielu wielu aktualizacji zdecydowanie przeważają komentarze pozytywne, od graczy którzy doceniają zmiany zamiast reagować na nie w sposób "jestem na nie bo nie".
Przypomnę: przejścia na https i usunięcie css były zapowiadane już wcześniej (odpowiednio przy aktualizacjach 8.33.4 i 8.34) - wtedy NIKT (słownie: ZERO OSÓB) nie skomentował tego w jakikolwiek sposób, informacja o tym nie spotkała się z ANI JEDNYM negatywnym głosem. Więc "mądry Polak po szkodzie", trzeba było swój żal z tego powodu wyrażać wówczas, kiedy był jeszcze czas na jakiekolwiek ewentualne zmiany w tej kwestii.
 

DeletedUser184656

Guest
synchro wyślecie z zwykłej mozilli i tak wchodzi w 200ms tylko dodatek fo edycji skrótów klawiszowych jest potrzebny ja już nie pamiętam jaki ... myślę że ci co wolą chroma też sobie jakoś poradzą ... to trzeba po prostu odpowiednio ustawić jak nie można samemu sobie prostego bocika napisać ... bądzcie kreatywni teraz wakacje a sporo można się nauczyć

co do css to nie było możliwości dodania sobie własnej ścieżki graficznej... i tak ładowały się tylko te ze strony die-stamme te stwożone przez nich

jak kiedyś odpaliłem własną paczkę z dydku google tylko mi nadpisało isniejącego css z pliku game.css albo style.css

ciekaw jestem jak z tym szyfrowanie ssl teraz jest ... https to chyba nowszy protokół
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174820

Guest
No dobra, szyfrowanie, bezpieczeństwo i takie tam.
Szczerze mówiąc - nie znam się na tym kompletnie.

Patrzę na pasek adresu, a tam jakiś trójkącik. Rozwijam listę i czytam:
Clipboard01.jpg

Co ciekawe, na zastępstwie jest wszytko dobrze.

Może mi to ktoś wytłumaczyć?
Nie korzystam z żadnych skryptów itp, przynajmniej nic o tym nie wiem.
Dlaczego więc mam komunikat, że strona zawiera niezabezbieczone zasoby?
 

DeletedUser178225

Guest
Kmic piszesz że
Odpowiedziałem, ze względu na jej praktycznie zerowe wykorzystanie. Nie można wspierać w nieskończoność wszystkich funkcji.
Jest to też związane z przechodzeniem na https i stopniowym blokowaniu wszystkich elementów, które nie są dostarczane poprzez połączenie szyfrowane.

Jakie zerowe skoro niektórzy używali to nie przeszkadzało wam to że może mała ilość,ale jednak ktos korzystał i wątpie żeby wam to w czymś przeszkodziło...

Następnie co do pozytywnych opini jak określiłeś, to duży bład wiem że dużo osób nie czyta forum i nie używa,i raczej nie widziałem chodzby jednej aktualizaji gdzie głosy pozytywne przewyższaja negatywne.

Można powiedzieć że co Niemcy chca Polacy robia, my niemamy swojego zdania bo to jest narzucanie z góry więc po co tłumaczyć że dużo osób jest zadowolonych.Skoro nawet jeżeli jest dużo negatywnych to i tak nic nie zrobicie.Będziecie teraz aktualizować codzień,żeby to poprawić. Sam wiem jak to teraz chodzi poprostu żenująco skoro opera 30 sobie z tym czym nie radzi:)
 
Status
Zamknięty.
Do góry