nick zastępcy obok nicku

  • Rozpoczynający wątek Hancio94
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za zdjęciem anonimowości zastępcy na danym koncie

  • TAK

    Głosy: 32 37,2%
  • NIE

    Głosy: 54 62,8%

  • W sumie głosujących
    86
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam

Nie mam zielonego pojęcia czy ten temat był poruszany. Wiem jedno - ułatwi to bardzo gre.

Moja propozycja polega na ujawnieniu podczas rozmowy na pw zastępcy. Dotychczas widok aktualnego zastępcy na danym koncie był możliwy wyłącznie dla administratorów i założycieli plemienia, w którym to konto się znajduje. Teraz czas pomyśleć o reszcie graczy. Wielu osobom zdarzyło się, że na prywatne wiadomości odpowiadała osoba trzecia. Jest ona anonimowa i nie mamy pojęcia kto to jest dopóki się przedstawi.

Objaśnienie projektu:
- gdy właściciel konta rozmawia z daną osobą to pozostaje to wszystko tak jak jest aktualnie
- gdy zastępca na danym koncie rozpoczyna lub kontynuuje rozmowe pojawia się jego nick obok nicku gracza zastępowanego:
zastepca.png


Każda wiadomość jest prywatna i tylko właściciel konta ma prawo czytać i odpisywać na wiadomości.

Z pisaniem objaśniłem. Gorzej z czytaniem. Mam tylko sam pomysł bez projektu jakby to wyglądało.
Są dwie sytuacje:
1) Dotychczas jeśli wiadomość jest przeczytana to nie wiemy czy zastępca ją przeczytał
2) Jeśli zastępca przeczyta wiadomość, a nie odpisze na nią to druga strona nie wie co się dzieje

Objaśnienie pomysłu:
1) Wprowadzenie modułu, który by pokazywał kto ostatni czytał daną wiadomość - pokazywałby się nick zastępcy lub nick właściciela konta
2) Punkt pierwszy w to wchodzi. Dodatkowo dodanie dla osoby, która napisała wiadomość i na tą wiadomość nie było odpowiedzi, informacji kto przeczytał - nick właściciela konta lub nick gracza na zastępstwie. Gdzie by się to ujawniało to nie wiem. Może jakaś nowa funkcja zostanie wprowadzona, która pozwalałaby graczom, którzy nie uzyskali odpowiedzi uzyskiwać informacje kto ją przeczytał.

Tak na marginesie chciałbym dodać by zastępca na danym koncie nie miał możliwości usuwania wiadomości by cały ten proces mógł funkcjonować.

Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Wystarczy że w plemieniu admin to widzi i na tym skończmy :) potem krety mogą to wykorzystać
 

DeletedUser

Guest
Nie no.. kto w ogóle sprawdza PW jak jest na zaście? albo pisze jakieś posty na forum? A jak już ktoś coś napisał daje sie jakieś info i tyle gadki.

na nie ;)
 

Jurigag

Zwiadowca
Wynik reakcji
99
Pomysł może i taki w miarę logiczny, ale niepotrzebne to, nie mam zdania(nie ma takiej opcji :X)
 

DeletedUser

Guest
1) Sytuacja na początku gry
Gdy tworzy się plemie to założyciel chce sprawdzić konto gracza. Skąd taki gracz ma mieć pewność, że jego skrzynka wiadomości nie została użyta? Zataić to jest bardzo łatwo na tą chwile. Po przeczytaniu korespondencji wysyłamy wiadomość by była ikonka, że ktoś wysłał wiadomość. Właściciel konta jest przekonany, że nikt jego wiadomości nie przeczytał.

2) Sprostowanie co do kreta
To zwalcza kretostwo, a nie powiększa. Gdy ktoś napisze na Nasze konto to póki zastępca nie przeczyta lub odpisze na wiadomość to druga strona nie będzie miała pojęcia czy siedzi tam zastępca czy właściciel konta. Chodzi o uszanowanie korespondencji i tylko od zastępcy będzie zależeć wtedy czy jego nick pojawi się przy przeczytaniu lub odpisaniu na wiadomość.

Dotychczas gdy gra na świecie jest rozwinięta i nie ma leadera na danym świecie to prawie każde plemie próbuje nieczystych zagrać by choć troche przechylić szale zwycięstwa na swoją strone. Przy wprowadzeniu zaproponowanego projektu to jedna z metod robienia kogoś w bambuko zostanie zminimalizowana. Zostanie unicestwiona anonimowość pisania zastępcy na zastępowanym koncie, a zostanie dozwolone robienie kogoś w bambuko jedynie przez właściciela konta.

Przypuśćmy gracz jest bez plemienia - skąd mam wiedzieć czy rozmawiam z zastępcą czy właścicielem? Gracze, którzy stosują tą metodę, którą chciałbym by została unicestwiona nie będą chcieli tego wprowadzić, bo daje lepszy start przez nieczyste zagranie. Natomiast osoby, które cenią swoją prywatność i chciałyby skutecznie zwalczać nieczyste zagrania powinny być za wprowadzeniem tego. Albo staramy się grać fair play i pokazywać jakie mamy umiejętności, albo nadal stosujemy grę nie fair play, która jest łatwiejsza i nosi za sobą większe korzyści.
 

DeletedUser144151

Guest
,bedąc na zastępstwie zawsze odczytuje wiadomosć PW która nadeszła gdy ja pilnuje konta,może to prośba o def prośba o pojedynczy atak,czy cele na akcję,ale zawsze podpisuje się swoim nickiem odpisując
 

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
Na nie. Jeśli gracz nie ma zaufania do tego, komu daje zastępstwo, to niech nie daje zastępstwa.

Ta zmiana wyeliminowałaby jeden z tych czynników ludzkich, dzięki którym ta gra jest pasjonująca.
 

DeletedUser168712

Guest
nie, nie, nie, nie życzę sobie, żeby cały świat wiedział, kto ma u mnie zasta, toż to pokusa dla szpiegów, kretow i innych ziemnych żyjątek.
 

DeletedUser

Guest
nie nie nie

taka wiedza to tylko dla wroga udogodnienie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser44634

Guest
Na nie. Jeśli gracz nie ma zaufania do tego, komu daje zastępstwo, to niech nie daje zastępstwa.
Jak wyżej - również na nie i ten kontrargument w dyskusji do mnie przemawia.

Gracz musi zdecydować, czy gotów jest dać zastępstwo na każde skinienie władz plemienia (nie wspominając o "uczciwym" procederze wręczania "wisielców"), czy faktycznie ceni swoją prywatność i zależy mu na koncie i jak już daje zastępstwo, to osobie zaufanej i sprawdzonej. Taka odpowiedzialna postawa pozwoliłaby uniknąć przykrych konsekwencji dawania zastępstwa komu popadnie.
 

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
(nie wspominając o "uczciwym" procederze wręczania "wisielców")

??

Możesz rozwinąć? Jeśli za bardzo off-topic, to może w innym wątku proszę - zastępstwa wiszące są w jakiś sposób nieuczciwe? To narusza zasady gry?

Pytam z czysto praktycznych względów - w większości plemion w których grałem takie coś obowiązywało i sprawdzało się.
 

DeletedUser98935

Guest
2) Sprostowanie co do kreta
To zwalcza kretostwo, a nie powiększa. Gdy ktoś napisze na Nasze konto to póki zastępca nie przeczyta lub odpisze na wiadomość to druga strona nie będzie miała pojęcia czy siedzi tam zastępca czy właściciel konta. Chodzi o uszanowanie korespondencji i tylko od zastępcy będzie zależeć wtedy czy jego nick pojawi się przy przeczytaniu lub odpisaniu na wiadomość.
Też kiedyś trzeba być kretem ;)
Dotychczas gdy gra na świecie jest rozwinięta i nie ma leadera na danym świecie to prawie każde plemie próbuje nieczystych zagrać by choć troche przechylić szale zwycięstwa na swoją strone. Przy wprowadzeniu zaproponowanego projektu to jedna z metod robienia kogoś w bambuko zostanie zminimalizowana. Zostanie unicestwiona anonimowość pisania zastępcy na zastępowanym koncie, a zostanie dozwolone robienie kogoś w bambuko jedynie przez właściciela konta.
Dla Ciebie nieczyste zagrywki dla niektórych strategia gry
Przypuśćmy gracz jest bez plemienia - skąd mam wiedzieć czy rozmawiam z zastępcą czy właścicielem? Gracze, którzy stosują tą metodę, którą chciałbym by została unicestwiona nie będą chcieli tego wprowadzić, bo daje lepszy start przez nieczyste zagranie. Natomiast osoby, które cenią swoją prywatność i chciałyby skutecznie zwalczać nieczyste zagrania powinny być za wprowadzeniem tego. Albo staramy się grać fair play i pokazywać jakie mamy umiejętności, albo nadal stosujemy grę nie fair play, która jest łatwiejsza i nosi za sobą większe korzyści.
Jak wyżej zostało powiedziane. Nie jesteś pewien nie dawaj zasta, a jak dasz licz się z konsekwencjami;)

??

Możesz rozwinąć? Jeśli za bardzo off-topic, to może w innym wątku proszę - zastępstwa wiszące są w jakiś sposób nieuczciwe? To narusza zasady gry?

Pytam z czysto praktycznych względów - w większości plemion w których grałem takie coś obowiązywało i sprawdzało się.
No właśnie i tutaj jest transakcja wiązana czyli w odniesieniu do stwierdzenia "nie ufasz nie dawaj zasta" tym samym nie musisz być w takim plemieniu tym samym jak wejdziesz (np do mojego gdzie jest taki obowiązek przekazania wisielca) nie dasz to wylatujesz i tyle, prawo wyboru ciągle jest:D
 

DeletedUser44634

Guest
Możesz rozwinąć?
W skrócie - "wisielce" nie są zabronione przez regulamin. Jednak w mojej - jako gracza Plemion - opinii często wymuszanie przez władze plemienia wręczenia "wisielca" jest wprowadzaniem zamordyzmu. Rozumiem proceder wchodzenia na zastępstwo w celu sprawdzenia stanu wojsk. Rozumiem też argument dla istnienia "wisielców", aby władze plemienia mogły wejść na konto, gdy zapali się czerwona kropka obok gracza, aby zaopiekować się jego kontem i aby ono nie przepadło. Równocześnie jako administrator widziałem już dziesiątki, jeśli nie setki przypadków, gdy "wisielec" był wykorzystywany w celu kretowania, dezinformowania czy łamania sojuszy oraz PoN-ów (tyle że to jest, powiedzmy, fabularną częścią rozgrywki i jako takie nie jest karane przez support). Równocześnie widziałem rozbrojenia wioski z obrony i podbicia pustych wiosek przez - jeszcze przed chwilą - "przyjaciół" z plemienia. Często tacy tchórze wchodzą o 3-4 rano na konto pechowca i nierzadko kończy się to dla niego game over. Dlatego uważam, że "wisielca" powinno się dobrowolnie (a nie poprzez wymuszenie "dawaj 'wisielca' albo won z plemienia") dawać naprawdę sprawdzonej osobie (a nie rozkaz "daj wisielca X", z którym to X wcześniej nawet słowa się nie zamieniło), aby nie stracić w wyniku żałosnego zachowania "kolegów" z plemienia osiągniętego dorobku.
 

DeletedUser163071

Guest
,bedąc na zastępstwie zawsze odczytuje wiadomosć PW która nadeszła gdy ja pilnuje konta,może to prośba o def prośba o pojedynczy atak,czy cele na akcję,ale zawsze podpisuje się swoim nickiem odpisując

robię identycznie jak mirinda
 

DeletedUser

Guest
Oj, hancio , hancio na nie za dużo chciałbyś wiedzieć :)
Informacja taka mogła by być wykorzystana łatwo przez wroga jak sam pomyśl :)

Co do PW ja zawsze daje zaufanym i niech sobie nawet czytają PW nie mam nic do ukrycia więc nic nie ukrywam chyba, że tak robisz to inna sprawa . . .

Jak siedzę na zaście zawsze patrzę co za nowa wiadomość przychodzi bo może być to sprawa pilna do posłania deffa np więc niemożność czytania takich wiadomości skomplikowało by niepotrzebnie sytuacje :)
 

DeletedUser169215

Guest
..

Ja uważam,że wystarczy jak admini wiedzą o zastępstwach
 
Status
Zamknięty.
Do góry