Automatyczny powrót wojsk

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser106461
  • Data rozpoczęcia

POdoba wam się pomysł ?

  • Tak

    Głosy: 28 54,9%
  • Nie

    Głosy: 23 45,1%

  • W sumie głosujących
    51
Status
Zamknięty.

DeletedUser106461

Guest
Witam
Ostatnio miałem nie przyjemną sytuację. Wysłałem 2500 lekkiej ze szlachtą. Przejąłem wioskę. Niestety kilka sekund później wszedł atak innego gracza. I mam propozycję. Aby wojska które atakowały wioskę ze szlachtą po jej przejęciu automatycznie wracały do wioski z której wyruszyły. Oczywiście przed każdym wysłaniem ataku można by było zaznaczyć czy chce się żeby wojska wróciły czy nie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser95328

Guest
Hmmm...Pomysł dobry aczkolwiek...Z jednej strony korzystny dla agresora, a z drugiej nie.Bo co jeśli ktoś wysyła wojska i niechce, żeby wróciły???Gdyby była opcja niewiem to bym ją zaznaczył.Jednak niema wiec jestem na...TAK.
 

DeletedUser72702

Guest
Pomysł dobry, aczkolwiek tylko gdyby można było przed wysłaniem ataku wybrać czy wojska mają wrócić czy nie...
 

DeletedUser26050

Guest
Pomysł dobry, aczkolwiek tylko gdyby można było przed wysłaniem ataku wybrać czy wojska mają wrócić czy nie...
Pomyślałem o tym samym ale już ktos napisał :p

Dużo graczy wysyła ostatni atak w formie deff + szlachta więc niekórzy by niechcieli aby wojska wracały
 

DeletedUser95328

Guest
No może masz racje, ale jak sam zauważyłeś mogłaby być taka opcja, że jak wojska wyruszają to ustawiasz czy chcesz, żeby wróciły czy nie;)
 

DeletedUser106372

Guest
mi tam pasuje :) tak jak jest, chociaż zauważę że pomysł bardzo dobry :D
 

DeletedUser114179

Guest
Pomysł jest totalnie do bani.

Z punktu widzenia przejmującego wioski może być to bardzo fajny pomysł.
Wchodzi mu cały off przejmujący wiochę, potem sam wraca, a broniący nadal ma problem, gdyż po wiochach nie ma za bardzo defa, tylko jakiś off w okolicy który nie ma szans się obronić na murku 0. Jednak jest sposób. Może tego offa posłać na swoją (jeszcze) wiochę, skasować atakującemu tego offa (= spokój na 2 tygodnie max), a grubaski posłać z wiochy obok posiadając w obstawie sam def :)

Ta opcja skasowała by jedną z form obrony. Ułatwiła by zbytnio granie atakującej stronie konfliktu. Było by to trochę nie fair wobec broniącego się. Chcesz wiochę to licz się z tym, że sporo poświęcisz by ją mieć :)
 

DeletedUser106461

Guest
Pomysł jest totalnie do bani.

Z punktu widzenia przejmującego wioski może być to bardzo fajny pomysł.
Wchodzi mu cały off przejmujący wiochę, potem sam wraca, a broniący nadal ma problem, gdyż po wiochach nie ma za bardzo defa, tylko jakiś off w okolicy który nie ma szans się obronić na murku 0. Jednak jest sposób. Może tego offa posłać na swoją (jeszcze) wiochę, skasować atakującemu tego offa (= spokój na 2 tygodnie max), a grubaski posłać z wiochy obok posiadając w obstawie sam def :)

Ta opcja skasowała by jedną z form obrony. Ułatwiła by zbytnio granie atakującej stronie konfliktu. Było by to trochę nie fair wobec broniącego się. Chcesz wiochę to licz się z tym, że sporo poświęcisz by ją mieć :)

Mi wystarczy poświęcenie kilku monet i jednej szlachty.
 

DeletedUser121859

Guest
Ludzi kolejny ten sam temat nauczcie sie ze jak wysyłasz atak na barbke to z odstepami a jak na gracza to jak najszybciej jak wysyłasz atak 1 duzo offa kolejne mało np 100pików wtedy jak 1 atakiem zdabedziesz wioske poniesiesz male straty a jak masz 100poparcia i slesz atak 4 atak wez z wiekszym deffem aby była ochrona poki nuie wyslesz deffa
 

DeletedUser20307

Guest
Jestem na nie
jest to jedna z moich ulubionych taktyk - ubicie wojska przeciwnika zaraz po przejęciu wioski

więc jestem na NIE
zmniejszyło by to możliwości strategiczne
 

DeletedUser81985

Guest
Dokładnie jak wyżej.
Na światach gdzie utrata wioski nie powoduje utraty szlachty w ogóle

NIE OPŁACA się bronić pustej wioski ( tzn. takiej w której w zagrodzie nie ma już wojsk - czyli np świeżo przejętej, takiej w której wojska już padły itp ).

DUŻO bardziej opłacalne jest to co napisał Livius - nawet jeśli nie uda się złapać offa agresora po przejęciu to traci on koszt szlachcica a my odbijamy wioskę jednym.

Sporo osób stosuje to od dawien dawna i propozycja kolegi powoduje uszczuplenie możliwości strategicznych gry.

Na NIE.
 

DeletedUser109506

Guest
*****

Ludzi kolejny ten sam temat nauczcie sie ze jak wysyłasz atak na barbke to z odstepami a jak na gracza to jak najszybciej jak wysyłasz atak 1 duzo offa kolejne mało np 100pików wtedy jak 1 atakiem zdabedziesz wioske poniesiesz male straty a jak masz 100poparcia i slesz atak 4 atak wez z wiekszym deffem aby była ochrona poki nuie wyslesz deffa

jestem przeciwna tej propozycij
 

DeletedUser93204

Guest
Pomysł dobry ale gdybym wysłał ze szlachtą swojego deffa i chciałbym żeby zostalo w tej nowo przejetej wiosce..Wiec jak by to wygladalo?
 

DeletedUser132988

Guest
Ja na nie :D następnym razem po prostu walnij na ostatnie poparcie w deffa :) i lepiej zebys byl choc na chwile na kompie zeby zobaczyc co i jak...
 

DeletedUser

Guest
Pomysł świetny szczególnie na śwatach szybkich,
juz nie raz coś takiego miałem
 

DeletedUser106461

Guest
Wiem ja też. Przejąłem wioskę 3000 lekkiej a potem sekundę później zostały mi 3 :(
 
Status
Zamknięty.
Do góry