Światy 80 i 81 - dyskusja

Status
Zamknięty.

DeletedUser172760

Guest
Będzie. To już od dawna jest stały element gry, a nie parametr który możemy sobie włączać/wyłączać.



Ale co tu można "ubarwić"? Skoro wiadomo, że w głosowaniu wyjdzie nieograniczone farmienie, wysyłanie wsparcia oraz surowców, rycerz z nowymi przedmiotami, nowe wioski koczownicze, monety i brak kościoła? I gdybyśmy dodali do głosowania prędkość, to wygrałaby najwyższa (bez względu na to czy byłoby to 1.6, 2 czy 10), tak samo jak z limitem członków plemienia...
Czyli prawdziwy świat-marzenie... po którym zaraz odezwałyby się głosy, że to bez sensu, bo to dla "no-lifów" i dla osób, którzy dzięki 20 zastępcom grają 24h na dobę i że "ta gra schodzi na psy, zróbcie wreszcie coś co GRACZE chcą a nie tylko wymyślacie głupoty" (tak, jestem przekonany, że gdyby ktoś nie doczytał że to efekt głosowania, to nie omieszkałby nas winić za to, że sobie takie beznadziejne konfiguracje tworzymy)...

Dobra, dobra, według mnie można coś takiego zrobić na np dwa/trzy światy z rzędu, na każdy nałożyć jakieś ograniczenia, co do prędkości, stylu, rodzaju farmienia, wtedy można by resztę na tyle dopracować przez graczy, aby odpowiadało to sporej ich ilości.
Ps pisze że sporej ilości, ze względu na to, że nigdy się wszystkim nie dogodzi
 

DeletedUser18304

Guest

DeletedUser

Guest
Dobra, dobra, według mnie można coś takiego zrobić na np dwa/trzy światy z rzędu, na każdy nałożyć jakieś ograniczenia, co do prędkości, stylu, rodzaju farmienia, wtedy można by resztę na tyle dopracować przez graczy, aby odpowiadało to sporej ich ilości.
Ps pisze że sporej ilości, ze względu na to, że nigdy się wszystkim nie dogodzi

O takie coś właśnie chodzi mi. Administracja określa jakieś limity w miarę rozsądku żeby były grywalne, sprawdza pomysły graczy ankietę czy cuś i sprawdza czy wszystko do siebie pasuje jeśli tak to dawaj świat, uda się albo się nie uda, ale próbować trzeba, a jeśli taki świat by nie wypalił to tak jak pisałem z duetu na jeden świat administracja wybrała by sobie w 100% ustawienia i jak komuś nie podoba się świat x to idzie na y, a jak nie pasuje x i y to czeka na b,c,d,e,f, i tak dalej, a jak się nie doczeka do gra albo na jakimś, albo na żadnym wiadomo że zawsze znajdzie się świat który komuś nie pasuje.
I dodatkowo jeden świat by mógł byś na prawdę z tym premium być zrobiony jak kilka lat temu, a drugi jak chcecie, premkowicze i tak wybiorą ten z pp więc zysk będzie, może lekko mniejszy ale reputacja graczy na temat plemion skoczy co zaowocuje potem ;)
 

kryy7822

Szlachcic
Wynik reakcji
1.057
Gdyby konfiguracja światów była poddawana jakimś ankietom itp to wszystkie te światy byłyby bardzo podobne do siebie. Bo w końcu tylko niewielki % graczy zagłosowałby na kościoły, paczki, technologie 10-poziomową czy brak rycerza. I idąc takim tokiem myślenia to gracze którzy lubią któryś z parametrów który napisałem wyżej nigdy nie doczekaliby się swoich ulubionych ustawień.
Pamiętam tego specka o którym Kmic pisze bo sam tam grałem i gracze wybrali ustawienia, to bez pojęcia to było żadnego i chyba po tygodniu sobie dałem spokój bo uznałem że sensu nie ma, a osoby które tak początkowo jarały się tą ankietą i możliwością wyboru parametrów skończyły jeszcze szybciej:)

Moim zdaniem jest dobrze jak jest, a komu nie pasuje niech czeka na kolejny świat, wkońcu to tylko 2 miesiące, zresztą specek powinien ruszyć za góra 2 tygodnie więc można pyknąć, podrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser177259

Guest
Kiedyś światy startowały o wiele rzadziej i to w dodatku jeden, więc wiecie :)
Ode mnie duży plus dla administracji, że starają się dogodzić również mniejszościom w plemionach (np. zwolennikom niskich prędkości, paczek surowcowych).
Przyznam, że ustawienia 80/81 średnio mi odpowiadają, ale liczę, że 82/83 będą lepsze, a jakby nie patrzeć, to niedługo powinny wystartować ^^

P.s. znajdźcie mi inną poważną grę tego typu, w której startują światy inne niż pay2win. Praktycznie juz takich nie ma, więc co się dziwić, że administracja musi wypuszczać także światy z dodatkowymi funkcjami? Ja na nich nie zagram i tak, wiec mi nie przeszkadzają. Dopóki startują światy bez nowych funkcji premium, to z plemion nie zrezygnuję na pewno :)
 

DeletedUser110177

Guest
Będzie. To już od dawna jest stały element gry, a nie parametr który możemy sobie włączać/wyłączać.



Ale co tu można "ubarwić"? Skoro wiadomo, że w głosowaniu wyjdzie nieograniczone farmienie, wysyłanie wsparcia oraz surowców, rycerz z nowymi przedmiotami, nowe wioski koczownicze, monety i brak kościoła? I gdybyśmy dodali do głosowania prędkość, to wygrałaby najwyższa (bez względu na to czy byłoby to 1.6, 2 czy 10), tak samo jak z limitem członków plemienia...
Czyli prawdziwy świat-marzenie... po którym zaraz odezwałyby się głosy, że to bez sensu, bo to dla "no-lifów" i dla osób, którzy dzięki 20 zastępcom grają 24h na dobę i że "ta gra schodzi na psy, zróbcie wreszcie coś co GRACZE chcą a nie tylko wymyślacie głupoty" (tak, jestem przekonany, że gdyby ktoś nie doczytał że to efekt głosowania, to nie omieszkałby nas winić za to, że sobie takie beznadziejne konfiguracje tworzymy)...

a może w końcu coś takiego świat bez zastępstw , bez af i mk , jeden komp 1 gracz ,
i np . coś takiego jak urlop 2 miesiące w roku , konto ''zamrożone''
 

DeletedUser181407

Guest
Gdyby konfiguracja światów była poddawana jakimś ankietom itp to wszystkie te światy byłyby bardzo podobne do siebie. Bo w końcu tylko niewielki % graczy zagłosowałby na kościoły, paczki, technologie 10-poziomową czy brak rycerza. I idąc takim tokiem myślenia to gracze którzy lubią któryś z parametrów który napisałem wyżej nigdy nie doczekaliby się swoich ulubionych ustawień.
Pamiętam tego specka o którym Kmic pisze bo sam tam grałem i gracze wybrali ustawienia, to bez pojęcia to było żadnego i chyba po tygodniu sobie dałem spokój bo uznałem że sensu nie ma, a osoby które tak początkowo jarały się tą ankietą i możliwością wyboru parametrów skończyły jeszcze szybciej:)

Moim zdaniem jest dobrze jak jest, a komu nie pasuje niech czeka na kolejny świat, wkońcu to tylko 2 miesiące, zresztą specek powinien ruszyć za góra 2 tygodnie więc można pyknąć, podrawiam:)

Przecież niktby nie wybierał takich samych ustawień co chwile w końcu ludziom się znudzi i zagłosują na inne parametry zawsze można by było skorzystać ze świata stworzonego przez administracje ja nie widzę żadnych problemów a chciałbym zagrać na świecie zrobionym przez graczy zawsze to jakieś urozmaicenie :)

a może w końcu coś takiego świat bez zastępstw , bez af i mk , jeden komp 1 gracz ,
i np . coś takiego jak urlop 2 miesiące w roku , konto ''zamrożone''

Tak jest na ikariam/kingsage i dobrze funkcjonuje,ponieważ każdy gracz powinien grać tylko sam bez pomocy innych jeżeli nie możesz masz mało czasu albo wyjeżdżasz,trudno bierzesz urlop na plemionach i nikt się kontem nie zajmuje pamiętajcie że to tylko gra...
 

DeletedUser

Guest
Chętnie wystartuje na 81 świecie.Oczywiście kilka rzeczy bym pozmieniał ale czy to ważne...wszystkim się nie dogodzi.

"Ile głów ludzi, ty­le zdań".
 

DeletedUser

Guest
Chętnie wystartuje na 81 świecie.Oczywiście kilka rzeczy bym pozmieniał ale czy to ważne...wszystkim się nie dogodzi.

"Ile głów ludzi, ty­le zdań".

Też racja. Trzeba umieć grać na róźnych, anie tylko na takich które tobie odopowiadają :)
Nie ma co się lubi to się lubi co się ma :D
 

Jarl Pękniny

Zwiadowca
Wynik reakcji
171
80 jest ok, trochę PP się przyda zebrać, na 81 też mozna sobie zajrzeć, ale odkąd wystartował 79 ciężko będzie w najbliższym czasie o świat na podobnym poziomie
Ogólnie jak dla mnie nowe światy wychodzą zbyt często...
 

koriv

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
630
Na ktorys wejde najprawdopodobniej na 81, ale sam bo z tego co widze nie ma zadnych ekip godnych uwagi. Same takie ktore rozpadaja sie ja szybko powstaja ... :) Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Ogólnie jak dla mnie nowe światy wychodzą zbyt często...
W tym aspekcie się zgodzę. Nowe światy wychodzą zbyt często, nie zdąrzysz zobaczyć że jeden jest i zaraz następny wypuszczają. Kiedyś jak wychodził jeden świat to było święto i każdy chciał na nim grać, mało kto narzekał że ustawienia nie dobre itp. bo nie wiedział że za 2 miesiące będą 2 nowe światy do wyboru. A teraz jak już pisałem nie dość że świat prawie zawsze co 2 miechy to jeszcze w duecie i każdy na światach gra byle jak bo myśli "Przegram to przegram, niedługo nowy świat to wystartuje jak się uda to się uda..." :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry