Dyskusja o sytuacji na świecie 194

Wynik reakcji
297
Zgadzam się, UE nie jest idealna, ale to najlepsza opcja na ten moment dla Polski.
Imo powinniśmy zacieśniać jak najbardziej stosunki z krajami nadbałtyckimi, Czechami, Słowacją i Ukrainą
Jakby nie UE, to naszą gospodarkę opieralibyśmy się na kurczakach, pszenicy, kukurydzy i rzepaku..
UE pcha u nas kasę w cały rozwój technologiczny, którego nasze piękne państwo nie bierze totalnie pod uwagę. U nas R&D nie istnieje, a dzięki dofinansowaniom z unii zaczyna się coś dziać.

Wkurwia mnie to pierdolenie o złej Unii jak ludzie poza wysłuchaniem pierdów Mikke i spółki nie mają żadnej merytorycznej wiedzy na ten temat. Unia nie jest szkodliwa, unia jest rozwojowa. Zielona energia, zielona planeta to nic innego jak ulepszenie aktualnie znanej nam technologii, to nie krótkowzroczność jak w przypadku Konfederacji i ich rosyjskich przyjaciół. Mencen mówi o naszej gospodarce, tylko nasza gospodarka nie istnieje. Do niedawna wiece w czym byliśmy światowymi producentami? W produkcji mebli. Kurwa w produkcji mebli. Państwo, którego obywatele zasilają amerykańską gospodarkę, wymyślają cuda technologiczne zupełnie nie zwraca uwagi na jakikolwiek wzrost technologiczny Państwa.
Konfederacja to dla Polski byłby powrót do lat 90', gdzie Mirki handowaliby pirackim Heroeasem III na giełdzie, a światowe gwiazdy muzyki estradowej, brałyby swoje własne żelazka, bo u nas byśmy prasowali kamykami.

Podatki są ważne i czym wyższe tym lepiej dla rozwoju Państwa - przykład Dania, Norwegia, Szwecja, Holandia. Standard życia na największym poziomie.
 

PacikW x Cuna

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
1.384
Zgadzam się, UE nie jest idealna, ale to najlepsza opcja na ten moment dla Polski.
Imo powinniśmy zacieśniać jak najbardziej stosunki z krajami nadbałtyckimi, Czechami, Słowacją i Ukrainą
Niestety przyjacielu UE nas blokuje Francja i Niemcy sobie rozgrywają politykę UE pod siebie. Kiedyś była regulacja cukru, zboża na zachód z Polski bo Niemcy, Francja broniły własnego interesu. Teraz my bronimy próbując blokować zboże z Ukrainy i nagle sprzeciw. Nie bronię tu pisu, ale pokazuje hipokryzje UE nie jest idealna. Trochę jest na wzór autorytaryzmu pod przywództwem największych '' udziałowców '' Niemcy, Francja, Belgia - bo Bruksela w zasadzie ''.

I tak powinniśmy zacieśniać stosunki z krajami nadbałtyckimi oraz południowa flanką nasza. Co do Ukrainy tak, ale na zasadach równych. Nie, że oni sobie nakładają embarga na nas bo im coś się nie podoba a my jak próbujemy blokować coś to oburzenie.
Pomagamy im tyle pieniężnie utrzymując ich rodaków, oddawaliśmy wiele sprzętu, ubrań - których brakowało na front. Zero wdzięczności, jeszcze mi kiedyś dziewczyna co się z nią spotykałem z Ukrainy powiedziała, że Bandera to bohater XD.
Szowinizm na Ukrainie niestety jest powszechny. Powinno się tępić nazioli niezależnie od kraju pochodzenia.
 
Wynik reakcji
297
Dodam tak abstarhując od tematu -
koszt przekopu mierzei wiślanej był 6 KROTNIE WYŻSZY niż koszt Indyjskiego lodowania na księżycu.

Jakby konfederacja była u rządów to byłoby te koszta x2.
 
Wynik reakcji
297
Niestety przyjacielu UE nas blokuje Francja i Niemcy sobie rozgrywają politykę UE pod siebie. Kiedyś była regulacja cukru, zboża na zachód z Polski bo Niemcy, Francja broniły własnego interesu. Teraz my bronimy próbując blokować zboże z Ukrainy i nagle sprzeciw. Nie bronię tu pisu, ale pokazuje hipokryzje UE nie jest idealna. Trochę jest na wzór autorytaryzmu pod przywództwem największych '' udziałowców '' Niemcy, Francja, Belgia - bo Bruksela w zasadzie ''.

I tak powinniśmy zacieśniać stosunki z krajami nadbałtyckimi oraz południowa flanką nasza. Co do Ukrainy tak, ale na zasadach równych. Nie, że oni sobie nakładają embarga na nas bo im coś się nie podoba a my jak próbujemy blokować coś to oburzenie.
Pomagamy im tyle pieniężnie utrzymując ich rodaków, oddawaliśmy wiele sprzętu, ubrań - których brakowało na front. Zero wdzięczności, jeszcze mi kiedyś dziewczyna co się z nią spotykałem z Ukrainy powiedziała, że Bandera to bohater XD.
Szowinizm na Ukrainie niestety jest powszechny. Powinno się tępić nazioli niezależnie od kraju pochodzenia.
Oczywiscie, że bronią swojego interesu, tak samo jak Polacy.

Z cukrem wiadomo - UE zalewał tani polski cukier, który był w cenie poniżej kosztów dla rolników z Francji, Niemiec, etc. To samo wcześniej było z mlekiem chociażby.
Rolnictwo ma być zróżnicowane terytorialnie. Nie można się ograniczać do jednego terenu z dostarczeniem jakiegoś surowca. Pomyśl co by się stało przy problemach politycznych / braku urodzaju na konkretnym terenie. Automatycznie zostaje zablokowana cała gospodarka cukrowa.

Z reguły jak coś się wydaje łatwe do zrozumienia, to znaczy, że nie masz wiedzy w pełnym spektrum tematu.
 

Yovi

Zwiadowca
Wynik reakcji
436
Hm? A dlaczego? Chcesz więcej, to się wykształć. Jestes wykształcony, a potrzebujesz więcej, to zrób specjalizacje.
Mam i to ostatnie po magisterce, ale nie rozumiem co to ma do rzeczy xd
Nie rozumiem również dlaczego jako osoba, która zarabia przyzwoite pieniądze mam sponsorować nieroba, który pobiera tylko socjal i siedzi na dupie 24/7? Wystarczy, że sponsoruje już chazarów i polskojęzyczny nierząd.
 

Joe01

Łucznik na koniu
Wynik reakcji
1.611
KOMUNA!!!!!!!!!!!!!!

policja weszla mi wczoraj do mieszkania przylozyli mi pistolet do glowy i mowia "wyciagaj portfel i dawaj pieniadze na nieroba"

niech żyje Szanowny Pan Janusz Korwin Mikke mam nadzieję że zostanie Prezesem Polski
 

Yovi

Zwiadowca
Wynik reakcji
436
KOMUNA!!!!!!!!!!!!!!

policja weszla mi wczoraj do mieszkania przylozyli mi pistolet do glowy i mowia "wyciagaj portfel i dawaj pieniadze na nieroba"
Hmm może przesadzone, ale w więzieniu Cię już zamkną więc nie taka wielka różnica;) Cel ten sam tylko środek inny.
 
Wynik reakcji
59.447
Jo, każdemu po równo, a wyjdzie gówno. Stąd już bardzo cienka granica do komuny. Wincyj socjalu, żadnej własności i wszystko pod wynajem. Witamy w nowym świecie;D
Najwyższy standard życia + zadowolenie obywateli jest właśnie w tych krajach także totalnie komunizm, jak za sowietów ;D
Niestety przyjacielu UE nas blokuje Francja i Niemcy sobie rozgrywają politykę UE pod siebie. Kiedyś była regulacja cukru, zboża na zachód z Polski bo Niemcy, Francja broniły własnego interesu. Teraz my bronimy próbując blokować zboże z Ukrainy i nagle sprzeciw. Nie bronię tu pisu, ale pokazuje hipokryzje UE nie jest idealna. Trochę jest na wzór autorytaryzmu pod przywództwem największych '' udziałowców '' Niemcy, Francja, Belgia - bo Bruksela w zasadzie ''.

I tak powinniśmy zacieśniać stosunki z krajami nadbałtyckimi oraz południowa flanką nasza. Co do Ukrainy tak, ale na zasadach równych. Nie, że oni sobie nakładają embarga na nas bo im coś się nie podoba a my jak próbujemy blokować coś to oburzenie.
Pomagamy im tyle pieniężnie utrzymując ich rodaków, oddawaliśmy wiele sprzętu, ubrań - których brakowało na front. Zero wdzięczności, jeszcze mi kiedyś dziewczyna co się z nią spotykałem z Ukrainy powiedziała, że Bandera to bohater XD.
Szowinizm na Ukrainie niestety jest powszechny. Powinno się tępić nazioli niezależnie od kraju pochodzenia.
No tak, ale Polacy też swoją antyunijnością tak nastawili Niemcy czy Francje

No co do UE to zgoda, pisałem o tym
Dla Ukrainców Bandera jest bohaterem bo dążył do powstania niepodległej Ukrainy wątpię żeby oni się uczyli, że był mordercą xD Jakbyśmy mieli mieć bliższe relacje z Ukrainą to powinni jednak zburzyć jego pomniki i zmienić narracje odnośnie bandery
 
Do góry