Realistyczne bitwy.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser78301
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz mój pomysł realistycznych bitew?


  • W sumie głosujących
    237
Status
Zamknięty.

DeletedUser78301

Guest
Od kilku dni chodzi mi po głowie myśl realistycznych bitew. Tzn: na pewno każdy kiedykolwiek grał w strategiczne gry? Jeżeli była by taka opcja:to wysyłamy ziwad, jeżeli chcemy zaatakowac tego gracza to do niego piszemy i ustalamy datę i godzinę bitwy, tak aby każdy (wedle swoich umiejętnośc walki)miał szansę na obronę i podczas bitwy steruje i wydaje rozkazy swoim wojskom. To jest coś takiego jakbyśmy grali w strategię przez internet;] można by bylło zrobić coś takiego że trzeba pobrać jakiś plik, zainstalować go i uruchamiać jak grę. Co wy na to?:)
 

DeletedUser27357

Guest
Stanowczo na nie... Daj przedstawienie graficzne, i zrób ten plik... I co? Tak łatwo nie jest, i po co ustalać datę i godzinę? O to chodzi, aby atakować z zaskoczenia. Podałem swoje argumenty... jestem na nie.

PS: Nie wiem którą opcję w sondzie wybrać, bo "nie bardzo" mi nie pasuje, bo ja jestem BARDZO na nie... A "nie wypali" to tak jakby chcieć, ale wiadomo że nie wprowadzą... Czyli nie wybiorę nic, ale jestem na nie.
 

DeletedUser

Guest
i moze frytki do tego ? nie ! pomysl taki głupi, będę pisał do famry "farmo dzisiaj o 16:30 i 35,4sec zaatakuje Cię ! strzeż się mnie ! gratuluje pomysłu, a teraz idz na Wigilię xD
 

DeletedUser

Guest
No i pomysl, chcesz kogos przejac, atak idzie, a on ci na to ze bitwa za rok?
 

DeletedUser

Guest
Pomysł jest dobry ale na nową grę do plemion nie pasuje. Jemu chodzi o takiego Rome Total War przez Internet;) pomysł interesujący dla kogoś kto chce zbić kasę tutaj Nie Wypali.
 

DeletedUser93293

Guest
Po pierwsze widziałbym to inaczej.
Ogólny zarys jest bardzo dobry. Nie wiem o co chodziło Ci z tymi plikami (rozumiem to jako dodatek do gry:confused:), ale można wbudować na stałe takie funkcje. Bez powiadaniane przeciwnika wysyłamy wojsko w ustawionym wcześniej rozkładzie (CO IDZIE PIERWSZE, DRUGIE, PRAWA FLANKA ITD.), a gdy nasze wojska dotrą na miejsce, a nas nie ma on-line to rozkładają obóz. Z niego możemy rozpocząć bitwę, a obrońca podczas obozowania (lub przed atakiem - może mieć ustawioną wcześniej domyślną postawę, układ def.). Można również wprowadzić oblężenia, wycofanie się... A, jeszcze jedno. "Bitwy" trwają tera ułamek sekundy. Można by wprowadzić czas bitwy i możliwość wycofania się. Oraz miejsce bitwy (góry, równiny lasy), które miałyby wpływ na efekty (coś z % dla mieczników, a inaczej dla konnicy). Takie bitwy w umówionym miejscu byłyby bitwami ustalonymi.

P. S.
Zaznaczam to z buźką, czyli "tak, ale z poprawkami".
 

DeletedUser63121

Guest
zaznaczyłem do poprawek
po pierwsze bez ściągania niczego
po drugie sterowanie jest ok
ale umawianie się np. termin umówienia nie może przekroczyć tygodnia
 

DeletedUser84337

Guest
odp

Hmm spoko ale np.
500 LK
500 łnk

na 1 pika


i co to za polityka??
 

DeletedUser93293

Guest
Ale w jakiej sytuacji te 1000:1:confused:
Wiadomo, że wygrają 1000 i co? Grabią!
Chyba, że chodzi Ci o bitwę umówioną, jaką zaproponowałem. Wtedy te wojska... Mogłyby założyć obóz i z niego można wysłać je dalej. Byłaby taka opcja, jeśli wojska przeciwnika zostały doszczętnie zniszczone.
 

