Kącik kulinarny

Bl-ack sno-w

Szlachcic
Wynik reakcji
5.279
Wczoraj mimo fatalnego samopoczucia spowodowanego chorobą zrobiłam gar gołąbkow.
Specjalnie dla mojego osobistego konesera wytrawnych potraw przemyciłam w nich kaszę jęczmienną, marchew, cebulę, czosnek, pieczarki, mięso z indyka, majeranek, kmin rzymski, sól kłodawską i pieprz tęczowy.
Duszone w bulionie z dodatkiem przecieru pomidorowego plus ziele angielskie oraz lisc laurowy.
Podałam z ziemniakami i ogórkiem KISZONYM, czego nie uwiecznilam na zdjęciu bo bylam zbyt zmeczona.
Dzisiaj natomiast zjadłam z pieczywem.

Pozwolę sobie wyrazić dwie uwagi.
Wydaje mi się, że sos trochę wodnisty, nie ma wyraźnego zabarwienia. Ale to szczegół, jak kto lubi.
Druga sprawa, te mięso w mojej ocenie za mocno 'zbite' w środku. Taka breja zbita.
Choć może smakuje dobrze
 

Wiedźma

Miecznik
Wynik reakcji
77
Pozwolę sobie wyrazić dwie uwagi.
Wydaje mi się, że sos trochę wodnisty, nie ma wyraźnego zabarwienia. Ale to szczegół, jak kto lubi.
Druga sprawa, te mięso w mojej ocenie za mocno 'zbite' w środku. Taka breja zbita.
Choć może smakuje dobrze
Nie chciało mi się już zagęszczać sosu. A mięso chude stąd może takie zbite... no i dość długo dusilam
 

Bombuś

Miecznik
Wynik reakcji
146
polskie dania też robie....
a2c23edeb4a0e6a12da1190f4003ec2c.png
 

Bl-ack sno-w

Szlachcic
Wynik reakcji
5.279
Mój kumpel @AMOK X LUNDSTRAM kupił dzisiaj ponad 100 litrów mleka i drugie tyle mąki.
Masz może jakieś przepisy @Bl-ack sno-w? Bo właśnie wraca z tym do domu. Podobno była dobra cena.


Pewnie
Mleko niech wleje do wanny i się wykąpie. A mąką może podsypać mrówki.
A potem niech idzie do mięsnego, kupi kawał karkówki i przestanie się ośmieszać
 

Bl-ack sno-w

Szlachcic
Wynik reakcji
5.279
Dziś na śniadanie moja piękna żona planuje podać jaja w majonezie, oczywiście ze świeżym szczypiorkiem
 

Szermet

Szlachcic
Wynik reakcji
6.976
Śledzie w keczupie na ciepło
I chlebek z masełkiem i pętko swojskiej kiełbaski.
Lubię ją tak z metra jeść
 
Do góry