Wersja 6.0

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
A mi się ten obóz na pierwszy rzut oka nawet podoba, gra zyska odrobinę więcej realizmu, na pewno wprowadzi to wiele nowych taktyk, chyba wiele osób przyzna że plemiona to i tak mało skomplikowana gra pod kątem taktyki, w porównaniu z innymi strategiami

Obóz na pewno pozwoli zlikwidować różnicę między dużymi graczami a małymi (nie mówię że to zaleta, stwierdzam fakt), spowoduje że offy w późniejszym etapie nie będą musiały latać po kilka dni. Nie będzie opłacalne kumulowanie 90% deffów na samym froncie, nie będzie się walczyło po kilka dni o jedną wioskę. Gra na późniejszym etapie zyska na dynamice, w porównaniu z obecnymi rozwiązaniami. Z drugiej strony wada - duzi gracze z obozami na własnym terytorium będą musieli częściej zaglądać na plemiona ;)

Pożyjemy zobaczymy, na pewno kiedyś spróbuję gry z takimi ustawieniami, jak znajdzie się trochę więcej czasu. Ja tam jestem zadowolony gdy pojawiają się nowe możliwości, najwyżej jak się nie sprawdzi, to się będzie unikało światów z obozami i tyle, dla każdego co kto lubi.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Czyli krótko podsumowując - oszczędzacie tylko i wyłącznie serwery... :/ Na ludziach Wam nie zależy
Tak, masz rację, wprowadzamy wszystkie zmiany tylko i wyłącznie z nudów, dla siebie, bo nie mamy co robić.

Normalny gracz przeciążenie serwerów zrozumie
To widocznie mamy mało normalnych graczy.

jeśli przejmujecie się wątkami neokidów, którzy się skarżą, bo "nie wiedzom co majom robidź", to trochę to dziwne...
Gracze <<którzy się skarżą, bo "nie wiedzom co majom robidź">> są dla nas jednakowo ważni jak gracze, którzy skarżą się, że "ja nie lubię kościołów, bo nigdy na takim świecie nie grałem, a właściwie grałem przez chwilę ale zaraz mnie przejęli bo nie potrafiłem się tam odnaleźć, więc większość graczy nie lubi kościołów, więc nie róbcie kościołów!!!" i na obu grupach nam równie zależy... a przepraszam, "zależałoby", gdyby nie to (co już ustaliliśmy wcześniej), że nam nie zależy...

+ nagato91 - "Co się stanie jeśli graczom odniewidzi się w jakiś sposób granie na świecie gdzie będzie 6k ludzi, bo poiwedzą że nie ma rywalizacji i pójdą na ten przeładowany już świat, który będzie miał, załóżmy 40k ludzi."
Nie wspominałem czasem czegoś o 3-letnim doświadczeniu i danych statystycznych z kilkuset (bo nie tylko polskich!) wdrożeń? Zaufaj mi, że 6k będzie tam NIE za tydzień, NIE za miesiąc i NIE za rok.
 

DeletedUser

Guest
Dajmy sobie z tym na razie siana.No bo tak to będzie się toczyła dyskusja i wszyscy co chwile będą się pytać o to samo :D
 

DeletedUser

Guest
Obóz na pewno pozwoli zlikwidować różnicę między dużymi graczami a małymi (nie mówię że to zaleta, stwierdzam fakt), spowoduje że offy w późniejszym etapie nie będą musiały latać po kilka dni. Nie będzie opłacalne kumulowanie 90% deffów na samym froncie, nie będzie się walczyło po kilka dni o jedną wioskę. Gra na późniejszym etapie zyska na dynamice, w porównaniu z obecnymi rozwiązaniami. Z drugiej strony wada - duzi gracze z obozami na własnym terytorium będą musieli częściej zaglądać na plemiona ;).

To będzie bez różnicy bo i tak żeby wojsko znalazło się w obozie będzie musiało ośc kilka dni :)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Masterpablo i dlatego moja propozycja byłaby dobra. 3 światy wypuścić w tym samym momencie za np. 6-9 miesięcy :)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tak Kmic, rozumiem że macie również jakies dane statystyczne ale co by bylo gdyby...?

Zadaj to pytanie sobie. wtedy pieniądze które zostały wydane na nowy serwer musiałby się w jakiś sposób zwrócić, co skutkowałoby puszczeniem nowego swiata z łucznikami ale bez opcji Full Wypas (czyt. kościól oraz osady)
 

DeletedUser

Guest
hmm wczoraj jeszcze pisano że to nie będzie tylko na ś42 i ś43 a na starych światach jak ś29 by się przydało ...
 

DeletedUser

Guest
Nic się tam nie dzieje.Obozy będzą na nowych światach.Ludzie zanim się wypowiecie,przeczytajcie wszystkie poprzednie posty (nie tylko z tej strony).Na prawdę warto!
 

DeletedUser

Guest
To będzie bez różnicy bo i tak żeby wojsko znalazło się w obozie będzie musiało ośc kilka dni :)

pełna zgoda, chodziło o to że wróg nie będzie widział nadchodzącego ataku przez ten czas ;)

poza tym gdzieś jest napisane że taki obóz można rozbić - też trzeba się będzie napracować nad szybkim i sprawnym zabunkrowaniem obozu we wrogim terytorium zanim przeciwnicy go rozbiją,

i tu nasuwa się takie pytanie - czy obozy będą się broniły jak wioski z pełnym murkiem, czy bez murka? To dość istotne ;) i czy będzie obowiązywał je bonus nocny, czy nie (jak barbarki), no trochę więcej detali by się przydało
 

DeletedUser26967

Guest
Masterpablo i dlatego moja propozycja byłaby dobra. 3 światy wypuścić w tym samym momencie za np. 6-9 miesięcy :)
Tylko co za różnica, kiedy to będzie miało miejsce? :) Niejako jest to liczenie na "przejedzenie się obozów i oswojenie się" z nimi chyba. Na pewno powinno wyjść kilka światów tak, jak mówisz w jednym terminie i w różnych specyfikacjach, ale czas wiele nie zmieni chyba :) Chyba, że znaczenie będzie miał "sezon"... A pamiętajmy przecież, że przeciążenie serwerów, przy otwarciu świata w dzień szkolny o godzinie, dajmy na to 12:00 może nie zaistnieć w tak wielkim stopniu, jak dajmy na to w wakacje... Nie mniej jednak będą i tak i tak... Więc warto z tym walczyć w takie sposoby? :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

*BBC*

Zwiadowca
Wynik reakcji
130
Panie (bo i takie tu sa) i Panowie.. wybaczcie, ale wiekszosc postow tu to tylko narzekania.. bo to.. bo tamto.. sorry, ale wiekszosc "usprawnien" nie jest po to by nam zaszkodzic.. poczatkowo wszyscy narzekali, ze to smieszne "ulepszenie" a teraz nagle okazuje sie ze jednak.. trzeba wyprubowac, by ocenic..
obecnie narzekanie dotyczy tego, ze powstaja 2 swiaty o identycznych ustawieniach.. sa za i przeciw.. jednak powaznym argumentm za.. jest to, ze serwery bardzo czesto sa naprawde przeciazane.. wlasnie z samego poczatku - czasem serwer lapie naprawde powazne lagi.. co moze bardzo uprzykrzyc gre.. i na wiel sposobow popsuc rozgrywke juz na samym poczatku.. dla was liczy sie to, ze nie jest swiat tworzony pod was, gdy powstanie.. beda narzekania, ze sa lagi..
wiele osob wyczekiwalo na nowy 42 swiat, wielu sie zawiodlo.. bo niektorzy nie lubia gry z kosciolem..
jednak skad wiecie, ze nie powstanie swiat bez kosciolow.. jak na ta chwil informacja zostala zamieszczona na temat tego, ze 24 lutgo powstana swiaty 42 i 43, skad wiecie ze tydzien pozniej nie powstanie inny swiat, bez kosciola..
zdazaly sie sytuacje, ze zaraz po nowym swiecie powstawaly kolejne.. kazdy z nas uwaza administracje, ze robia zle.. popatrzcie tez z drugiej strony.. chca jakos usprawnic to dzialanie.. by nie bylo problemow m.in ze zwieszkami serwerow..

kto chce, ten zagra, sprawdzi i oceni.. - kto nie chce.. niech poczeka.. czy to takie trudne? :p
ja chetnie poczkam na swiat bez kosciola.. i wtedy sprawdze jak to wyglada i czy powaznie v6.0 jest dobrym ulepszeniem.. czy tez totalnym niewypalem..

poprostu dajmy administracji robic to co do nich nalezy.. jak cos naprawde bedzie niewypałem , wtedy ze spokojem mozemy pisac.. ze jest to zle.. i to.. jak na ta chwile nikt z nas nie przekonal sie jak to naprawde bedzie wygladac.. a juz sa slowa, ze zle..

ps. wybaczcie za literowki, ale cos literka "e" nie zawsze wskakuje :/
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Panie (bo i takie tu sa) i Panowie.. wybaczcie, ale wiekszosc postow tu to tylko narzekania.. bo to.. bo tamto.. sorry, ale wiekszosc "usprawnien" nie jest po to by nam zaszkodzic.. poczatkowo wszyscy narzekali, ze to smieszne "ulepszenie" a teraz nagle okazuje sie ze jednak.. trzeba wyprubowac, by ocenic..
obecnie narzekanie dotyczy tego, ze powstaja 2 swiaty o identycznych ustawieniach.. sa za i przeciw.. jednak powaznym argumentm za.. jest to, ze serwery bardzo czesto sa naprawde przeciazane.. wlasnie z samego poczatku - czasem serwer lapie naprawde powazne lagi.. co moze bardzo uprzykrzyc gre.. i na wiel sposobow popsuc rozgrywke juz na samym poczatku.. dla was liczy sie to, ze nie jest swiat tworzony pod was, gdy powstanie.. beda narzekania, ze sa lagi..
wiele osob wyczekiwalo na nowy 42 swiat, wielu sie zawiodlo.. bo niektorzy nie lubia gry z kosciolem..
jednak skad wiecie, ze nie powstanie swiat bez kosciolow.. jak na ta chwil informacja zostala zamieszczona na temat tego, ze 24 lutgo powstana swiaty 42 i 43, skad wiecie ze tydzien pozniej nie powstanie inny swiat, bez kosciola..
zdazaly sie sytuacje, ze zaraz po nowym swiecie powstawaly kolejne.. kazdy z nas uwaza administracje, ze robia zle.. popatrzcie tez z drugiej strony.. chca jakos usprawnic to dzialanie.. by nie bylo problemow m.in ze zwieszkami serwerow..

kto chce, ten zagra, sprawdzi i oceni.. - kto nie chce.. niech poczeka.. czy to takie trudne? :p
ja chetnie poczkam na swiat bez kosciola.. i wtedy sprawdze jak to wyglada i czy powaznie v6.0 jest dobrym ulepszeniem.. czy tez totalnym niewypalem..
To chyba do wszystkich przemawia :) Ja się z tym zgadzam
 

DeletedUser113653

Guest
Mam pytanie do administracji:)
Dlaczego świat będzie w środe a nie w poniedziałek i czemu dwa światy wystartują w jeden dziień.
Dlaczego nie może jakiś świat wystartowac w piątek?
 

DeletedUser122619

Guest
Czy gdzieś zostało dokładnie napisane o co biega z obozami? Co to są złote monety?

Może niech ten co wie napisze wszystkie zasady obozów bo gadamy a chyba nie wiemy o czym.
 

DeletedUser26967

Guest
obecnie narzekanie dotyczy tego, ze powstaja 2 swiaty o identycznych ustawieniach.. sa za i przeciw.. jednak powaznym argumentm za.. jest to, ze serwery bardzo czesto sa naprawde przeciazane.. wlasnie z samego poczatku - czasem serwer lapie naprawde powazne lagi.. co moze bardzo uprzykrzyc gre.. i na wiel sposobow popsuc rozgrywke juz na samym poczatku.. dla was liczy sie to, ze nie jest swiat tworzony pod was, gdy powstanie.. beda narzekania, ze sa lagi..
wiele osob wyczekiwalo na nowy 42 swiat, wielu sie zawiodlo.. bo niektorzy nie lubia gry z kosciolem..
jednak skad wiecie, ze nie powstanie swiat bez kosciolow.. jak na ta chwil informacja zostala zamieszczona na temat tego, ze 24 lutgo powstana swiaty 42 i 43, skad wiecie ze tydzien pozniej nie powstanie inny swiat, bez kosciola..
zdazaly sie sytuacje, ze zaraz po nowym swiecie powstawaly kolejne.. kazdy z nas uwaza administracje, ze robia zle.. popatrzcie tez z drugiej strony.. chca jakos usprawnic to dzialanie.. by nie bylo problemow m.in ze zwieszkami serwerow..

kto chce, ten zagra, sprawdzi i oceni.. - kto nie chce.. niech poczeka.. czy to takie trudne? :p
ja chetnie poczkam na swiat bez kosciola.. i wtedy sprawdze jak to wyglada i czy powaznie v6.0 jest dobrym ulepszeniem.. czy tez totalnym niewypalem..
Wybacz, ale serwery zawsze lagi łapały i łapać będą... :D I bez różnicy jest to, czy wejdzie 10k ludzi o 9:00 i 40k dodatkowych o 17:00 i wtedy lagi będą cholernie wielkie, czy od razu 50k właduje się o 16:00 i sytuacja będzie taka sama... Zawsze nowy świat to nowe lagi i masa kont na każdym ze światów. LAGI BĘDĄ I TAK I TAK... To jedna sprawa... Druga to to otwarcie świata dajmy na to tydzień po starcie tych dwóch... Czy to aby na pewno zapobiegnie przeciążeniom? Wątpię i to dość mocno - a to chyba głównym celem 2 światów jest zapobiegnięcie przeciążeniom... Co zmieni tydzień? I to dla otwarcia 1 nowego świata?
Lepiej otworzyć 3 światy w ciągu tygodnia (2+1) i spowodować dodatkowo jeszcze większe lagi serwów na kolejnym świecie, czy otworzyć 2 pasujące większości ludzi, albo 2 z najlepszymi dla ludzi ustawieniami?
 

DeletedUser131591

Guest
Rycerz

Dobrze by było,gdyby na ś42 i ś43 zrobili tak,że nie ma jednego rycerza na gracza,tylko na jedną wioske!
Czyli masz jednego rycerza w każdej wiosce!
A zbrojownia była by tylko jedna i każdy rycerz miałby inny przedmiot:D
Pewnie tak nie zrobią!:(
 

DeletedUser

Guest
NS19 w 100% racja. Gdy został wprowadzony kościół sam z ciekawości założyłem konto na takim serwerze i pograłem wtedy do 20-stu paru wiosek po czym mogłem sobie wyrobić konkretne zdanie na temat kościołów. Dla mnie osobiście te rozwiązanie nie przypadło do gustu ale znam osoby które uwielbiają ten styl i dalej na tych światach grają.
Co do obozów to z wielka chęcią te rozwiązanie przetestuję bo ciekawi mnie jak się to sprawdzi w praktyce. Nie mam zamiaru opluwać tutaj administracji jak co niektórzy tutaj robią bo w żaden sposób nie czuję się pokrzywdzony tym że te obozy się pojawią. Ni w ząb mi to ni w oko a jeszcze może się okazać że właśnie takiego rozwiązania tej grze od samego jej początku brakowało. Każdy przejaw działalności w internecie czy to w postaci portalu, czy też forum a skończywszy na grach przeglądarkowych musi ciągle ewoluować. Stanie w miejscu jest cofaniem się bo konkurencja nigdy nie śpi i normalną rzeczą jest wprowadzanie coraz to nowszych rozwiązań, nie każdy pomysł spotka się z przychylnością osób do których jest on kierowany i powiem więcej, nie wszystkim dany pomysł ma się spodobać. Zawsze musi być tak ze pewna część osób nie zaakceptuje zmian i to właśnie te osoby poprzez swoją konstruktywną krytykę powinny wyrazić swoje zdanie dlaczego im dane rozwiązanie nie odpowiada. Dzięki takim osobom dany produkt może się dalej rozwijać i stawać się coraz lepszym produktem trafiającym w gusta coraz to szerszego grona odbiorców ale to jest możliwe tylko i wyłącznie gdy rozmowa na polu administracja - gracze jest konstruktywną rozmową z wymianą swoich argumentów za i przeciw pewnym konkretnym opcjom oraz pomysłami na ich udoskonalenie. Rzucaniem niepotrzebnych nikomu obelg i nic nie wnoszącymi postami typu "żal co za dziadostwo" czy też wyzywaniem administracji nie osiągniecie, drodzy piewcy wszystkiego co nowe, niczego.
Dużej grupie osób wypowiadających się tutaj radziłbym wyjść z domu na spacer i przestać się wreszcie publicznie chwalić swoją głupotą. Z grzeczności pominę już fakt że większość osób nigdy nawet tych obozów nie zobaczy na własne oczy co jak widać zupełnie im nie przeszkadza aby wyrazić swoje krytyczne zdanie, często w bardzo nagany wręcz sposób.
Dla administracji + za nowości, oby więcej i oby wszystkie okazały udane.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser26967

Guest
Mam pytanie do administracji:)
Dlaczego świat będzie w środe a nie w poniedziałek i czemu dwa światy wystartują w jeden dziień.
Dlaczego nie może jakiś świat wystartowac w piątek?
A odpowiem Ci ja:
1. Najpierw żartem: socjologia tłumu podpowiada mi, że w środę więcej uczniów ma zajęcia do późnej pory, co może zapobiegnąć przeciążeniom serwera - a to bardzo ważne!! :D A na poważnie - właśnie, Droga Administracjo - lepiej zawalić serwery otwierając 2 światy w jednym momencie, aniżeli w różnych dniach i o różnych porach? Coś ta socjologia kuleje...
2. Dlaczego w jeden dzień? Proste - na dwóch na raz się nie dasz rady zalogować w jednej chwili, przez co nie wywołasz takich wielkich przeciążeń serwera... ;)
3. Odnośnie pytania drugiego patrz część druga punktu 1. - dołączam się do pytania.
 

*BBC*

Zwiadowca
Wynik reakcji
130
Wybacz, ale serwery zawsze lagi łapały i łapać będą... :D I bez różnicy jest to, czy wejdzie 10k ludzi o 9:00 i 40k dodatkowych o 17:00 i wtedy lagi będą cholernie wielkie, czy od razu 50k właduje się o 16:00 i sytuacja będzie taka sama... Zawsze nowy świat to nowe lagi i masa kont na każdym ze światów. LAGI BĘDĄ I TAK I TAK... To jedna sprawa... Druga to to otwarcie świata dajmy na to tydzień po starcie tych dwóch... Czy to aby na pewno zapobiegnie przeciążeniom? Wątpię i to dość mocno - a to chyba głównym celem 2 światów jest zapobiegnięcie przeciążeniom... Co zmieni tydzień? I to dla otwarcia 1 nowego świata?
Lepiej otworzyć 3 światy w ciągu tygodnia (2+1) i spowodować dodatkowo jeszcze większe lagi serwów na kolejnym świecie, czy otworzyć 2 pasujące większości ludzi, albo 2 z najlepszymi dla ludzi ustawieniami?
na ilu swiatach grasz? grasz na jakims nowym i starszym? :)
zauwaz jedna sprawe, ze po jakims czasie na swiecie.. im bardziej liczba osob topnieje, tym rzadzej zdazaja sie lagi.. :) na s17 od bardzo dlugiego czasu nie lapalem lagow.. na s37 zdarza sie to dosc czesto, ale nie az tak jak w chwili gdy zaczynalem.. czyli listopad/grudzien..
jaki z tego wniosek? im mniej graczy - tym mniej dzialan (obliczen) - tym mniejsze lagi..
jesli rejestracja osob bedzie rozlozona na 2 swiaty o identycznych ustawiniach, lagi beda mniejsze.. nie napisalem, ze napewno ich nie bedzie.. bo to nie jest mozliwe.. :p ale napewno beda rzadszym zjawiskiem niz gdyby powstal jeden swiat.. i kazdy sie na niego.. "rzucil" :) :p bedzi mniej ludzi.. ludzie z czasem odpadaja, wiec za jakis czas lagi beda rzadkoscia. a taka sytuacja nastapi napewno duzo wczesniej, niz gdyby kazdy sie "rzucil" na jeden swiat..
nie uwazasz?
 

DeletedUser26967

Guest
Czy gdzieś zostało dokładnie napisane o co biega z obozami? Co to są złote monety?

Może niech ten co wie napisze wszystkie zasady obozów bo gadamy a chyba nie wiemy o czym.
Dokładne działanie obozów nie jest nikomu znane w 100% - nie pytaj o szczegóły, bo mało kto je zna... Z czasem się wszystkiego dowiesz... Natomiast złota moneta to jest takie coś, co wybijasz w pałacu i dzięki temu możesz szlachciców rekrutować :lol:
 
Status
Zamknięty.
Do góry