DeletedUser78301

Guest
:/

Jak już piszecie ze jestescie na nie to podajcie w ogole jakieś sensowne powody. OMG..
 

DeletedUser93204

Guest
Nie nie i jeszcze raz nie jak gracz ma pełną zagrode to jak może zaatakować gracza co mam 1k mieczy
 

DeletedUser

Guest
Napisales tak , że ja praktycznie nic z teog nie zrozumiałęm , dlatego nie :))
 

DeletedUser93293

Guest
O co Ci chodzi z tą pełną zagrodą??? Mów (pisz) jaśniej!!!
 

DeletedUser78301

Guest
ale niektórzy z was są ciemni. Przecież mozna to ulepszyć, i jakieś ograniczenia dac. jak kazdy pomysli to by na pewno super wyszlo , a takto "nie ,nie, nie, nie,nie, nie, nie;/
 

DeletedUser93170

Guest
koles co ty z choinki sie urwales przeciez to nie jest gra strategiczna tylko przegladarkowa (no dobra moze jest troche strategii) ale bez przesady mam sie umawiac na walke z przeciwnikiem a co on dziewczyna zeby go zapraszac stanowczo na nie
 

DeletedUser88282

Guest
..

jak dla mnie pomysl do smietnika.. wioski przejmowalbym po ustaleniu daty?
hmm jak chcesz takie efekty to zmien gre... ja dlatego wybralem plemiona bo nie ma w nich takich glupot..:D:D
 

DeletedUser

Guest
Jak już piszecie ze jestescie na nie to podajcie w ogole jakieś sensowne powody. OMG..

Sensowy powod?
-twój wróg może umuwić się z tobą na poniedzialek za 8 lat :confused:
-Nie kazdy ma tyle czasu
-Plemiona to gra w której myslisz o rozbudowaniu wioski wojska, i wyslaniu atakow, a nie o przebiegu bitwy
 

DeletedUser40104

Guest
Po pierwsze widziałbym to inaczej.
Ogólny zarys jest bardzo dobry. Nie wiem o co chodziło Ci z tymi plikami (rozumiem to jako dodatek do gry:confused:), ale można wbudować na stałe takie funkcje. Bez powiadaniane przeciwnika wysyłamy wojsko w ustawionym wcześniej rozkładzie (CO IDZIE PIERWSZE, DRUGIE, PRAWA FLANKA ITD.), a gdy nasze wojska dotrą na miejsce, a nas nie ma on-line to rozkładają obóz. Z niego możemy rozpocząć bitwę, a obrońca podczas obozowania (lub przed atakiem - może mieć ustawioną wcześniej domyślną postawę, układ def.). Można również wprowadzić oblężenia, wycofanie się... A, jeszcze jedno. "Bitwy" trwają tera ułamek sekundy. Można by wprowadzić czas bitwy i możliwość wycofania się. Oraz miejsce bitwy (góry, równiny lasy), które miałyby wpływ na efekty (coś z % dla mieczników, a inaczej dla konnicy). Takie bitwy w umówionym miejscu byłyby bitwami ustalonymi.

P. S.
Zaznaczam to z buźką, czyli "tak, ale z poprawkami".

Jejejej, nie przesadziłeś trochę z ilością tego? :) Plemiona to prosta gra, do której siada się na 5 minut, nie rozbudowana strategia z epickimi bitwami... Nie mówiąc, że musiałbyś najpierw zafundować jakiś serwer, bo te aktualne zapewne zaraz by padły, gdyby kilkudziesięciu tysięcy graczy posyłało codziennie po kilkanaście/kilkadziesiąt ataków dziennie... Nie mówiąc, że jak rozwiązałbyś ideę straszaków? POsłałbyś 10 pik, a potem musiał prowadzić je do bitwy? Nie dość, że taki straszak posłużyłby za zwiad, bo poznałbyś ilość wojsk przeciwnika, to i zabierałby strasznie dużo czasu... Przy każdej przegranej bitwie wiedziałbyś ile wojsk jest we wrogiej wiosce.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry