Zimowa ofensywa 2013 - komentarze

Status
Zamknięty.

DeletedUser145195

Guest
Skoro grasz na świecie 79 to jakie ma dla Ciebie znaczenie siła obstawy wiosek? Skoro i tak nie możesz ich farmić?

żadne..ale wolałabym żebyś się odniósł do moich wyliczeń i wytłumaczył jaki jest sens w takim bonusie, a nie do marginalnego wspomnienia o obstawie tych wiosek.
 

DeletedUser109158

Guest
Kurde tak było dobrze i znowu zmiany... Nie można było dać chociaż tego ograniczenia 10 % spichlerza i 50 % spichlerza raz na 10 h jak pozostałe??
 

DeletedUser145195

Guest
Widzę, że możecie wprowadzać zmiany w tym event'ie

W takim razie, jeżeli chcielibyście uratować jego sensowność proponowałabym zrobienie:
1) stosunku stali do surek 1:1
2)wprowadzenie na każdym świecie opcji zakręcenia kołem za PP (50PP, 100 w ostateczności)
 

DeletedUser174489

Guest
No właśnie bo aktualnie stosunek stalii do surek na nowych światach daje wiele do życzenia .. :(
 

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
Faktycznie - nie wziąłem pod uwagę, że bonus spichlerzowy trzeba liczyć x3, bo działa na 3 rodzaje surowców.

Rachunek prosty: musisz z każdej wioski oddać średnio po 300mln/3k = 100tys surowców.

Dla tak zaawansowanego gracza jest to ilość marginalna.

No nie bardzo. Przynajmniej nie dla mnie. Na s42 paczki są już na tyle tanie, że oddając 300 mln surowców pozbawiam się możliwości wybicia dużej ilości monet.

Doświadczenie uczy, że jak ma się tyle wiosek, to w 3/4 z nich surówka się przelewa i bez problemu można przekazać nawet i 10x tyle
(choć fakt, wymaga to parokrotnego obrócenia kupcami, jeśli ma się rynek na stosunkowo niskim poziomie).

Opisywane przez Ciebie bonusy:
1. +20% produkcji przez 10h.
Jeśli masz moc produkcyjną 2400/h, to bonus 20% wynosi 480/h
480 * 10 godzin * 3 surowce * 3000 wiosek = 43,2mln (zatem mniej niż nakład, ale 3x więcej niż wyliczyłeś)

Zgadza się. Źle wyliczyłem, bo nie uwzględniłem, że przecież każda wieś produkuje 3 rodzaje surowców.

MImo wszystko - oddać 300 mln i dostać 43 mln, a przy tym narobić się z wysyłką, to bezsens.

2. Bonus 10% pojemności spichlerzy
Jeśli masz spichlerze o pojemności 400.000 każdego z surowców, to bonus ten da:
40.000 * 3 surowce * 3000 wiosek = 360 mln (czyli WIĘCEJ niż wyniosły inwestycje).

Zgadza się. Niewiele więcej, nadal nie opłaca się wysyłać, ale pomyliłem się w wyliczeniach.

A nie zapominajmy, że zamiast 10% pojemności można dostać 50% pojemności.
I wtedy zysk będzie ok. 6-krotnie wyższy niż nakłady.

TIa. Rzadki to przypadek, ale może się zdarzyć.

Bonusy skracające czas czy podnoszące siłę wojsk są tak naprawdę niemierzalne, ale przy ich inteligentnym wykorzystaniu (zwłaszcza w sytuacji wojny) mogą okazać się niemal bezcenne.
I nie zapominajmy o jednej rzeczy: te wszystkie otrzymane bonusy można aktywować w DOWOLNYM momencie w czasie trwania akcji. To jest wielki handicap, który pozwala - przy dobrej strategii - zoptymalizować zyski z tego tytułu. Szczególnie na mniejszych kontach, które mogą najpierw zdobyć bonusy (przy stosunkowo niższej cenie) a potem rozwinąć kopalnie/spichlerze (trzymając się tych dwóch bonusów z przykładu) aby aktywować je dopiero przy odpowiednio wysokim poziomie tych budynków.
Wówczas nakłady w stosunku do zysków mogą okazać się nie tylko mniejsze ale wręcz absurdalnie niskie...

No być może na małych kontach ma to sens. Jeśli zakręcenie kołem kosztuje kilka wysyłek surowców, to faktycznie - może się opłacać. Na moim koncie za dużo czasu by to kosztowało.
 

DeletedUser18304

Guest
Udało się komuś ukraść stal ?? :p
Pewnie nie, ponieważ jest to niemożliwe.

Dajcie sobie już spokój z negatywnym pisaniem o tej offensywie - tak jest to chybiony pomysł i wszyscy to wiedzą.
a skoro jest chybiony to nie ma sensu korzystać i wystarczy to po prostu olać - co wam da komentowanie tego, jak i spinanie na Kmica który i tak nic z tym zrobić nie może.

Peace and Love w końcu Święta idą! qrde!!!
Po to, żeby wielkanocny nie był tak bardzo chybiony. :) O ile jeszcze będą robili eventy po tej wpadce. :)
 

DeletedUser

Guest
Niech robią, zawsze jest to jakaś nowość.
Poprzednie były jakoś udane, więc jest duża nadzieja że kolejny też taki będzie.

MR White.
 

DeletedUser172575

Guest
No nie oszukujmy się, ale niektórym się to nie podoba (jak zauważyłam większości), ale pewnie są osoby, które mają korzyści z tego eventu :) więc dla każdego coś innego.

Ja sama powiedziałam sobie, że nie będę brała w tym udziału, ale ciekawość zwyciężyła, potrzebowałam tylko 900 stali, żeby kołem zakręcić i wylosowałam 50% pojemności spichlerza :)
 

DeletedUser166963

Guest
No nie oszukujmy się, ale niektórym się to nie podoba (jak zauważyłam większości), ale pewnie są osoby, które mają korzyści z tego eventu :) więc dla każdego coś innego.

Ja sama powiedziałam sobie, że nie będę brała w tym udziału, ale ciekawość zwyciężyła, potrzebowałam tylko 900 stali, żeby kołem zakręcić i wylosowałam 50% pojemności spichlerza :)

900 stali... czyli raz wysłałaś 9000 surowca. Ja potrzebuję 9 MILIONÓW stali. (dokładnie 9,6mln) To tak trzeba wysłać z x730 kupców po 131 każdy oddział. Ile to zajmie czasu? A surowca się pozbędę 96 mln. Jedynie jedna z tych ośmiu nagród (+50% zapełnienie) da zysk, a i to dość słaby, bo trza do maxa zbalansować surowiec i wyczyścić spichlerze. Czyli 1 na 8 mamy szans, że trafimy na tą nagrodę. (12,5% szans). Ale zaraz! Jak mawiał Kmic, prawdopodobienstwo wyskoczenia tej nagrody jest rzadsze. Nie powiedział ile! Załóżmy, że współczynnik trzeba podzielić przez 4. Daje nam to że na 26 prób powinna wyskoczyć żądana nagroda. (niecałe 4% szans)
Wprowadzenie opcji rabowania handlarzy na światach z limitami farmienia, lub bez farmienia - genialny pomysł. Bubel roku.
 

DeletedUser172575

Guest
900 stali... czyli raz wysłałaś 9000 surowca. Ja potrzebuję 9 MILIONÓW stali. (dokładnie 9,6mln) To tak trzeba wysłać z x730 kupców po 131 każdy oddział. Ile to zajmie czasu? A surowca się pozbędę 96 mln. Jedynie jedna z tych ośmiu nagród (+50% zapełnienie) da zysk, a i to dość słaby, bo trza do maxa zbalansować surowiec i wyczyścić spichlerze. Czyli 1 na 8 mamy szans, że trafimy na tą nagrodę. (12,5% szans). Ale zaraz! Jak mawiał Kmic, prawdopodobienstwo wyskoczenia tej nagrody jest rzadsze. Nie powiedział ile! Załóżmy, że współczynnik trzeba podzielić przez 4. Daje nam to że na 26 prób powinna wyskoczyć żądana nagroda. (niecałe 4% szans)
Wprowadzenie opcji rabowania handlarzy na światach z limitami farmienia, lub bez farmienia - genialny pomysł. Bubel roku.

Ja miałam szczęście, mało dałam surki, stali mało potrzebowałam, jedna próba a bonus się przyda.
Dlatego napisałam że nie każdemu się spodobał i to większości....
 

DeletedUser

Guest
Jak dla mnie to moze byc, tym bardziej ze na wczesniejszym evencie mnie nie bylo..
Potrzebuje zdobyc bonusy na lekka bo wojna;p
A potrzebuje 42k stali.
 

DeletedUser18304

Guest
Miła niespodzianka z dodatkową stalą. 50% spichlerzy, 10% spichlerzy.. To może jeszcze sam wyślę surowców na jakieś zakręcenie. :)
 

DeletedUser178385

Guest
A ja jak zwykle mam pecha nie dość że ******** przedmiot z rycka to teraz jeszcze zepsułem sobie akcję przez ten śmieszny event bo nie starczy surowców na szlachty... 280k surki na 4 losy zmarnowałem bo liczyłem na 50% spichlerz (co i tak się nie zwraca bo samo wybudowanie spichlerza z 22 do 30 żeby dostać jak najwięcej kosztuje z 500-600k surki.) Nie doczytałem też że bonus +20% do produkcji trwa aż 10h co przy jednej wiosce daje 30k surowców zysku!! Nie wspominając o tym że los kosztował 70k.

Za 4 dodatkowe darmowe bonusy dostałem 2 do łuczników , -30 do rekrutacji (co trwa aż 10 godzin wow ale zysk!) i 10% spichlerz który dał mi aż po 7k surowca.
 
Wynik reakcji
1.062
Jedna aktywacja dziennie.

Ta zmiana tyle zmieniła ze szok.
Nie wiem ile ta ofensywa trwa.. 3 tygodnie albo więcej czyli np dajmy przykład

Gracz A kręci kołem przez ten czas 15 razy
Gracz B kręci kołem przez ten czas 15 razy.

Gracz A miał szczęście i wylosował 3 razy bonus 50% surowców
Gracz B nie miał szczęścia i nie wylosował bonusu 50%...

Czyli gracz A na ofensywie zbiera coś około 19 +/- grubasów..
a gracz B nie miał takiego szczęścia...

Za duże różnice.
Bonus 20 % każdego przez 10 h... dajmy na to każda wioska dostanie po 10 k kazdego surowca przez ten czas..
a wydać trzeba było 3 razy więcej...

Bonusy do wojska też nie skomentuję...

I to losowanie.. to znaczy ograniczenie spichlerzy do raz dziennie też jest śmieszne.
Przecież to oczywiste że taki bonus 50% nie zdarzy się codziennie tylko raz na jakiś czas
więc dajmy na gracz losował w 1 dzień 3 razy w tym dostał 2 x 50%../.
w drugi dzien nie miał 50% czyli automatycznie spada ten bonus na drugi dzień...


Po drugie czas wysyłania jest koszmarny...
Gracz który ma kilkadziesiąt tysiecy punktów spędzi 5 minut na wysyłanie.
Gracz 2 +/- mln około 1.5 h...

Pomysł średni wymagający dużo poprawek
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
na sw79 straciłem wioskę miałem za zakręcenie 5k stali teraz mam kręcenie po 200 stali a staki miałem 20.500 wiec ile to kręcenia przed chwilką miałem a bony piękne żadnego +50% surki ale spichlerz to mam 5k no to bez różnicy xd pięknie to wyszło :D
 
Wynik reakcji
1.062
Dajmy na to na świecie są morale..
Zrobię głosowanie jak dostanę 10% głosów na tak...
To zmieniamy na bez morale.. przecież taka ofensywa zimowa to troszkę zmienianie zasad podczas gry
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser169132

Guest
Postanowiłem przetestować ten event przez 1 dzień. Wynik nie jest zadowalający. Za 16 losów dostałem:
-4x spichleż 10%(zwykły)
-4x skrócony czas budowy(zwykły)
-3x bonus na lucznikow 2(zwykły)
-4x produkcja surki(zwykły)
-1x piki i miecze 2(rzadki)
Surowce sie nawet nie zwrócą nie mówiąc już o zysku. Żeby zarobić coś w tym efekcie trzeba mieć po prostu farta.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18304

Guest
I to losowanie.. to znaczy ograniczenie spichlerzy do raz dziennie też jest śmieszne.
Przecież to oczywiste że taki bonus 50% nie zdarzy się codziennie tylko raz na jakiś czas
więc dajmy na gracz losował w 1 dzień 3 razy w tym dostał 2 x 50%../.
w drugi dzien nie miał 50% czyli automatycznie spada ten bonus na drugi dzień...
Zmienili to przez światy p2w. Za niska cena dla bogatych ludzi. :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry