Ofensywa Kuriera

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Jak wy chcecie podnosić swój status do pół profesjonalnego jak wy ledwo co trzymacie się na tej amatorce ;>

Poprzez zmiany:). Jest cała lista zmian zrobiona i czekamy (i tu mam na myśli mnie i KowR-a) z nimi na odpowiedni moment. Jaki? Tego nie mogę teraz powiedzieć.

Kurier stoi od co najmniej tygodnia pusty, 0 nowych artykułów, nic się nie dzieje. A zapowiadaliście, że "planujemy, aby codziennie pojawiały się 1-2 artykuły".

Cóż akurat przestój, bywają takie chwile. Jest kilka prac oczekujących do publikacji, ale nie są na moim biurku że tak powiem.

Jak wygląda to w praktyce? Kurier ogólnie zdechł i od czasu do czasu ma dziwne skoki aktywności. A te skoki podzieliłbym na 2 kategorie:

1) Konkursy - wiadomo, każdy chce darmowych PP, kubeczków itp. rzeczy.
2) Masowe wstawianie artykułów - tutaj czegoś nie rozumiem. Jaki jest sens wsadzać na raz po 5 artykułów, jak można rozkładać to w tygodniu, dodając po jednym i robiąc choćby imitację życia w Kurierze? Odnoszę wrażenie, że od czasu do czasu ktoś odpowiedzialny za wkładanie artykułów przypomni sobie o portalu i zaakceptuje wszystko co zalega w kolejkach (dodajmy - długich, ale to już temat na kolejny wasz problem) od tak sobie.

Co do dwójki to jak powiedziałem. Aktualnie prace są dzielone na dwie osoby, u mnie nic nie zalega. Już raz był poruszany ten problem w redakcji.

Według spisu w Kurierze, w Redakcji jest 14 osób odpowiedzialnych za pisanie w portalu. Co robicie? Śpicie, spamicie na jakimś swoim forum (domyślam się, że takowe macie) czy po prostu jesteście w redakcji dla darmowych kubeczków, koszulek itp?

Ja jestem w redakcji dla kubeczków!:)

Znając życie, wyskoczycie na mnie zaraz z tekstem, że 10 osób jest na urlopie (stara wymówka - mówmy szczerze ;) ), a Aqriel napisze "no przecież ja nikogo do niczego zmuszać nie mogę". Od razu odpowiadam - tak, zmuszać nie możesz, ale bycie w Kurierze zobowiązuje do przyjęcia na siebie pewnych obowiązków,prawda? Ktoś ich nie spełnia - out - nie ma sensu robić sztucznego tłumu w redakcji. Zamiast dawać takim leniom kubeczki za nieróbstwo lepiej ich wywalić, ogłosić w informacji o rekrutacji, że dla dobrych pisarzy będą za darmo kubeczki, punkty premium i od razu się zleci paręnaście osób z czego wyłoni się 2 chcące aktywnie bawić się w pisanie. Brakuje twojej twardej ręki Aq.

Cóż dlatego napisałem, że zamierzamy zmienić trochę podejście. Bo podejście amatorskie polega na tym, że kiedy mam czas wtedy pisze, kiedy nie mam to nie pisze. Zero systematyczności w zasadzie.Co do informacji o rekrutacji sam wiesz jak dużo ona daje. Ludzie wolą ponarzekać, pisać długie posty niż napisać artykuł. Ale jak najbardziej, przypomnę o rekrutacji do Kuriera jeszcze raz.

Osobiście uważam, że za bardzo poświęcacie się skryptotece (która, z tego co słyszałem, miała być DODATKIEM do artykułów) oraz nowej wersji która dzięki doświadczeniom z czekania na obecną wersję przybrała już miano Świętego Graala (po co wam ta super wypasiona nowa wersja jak nikt nie będzie pamiętał o Kurierze przez obecną sytuację. Najpierw zajmijcie się zdobyciem i utrzymaniem stałej liczby aktywnych czytelników, a później bawcie się w ulepszanie. Chyba, że chcecie sami siedzieć sobie na tej wersji 2.0 )

Skryptoteka jest dodatkiem i zajmuje się nią jedna osoba - Lukasz032. Ja czasem tez coś zrobię, ale to tylko dlatego, że mam w zwyczaju doglądać niektórych spraw osobiście. Co do wersji 2.0 zajmują się nią tylko dwie osoby z redakcji. Ja i Łukasz czyli jak widzisz dużo osób nie jest zaangażowanych. Co do tego czy zdechł , po prostu nie ma bardzo kto pisać. Ostatnio pożegnała się z nami jedna redaktorka i dwóch dziennikarzy, nie zaktualizowałem po prostu listy. Kilka osób ogłosiło mniejszą aktywność i cała oto tajemnica. Co ciekawe wersja 2.0 będzie dostarczać automatycznie newsów z każdego świata co jakiś czas wyłapując ciekawe wydarzenia. Przygotowujemy specjalny mechanizm do tego.

Chciałbym poznać waszą strategię na rozwój. Macie zamiar zdobyć nas czytelników i UTRZYMAĆ, poprzez skryptoteki, poprzez nową wersję Kuriera, poprzez ciągłe robienie konkursów, czy dobre artykuły? Hę?

Nasza strategia zostanie podana do opinii publicznej za około dwa tygodnie. Jak najbardziej zależy nam na treściach merytorycznych w Kurierze.

A to niestety tylko kilka z waszych problemów... Nie będę się bardziej rozpisywał, bo po prostu mi was szkoda. Szkoda, że tak dobry pomysł tak nie wypala. Szkoda.

No jest, jak wszędzie, robimy ile możemy (nie to nie wymówka). Nawet konkurs to swoiste przypomnienie o portalu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Kurier stoi od co najmniej tygodnia pusty, 0 nowych artykułów, nic się nie dzieje. A zapowiadaliście, że "planujemy, aby codziennie pojawiały się 1-2 artykuły".
Chopie, przecież to jest póki co amatorski portalik.
U mnie na stronce, jak artykuł pojawi się raz na tydzień, to jest sukces. :p
Tak , jak Aq wyjawił, nie zawsze dysponuje się czasem wolnym, a to właśnie on determinuje aktywność i życie na amatorskich portalach, czy stronach.

Hehh... Nie sądziłem, że komuś trzeba unaoczniać, że amatorski, hobbistyczny portal różni się od tych typu Onet, Gazeta, o2, etc. ;)
 

DeletedUser

Guest
NoName ma rację, celujemy by zrobić coś więcej niż tylko amatorski portal tak jak to jest teraz więc powinienem wymagać od przede wszystkim od siebie ale także od innych w zespole więcej. Zmiany są konieczne.
 

DeletedUser137434

Guest
Ostatnie zaległości w publikacji artykułów były z mojej winy. Niestety nie miałem możliwości sprawczo-czasowej:( by po prostu sprawdzić część techniczną prac i po prostu je aktywować.

Od wczoraj już swoje zaległości nadrabiam, ponieważ wyjątkowo ten tydzień w pracy mam na rano, gorzej jak mam popołudniówki.
Oczywiście niebawem ja również coś napiszę :)

Co do amatorki, faktycznie kurier opiera się na wolontariacie (oprócz kubeczków i ubrania teamowego) ciężko na coś liczyć :)
Postaramy się jak najbardziej by portal był jednak jak najlepszym w swojej dziedzinie.
 

DeletedUser

Guest
NoName ma rację, celujemy by zrobić coś więcej niż tylko amatorski portal tak jak to jest teraz więc powinienem wymagać od przede wszystkim od siebie ale także od innych w zespole więcej. Zmiany są konieczne.
I jak najbardziej chwalebne to, gdzie celujecie. :) Ale ja mówiłem o sytuacji obecnej, nie o planach.

Ostatnie zaległości w publikacji artykułów były z mojej winy. Niestety nie miałem możliwości sprawczo-czasowej:( by po prostu sprawdzić część techniczną prac i po prostu je aktywować.
Proponuję, by winowajca w ramach przeprosin, postawił każdemu (rzecz jasna pełnoletniemu) graczowi po krzyneczce dobrego bro. ^
;)
 

DeletedUser137434

Guest
Zbrakłoby mi funduszy...ale postawię każdemu dobrego brona*

*(tylko i wyłącznie w czasie tego rocznego zlotu KURIERA PLEMION)

Niebawem będą opublikowane kolejne artykuły
 

OlciQ

Szlachcic
Wynik reakcji
482
A ja mam wniosek, prośbę, do "Marud" z tego (i innych) tematów.
Przeszkadza Wam coś? Macie pomysł na ulepszenie? Złożcie do nas podanie i przystąpcie do działania.
:)
 

DeletedUser

Guest
A ja nie przyszedłem tu marudzić ale naszczycić się iż znów miałem rację. Jakiś czas temu pisałem na forum publicznym że wg kurier to nie wypał ( to samo AQ na forum) zanim został otworzony.
I miałem rację ! :D

ale i tak mi ten post każą skasować :cool:
 

DeletedUser

Guest
A ja nie przyszedłem tu marudzić ale naszczycić się iż znów miałem rację. Jakiś czas temu pisałem na forum publicznym że wg kurier to nie wypał ( to samo AQ na forum) zanim został otworzony.
I miałem rację ! :D

ale i tak mi ten post każą skasować :cool:

Zacznę może że nie rozumiem tego stwierdzenia "( to samo AQ na forum)".

Co do niewypału, czemu nie wypał? Moim zdaniem jak na formę którą posiada serwis oraz środki jakimi dysponujemy całkiem dobrze Kurier prosperuje. Aby osiągnąć coś więcej potrzebne jest większe wsparcie, które może uda się uzyskać jak dobrze pójdzie. Po prostu by chcieć coś więcej trzeba sporo się natrudzić, ale zobaczymy może plan jaki z Robertem założyliśmy wypali a dowiemy się o tym pewnie za tydzień lub dwa i wtedy nie omieszkam o tym poinformować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Eee tam, wystarczy troszkę publicznie ich opier*** i od razu są codziennie nowe artykuły :D

Magia słowa :)
 

DeletedUser

Guest
A ja mam wniosek, prośbę, do "Marud" z tego (i innych) tematów.
Przeszkadza Wam coś? Macie pomysł na ulepszenie? Złożcie do nas podanie i przystąpcie do działania.
:)
Olcia, mnie wystarczy, że zajmuję się swoją stronką. ;) Poza tym nie krytykuję Kurierka, aczkolwiek niejedna rzecz znalazłaby się pod krytykę. ;P Wręcz przeciwnie, kibicuję, by "KP" skutecznie się zupgradeował i wszedł na wyższy poziom profesjonalizmu. ^^

A tak btw... Kiedy wracasz do nas do działu s20? ^ Bez Ciebie to już nie ten spam, co kiedyś. ;<
 

DeletedUser

Guest
Zacznę może że nie rozumiem tego stwierdzenia "( to samo AQ na forum)".

Co do niewypału, czemu nie wypał? Moim zdaniem jak na formę którą posiada serwis oraz środki jakimi dysponujemy całkiem dobrze Kurier prosperuje. Aby osiągnąć coś więcej potrzebne jest większe wsparcie, które może uda się uzyskać jak dobrze pójdzie. Po prostu by chcieć coś więcej trzeba sporo się natrudzić, ale zobaczymy może plan jaki z Robertem założyliśmy wypali a dowiemy się o tym pewnie za tydzień lub dwa i wtedy nie omieszkam o tym poinformować.


Aqrier jak to to tak że nie znasz swoich inicjałów :D zawsze do ciebie pisałem AQ . Zauważ ze duza litera ;)

chodziło mi bardziej o to że trzeba ruszyć tyłek i się bardziej promować :D a i jeszcze cos zamiast tekstu wstepnego na stronie glownej powinny byc najnowsze newsy :)
 

DeletedUser

Guest
Kiedy pojawią się oficjalne wyniki wyboru gracza roku?

W tym miesiącu. Wyniki są znane już od jakiegoś czasu ale czekamy na pewien szczegół no ale chyba opublikujemy bez niego. Tak czy owak jutro na 99% będą.

Alex, myślałem że o coś innego chodzi :). Co do promowania to będę nudny i się powtórzę, za tydzień-dwa będzie wszystko wiadome i wtedy napiszę.
 

.JWP.

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
395
Od dłuższego czasu chłodzę szampana i nie tylko dla meffa, także zbiegnięcie się publikacji wyników z weekendem jest mi jak najbardziej na rękę. :D
 

DeletedUser

Guest
Od dłuższego czasu chłodzę szampana i nie tylko dla meffa, także zbiegnięcie się publikacji wyników z weekendem jest mi jak najbardziej na rękę. :D

Tylko się tam za bardzo nie upijcie, w końcu nie wszyscy są jeszcze pełnoletni (a co, muszę trochę Was pilnować chłopaki :D)
 

DeletedUser

Guest
W tym miesiącu. Wyniki są znane już od jakiegoś czasu ale czekamy na pewien szczegół no ale chyba opublikujemy bez niego. Tak czy owak jutro na 99% będą.

Alex, myślałem że o coś innego chodzi :). Co do promowania to będę nudny i się powtórzę, za tydzień-dwa będzie wszystko wiadome i wtedy napiszę.


Jest bardzo prosty sposób na pewne promowanie.

Codziennie naga fotka kogoś z tm plemion, kuriera itd i masz gwarantowane wejscia :D
 

DeletedUser

Guest
Jest bardzo prosty sposób na pewne promowanie.

Codziennie naga fotka kogoś z tm plemion, kuriera itd i masz gwarantowane wejscia :D

Ze względu na ograniczoną ilość członków zostaliśmy zmuszeni do poproszenia o pomoc również byłych teamowców i to od nich zaczniemy naszą publikację zdjęć. Także czekamy alex na Twoje pozy, najlepiej w wysokiej rozdzielczości, dostarczone na redakcyjny adres mailowy :)
 

DeletedUser

Guest
Ze względu na ograniczoną ilość członków zostaliśmy zmuszeni do poproszenia o pomoc również byłych teamowców i to od nich zaczniemy naszą publikację zdjęć. Także czekamy alex na Twoje pozy, najlepiej w wysokiej rozdzielczości, dostarczone na redakcyjny adres mailowy :)

:)

Wyniki plebiscytu już są.
 

DeletedUser

Guest
Ze względu na ograniczoną ilość członków zostaliśmy zmuszeni do poproszenia o pomoc również byłych teamowców i to od nich zaczniemy naszą publikację zdjęć. Także czekamy alex na Twoje pozy, najlepiej w wysokiej rozdzielczości, dostarczone na redakcyjny adres mailowy :)


Wpierw porozmawiajmy o wynagrodzeniu :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry