Podsumowanie plebiscytu "Człowiek Roku 2011"

  • Rozpoczynający wątek Aqriel
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Zgodnie z obietnicą zakładam temat gdzie można porozmawiać o plebiscycie oraz o tym jak został zorganizowany. Na wstępie od razu napiszę trzy rzeczy:

1) bardzo proszę o konstruktywne opinie i uwagi bo będę najprościej mówiąc inne kasował a na resztę w miarę dostępnego czasu odpisywał; chyba nikt nie chce by temat ten przerodził się w jeden spam
2) było sporo niedociągnięć i zdaje sobie z tego sprawę, sam mam pewną nauczkę by nie przekazywać prowadzonych przez siebie zabaw na kogoś innego by dalej je prowadził bo każdy ma inną wizję i czasem może się to gryźć ze sobą; ten temat powstaje by niedociągnięcia się więcej nie powtórzyły
3) pisząc post bardzo proszę od razu o sugestie jak przeprowadzić ten plebiscyt w przyszłym roku

No i na koniec zachęcam również do wypowiedzi w tym temacie:
http://forum.plemiona.pl/showthread.php?t=96607
 

DeletedUser

Guest
No to jak to ktoś ujął jako największa maruda FO zaczynam:

1. Na początek brakowało dokładnego regulaminu konkursu, czyli spisu zasad:
- kogo można typować, za co;
- co wyklucza gracza z kandydowania;
- zasady wyłonienia 10 kandydatur z wszystkich podanych;
- kto może głosować i że głosować będzie można w 2 miejscach;
- podane od razu terminy: od kiedy i do kiedy zgłaszanie, kiedy zostanie podana finałowa 10, od kiedy i do kiedy będzie głosowanie;
Te zasady powinny być podane przed rozpoczęciem konkursu.

2. Po ogłoszeniu 10 kandydatur przy każdym graczu powinna być krótka charakterystyka i wyliczone zasługi, mogło to być nawet zebrane z wpisów przy zgłaszaniu kandydatów.

3. Co jeszcze mi się nie podobało, w pewnym momencie miałam wrażenie, że nad tym konkursem nikt nie panuje, wpisy o nim pojawiały się raz tu, raz tam. Rozumiem, że to szło dwutorowo i w Kurierze i na FO, ale tu na FO można policzyć w ilu miejscach to było, w dodatku nie zawsze informacje podawane w tych różnych miejscach się do końca pokrywały. Wprowadziło to niepotrzebny chaos.

Jak już skrytykowałam to na koniec pochwalę:
Bardzo spodobał mi się wywiad ze zwycięzcą, nareszcie ciekawe i niewymuszone pytania.
Od razu zaznaczę, że pochwała absolutnie nie ma nic wspólnego z wylosowaniem kubeczka wśród głosujących, nie dam się przekupić a na pewno nie jednym kubeczkiem :D
 

DeletedUser

Guest
Dzięki za uwagi, na pewno weźmiemy je pod uwagę w następnych "edycjach" turnieju;)

I od siebie jeszcze podziękuję za ocenę wywiadu. Naprawdę komentowanie i ocenianie prac, zwłaszcza pozytywne daje niesamowitego "kopa" do dalszej działalności:)
 

DeletedUser

Guest
No, to ja tyż swoje dorzucę. ^^

1/ Dobrze by było, żeby na listę do głosowania dostały się te kandydatury, które miały najwięcej zgłoszeń, zamiast subiektywnego wyboru przez jury z "Kuriera". Sądzę bowiem, że aktywni gracze są bardziej na bieżąco, niż redakcja Kuriera.

2/ Pomysł dwutorowego głosowania uważam za nietrafiony. W zupełności wystarczyłoby jedno w jednym miejscu. Np. wiem, że więcej ludzi oddało głos na FO, niż na stronce Kuriera. Rozumiem, że w tym plebiscycie chodzi tu też o zachętę do odwiedzania Waszej stronki, jak i zwiększenia liczby zarejestrowanych czytelników, ale i tak stoję na stanowisku, by nie było tej niepotrzebnej dwutorowości. Po prostu, głosy oddajemy albo na FO, albo na stronce Kuriera.
 

DeletedUser137434

Guest
Do Marcino : zgłoszeń osób na kandydata człowieka roku było całkiem sporo. Wiele z nich się pokrywało, lecz niestety sporo z tych osób miało przewinienia w grze w roku 2011.
Dlatego też sporo nicków się nie pojawiło.
Do możliwości dalszego udziału w konkursie zostały dopuszczone "czyste".
Dlatego tak wyszło.
 

DeletedUser114646

Guest
Na wstępie chciałby pogratulować Wiosce.
Myślę, że była to jedna z niewielu osób, której zwycięstwo za ten rok się należało.

Konkurs był całkiem dobrze zareklamowany - znalazł się w jednej z grupówek do wszystkich graczy, na stronie głównej plemion i na forum.
Niestety bardzo się ciągnął przez kolejne miesiące, przez które działo sie bardzo niewiele.
Brakowało informacji i osobach, które występują w konkursie. W przyszłości możnaby zadawać pytania osobom, które graja z nominowanymi.
Brakowało jasnych zasad dotyczących wyboru, zmieniały się one z każdą fazą trwania konkursu.

Mimo wszystko + za przeprowadzenie konkursu i doprowadzenie go do końca.
 
Status
Zamknięty.
Do góry