Ranking według średniej

  • Rozpoczynający wątek Lerhond
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci się ten pomysł?

  • Dobry pomysł

    Głosy: 12 25,5%
  • Zły pomysł

    Głosy: 26 55,3%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 5 10,6%
  • Dobry pomysł, ale wymaga poprawek.

    Głosy: 4 8,5%

  • W sumie głosujących
    47
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Spójrzmy:
Plemię, 200 członków po 200 pkt, łącznie 40 000 pkt, średnia punktów 200 pkt, ranking wysoki dzięki dużej ilości członków (mimo że są słabi)
Następne plemię, 3 członków, jeden 10 000 pkt, drugi 5 000 pkt, trzeci 7 500 pkt łącznie 22 500 pkt, średnia punktów 7 500 pkt, ranking średni przez małą ilość członków (mimo tego że mają dużo punktów)

Nie lepiej żeby plemię nr. 2 było wyżej w rankingu? Można by wprowadzić właśnie obliczanie rankingu plemion wg. średniej, aby masówki nie wyróżniały się bo mają dużo członków. Powinna się liczyć chyba "jakość" członków.
 

DeletedUser8354

Guest
Odp: Ranking według średniej

To kto jes lepszy okazuje się na polu bitwy :p
Zbędne obciążenie serwera
 

DeletedUser7485

Guest
Odp: Ranking według średniej

Tylko zazwyczaj te po 200 ptk się rozwijają i są zajmowane przez graczy 10k.
A poza tym pare miechów po starcie 5 dobrych graczy będzie i tak lepszych niż 40 przeciętnych/słabych.
 

DeletedUser9439

Guest
Odp: Ranking według średniej

Spójrzmy:
Plemię, 200 członków po 200 pkt, łącznie 40 000 pkt, średnia punktów 200 pkt, ranking wysoki dzięki dużej ilości członków (mimo że są słabi)
Następne plemię, 3 członków, jeden 10 000 pkt, drugi 5 000 pkt, trzeci 7 500 pkt łącznie 22 500 pkt, średnia punktów 7 500 pkt, ranking średni przez małą ilość członków (mimo tego że mają dużo punktów)

Nie lepiej żeby plemię nr. 2 było wyżej w rankingu? Można by wprowadzić właśnie obliczanie rankingu plemion wg. średniej, aby masówki nie wyróżniały się bo mają dużo członków. Powinna się liczyć chyba "jakość" członków.



Liczy się tylko 40 najlepszych z danego plemienia do rankingu. Wiec plemię z 200 członkami będzie miało tylko 8 000 pkt.
 

DeletedUser2484

Guest
Odp: Ranking według średniej

Po co kombinowac skoro nie ma to znaczenia?
a pozatym i tak liczy sie tylko suma pkt pierwszysch 40 graczy
 

DeletedUser13923

Guest
Odp: Ranking według średniej

Spójrzmy:
Plemię, 200 członków po 200 pkt, łącznie 40 000 pkt, średnia punktów 200 pkt, ranking wysoki dzięki dużej ilości członków (mimo że są słabi)
Następne plemię, 3 członków, jeden 10 000 pkt, drugi 5 000 pkt, trzeci 7 500 pkt łącznie 22 500 pkt, średnia punktów 7 500 pkt, ranking średni przez małą ilość członków (mimo tego że mają dużo punktów)

Nie lepiej żeby plemię nr. 2 było wyżej w rankingu? Można by wprowadzić właśnie obliczanie rankingu plemion wg. średniej, aby masówki nie wyróżniały się bo mają dużo członków. Powinna się liczyć chyba "jakość" członków.

To może inaczej... Są dwa plemiona: pierwsze ma 1 członka z 8.000 pkt. , a drugie 30 członków każdy po 7.500 pkt. I teraz mi powiedz które plemię ma wyższą średnią, a które polegnie w wojnie;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ranking według średniej

To może inaczej... Są dwa plemiona: pierwsze ma 1 członka z 8.000 pkt. , a drugie 30 członków każdy po 7.500 pkt. I teraz mi powiedz które plemię ma wyższą średnią, a które polegnie w wojnie;)

Ale takie przypadki raczej nie są zbyt częste.
 

DeletedUser6802

Guest
Odp: Ranking według średniej

tez jestem na nie... a co by bylo gdyby 1 gracz w ranku utworzyl jednoosobowe plemie :D byłby pierwszy:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ranking według średniej

moim zdaniem ranking wedlug sredniej to idiotyczny pomysl!!!gdyby razem uzbierac wszystkie wojska z tej masowki napewno bylyby lepsze!!!jestem tego przekonany;););)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ranking według średniej

Pomysł głupi, bez szans na wprowadzenie:mad: masówki byłyby wtedy dużo lepsze, a to mi nie pasuje:p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ranking według średniej

a ja proponuję zostawić tak jak jest, ale w rankingu dać opcję np. po kliknięciu w napis " Średnia punktów na gracza" lub inny jest układana lista od najlepszej średniej do najgorszej.
 

DeletedUser10180

Guest
Odp: Ranking według średniej

Ten pomysł nie wprowadzi nic nowego, liczy sie tylko pierwsza 40stka graczy,a takie kombinowanie nikomu życia na pewno nie ułatwi.Ranking działa dobrze, co widać po wyniku wojen :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry