NAJCIEKAWSZA analiza od markopolo19

markopolo19

Szlachcic
Wynik reakcji
3.786
Ocena umiejętności Jutra 8.5/10

W tym momencie przestałem czytać.
Dziś już późno, nie chce mi się, jutro muszę to sprostować, bo oczy krwawią

Zawyżam każdemu celowo, Playersi dostaną dychę, co oznaczało by że są nie zjechania moim zdaniem, a jednak wygrać się z nimi da.

Bardziej chodzi o potencjał tych umiejętności, Magi mają wyższą ocenę, mimo że to Jutro jakoś wygrywa te światy. Wiec wydaje mi się że to Magom w tym przypadku mógłbym zawyzyć. Jednak uważam Magów za lepsze plemie.. coś na zasadzie że mogą mieć potencjał na bycie lepszym od Jutra.
Ba, żeby być bardziej rzetelnym to musiałbym wszystkie plemiona które opiszę porównać do siebie pod względem graczy, historii, położenia itp.
I to nie na podstawie 3 plemion opisywanych między sobą w ćwiartce, a każde z każdym na tym świecie.

Może znajdę czas za tydzień, dwa by zrobić to rzetelnie, mogąc równocześnie to uargumentować w każdej możliwej sytuacji lub odpowiadając przy jakimś pytaniu.
Po prostu.. wziąłbym te oceny z przymrużeniem oka
 

markopolo19

Szlachcic
Wynik reakcji
3.786

markopolo19

Szlachcic
Wynik reakcji
3.786
Chodziło o 162
Dlatego następna analiza będzie późno żeby nikt nie wspomniał czegoś takiego XD
 

DeletedUser209074

Guest
Właśnie jadę sobie pociągiem, wiec i mam chwilę by przedstawić Wam przez mało kogo oczekiwana analizę kolejnej ćwiartki!
Wybrałem równie małą(w ilości w niej plemion) co już dużo bardziej ciekawą.

Południowy-zachód proszę państwa, czyli kokainen, samba, Messi i inne takie ciekawe rzeczy!

Uwaga!! ALERT Kopiuj Wklej!

https://forum.plemiona.pl/
Czołem!

W spoilerze powinnien być tekst który pisałem na początku każdej analizy - wyjaśniający, jednak nie dam spoilerów bo ćwiartka na tyle słaba, że będzie to ekspresowa jej analiza.

Spoiler tutaj początek
A więc na wstępie chciałbym powiedzieć że moje analizy nie są na najwyższym poziomie, kilka ich napisał (przestałem liczyć[serio dalej nie wiem ile ich napisałem]), wszystkie, w większości trafne(ostatnio mniej przezemnie, Mavelina, niezniszczalne GO i Bulwę cudotwórcę) nawet jeśli pojawiały się tam kontrowersyjne oceny plemion i ich przyszłości. Nie oczekujcie że analizy Wam się spodobają, bo mam ciężki język, i pisze wszystko w jednym ciągu po zapoznaniu się z mapą, listą członków i znajomości/bądź z jej brakiem ludzi grających w danym plemieniu. Nie pisałem z żadnym plemieniem o niczym poważnym, więc nie będę też strzelał w dyplomacje jaka panuje, bardziej postaram się wmówić jaka jest, bądź jaka moim zdaniem byłaby najlepsza (jedynie co potrafie w tej grze to ustawić dyplomacje na wina, założycielem i graczem jestem słabym :(

Analizy powstały dzięki pomocy brata @FabcioZiomekPL, które przygotował dla nas mapki, i z nimi będę pisał swoje wywody. Serio, tutaj go nawet o to poprosiłem, bym mógł je napisać, dodał ostatnio nowe mapy Nie prosiłem go, ale mam nadzieję że je doda po prostu..

Gdyby ktoś się zastanawiał po co.. to takie intro słabej analizy by nie okazało się że jak wkleje ile napisałem liter, to wyjdzie słaba liczba.
Dobra, letsgo!

Żeby trochę stłumić swój, Twój, nasz zapał do analizy tej ćwiartki trzeba zaznaczyć że są tu 3 mocne plemiona, a później nic, a i nawet nicość ciężko tu zauważyć, bo po za tym pięknym kotłem nie ma tu nic więcej, taki Sosnowiec, Bydgoszcz. Najlepsze że jedno z tych plemion w zasadzie mogło by równie dobrze być opisane w poprzedniej analizie, nie fart tylko że cała trójka styka się wiadomo czym, wiec i zależało mi by opisać je w tej jednej analizie.

UWU, czyli jak nieproszonym mozna wejść sam kocioł tego świata..

bo dobra, o ile są większe kocioły, tak prawdopodobnie nigdzie indziej na tym świecie nie ma go aż na takim poziomie. Nie koniecznie są tutaj moje ulubione plemiona ale trzeba oddać im to, że wszystkie mają jakość by walczyć o najwyższe cele. Niestety omawiane przezemnie plemię oceniam najgorzej, ale nie tyle że po prostu uważam że są słabe, a o tyle że są dla mnie jedna wielką niewiadomą. Co w zasadzie może wyjść im na +, mają ogarniętych ludzi w radzie, którzy jak np Szumix zebrał już gdzieniegdzie wiedzę jak bawić się w topowych plemionach (chyba że się mylę?), Kace osobiście nie znam, ale liczę że łeb na karku jest cały czas.
Najciekawsze w tym plemieniu jest to, że równie dobrze mogło by wylądować gdzie indziej, a pewnie nikt by na to specjalnie nie narzekał. Po prostu wylądowali w nieodpowiednim miejscu.
Przejrzałem na szybko człony, nie kojarzę prawie nikogo, jednak zagłębiająć się w losowe osoby trzeba przyznać że jest kim tam rządzić. Dużym atutem jest napewno ich położenie względem tej trójki plemion, od wschodu nie graniczą z nikim, a i od swojego zachodu raczej nie są głównym celem tam, co podejrzewam mogą wykorzystać jako dogadanie się z jedną ze stron przeciwko drugiej (Strzelam z Magami soj, w bukmacherce nie byłoby na to dużego kursu).

Ocena położenia: 8/10 (jak na ten kociołek mają duże możliwości)
Ocena umiejętności: 6,5/10 ( nie znam nicków, więc nie jest to obiektywne)
Ocena plemienia: 7/10

Predykcja: Nie oceniam wysoko szans na wygraną, ale to oni przyczynią się w dużej mierze do zwycięstwa MAGi vs Jutro, chyba że dyplomacja zaskoczy? Potencjalne jeden z dwóch czarnych koni. Mogą zaskoczyć.

MAG, czyli jak pozycja może odegrać kluczową rolę plemienia

Magi miałem przyjemność obserwować na 145 świecie na którym gościnnie się pojawiłem. Nie trwało to na tyle długo by wiarygodnie ocenić plemię, jednak na tyle by miło mnie zaskoczyli.
Osobiście dla mnie potencjalnie mógłby to być jeden z faworytów, jednak ich pozycja jest tragiczna, bo o ile wojna z Jutro jest nieunikniona, tak nawet sojusz z UwU może ich nieco przyblokować, wszystko zależy od dyplomacji i od tego jakie w niej będą założenia przy potencjalnym rozwoju. Nie zdziwię się gdy dyplomacja będzie ala PUK vs Sezamki z 170, czyli dogadać się z każdym byle zjechać Jutro, a później zobaczymy co z sojusznikami. Im szybciej zjada

To oczywiście tradycyjnie mój komentarz. Analiza z wyjątkiem ocen Jutra, bardzo trafna.

Jeśli chodzi o Uwu, to kwestia czy szefostwo tego plemienia wyciągnie lekcje z poprzednich światów, gdzie jak pisałem - nie lejcie się - nie słuchali.
Położenie sprawia, że jeśli klepną porozumienie z Magami, to bez najmniejszego problemu mogą poradzić sobie wspólnie z parodią Jutra.
Czy mają jakieś inne wyjście? Co ciekawe nie. Nie da się dogadać tam z Jutrem, bo oba twory będą Jutrzakom przeszkadzały i muszą się ich pozbyć.

I tu się z Tobą @markopolo19 delikatnie nie zgodzę, bo nie widzę zagrożenia dla dalszego rozwoju po ewentualnym pojechaniu Jutrzaków. Mogą bić zarówno w przeciwnych kierunkach, jak i wspólnie w stronę centrum.

Ale najpierw trzeba pokonać Jutro.
Punkt ciężkości, a właściwie dwa:
A) Determinacja
B) Morale

Zwłaszcza drugi czynnik będzie tu decydujący.
Na pewno Jutro znajdzie jakichś kretynów, którzy wbiją kosę. To pewne, bo to ich styl gry.
Pytanie czy nie przyjdzie wtedy zniechęcenie na Uwu i Mag. Wszystko w rękach wodzów, by utrzymać je na wysokim poziomie, bo inaczej runie to jak domek z kart.
Z pozycji czysto strategicznej, pod względem umiejętności zarówno Mag jak i Uwu na początku ewentualnej wojny są na wygranej pozycji.
Rapek z forum, pokazuje, że w Jutrze jest raczej wielu graczy nie kontaktujących.
Uderzyć na początek w nich, szybko zdobyć przewagę i Jutrzarskie morale mogą spaść na zero.

Magi raczej nie kryją, że nie ma szans na jakąś dyplomację z Jutrem.
A ja osobiście nie wierzę, by Uwu było na tyle głupie, żeby spokojnie poczekać aż Magi zostaną zjedzone a potem samemu wejść na talerz. No nie wierzę.
 

CdChudes

Miecznik
Wynik reakcji
284
Wszystko fajnie ale jakoś mało czytelnie, więcej kolorów jak u Fabcia, bardziej chodzi mi żeby bardziej było widoczne która to ćwiartka np NE czy NW. Bo mi się w oczach zlewa jak tak ciurkiem wszystko muszę czytać i 5 linijek przed tym która to ćwiartka
 

WIELKI SUŁTANAT

WIELKI SUŁTAN
Wynik reakcji
8.036
Wszystko fajnie ale jakoś mało czytelnie, więcej kolorów jak u Fabcia, bardziej chodzi mi żeby bardziej było widoczne która to ćwiartka np NE czy NW. Bo mi się w oczach zlewa jak tak ciurkiem wszystko muszę czytać i 5 linijek przed tym która to ćwiartka

Bardzo dobrze jest, bez zbędnej pedaliady
 

markopolo19

Szlachcic
Wynik reakcji
3.786
Wszystko fajnie ale jakoś mało czytelnie, więcej kolorów jak u Fabcia, bardziej chodzi mi żeby bardziej było widoczne która to ćwiartka np NE czy NW. Bo mi się w oczach zlewa jak tak ciurkiem wszystko muszę czytać i 5 linijek przed tym która to ćwiartka
Nie wiem czy coś się zmieniło, ale nie można było nadużywać kolorów
Chyba kiedyś ostrzeżenia za to leciały

Mogę spróbować w następnej, bo dla mnie to nie jest duży problem

Jak już mowa o pedaliadzie to kiedy kolejna ćwiartka?

Czekam aż się wykoleja ze 2 plemiona jeszcze, pewnie w tygodniu
 

Sh4Me

Szlachcic
Wynik reakcji
5.756
Nie wiem czy coś się zmieniło, ale nie można było nadużywać kolorów
Chyba kiedyś ostrzeżenia za to leciały

Bardziej chyba CAPS LOCKA niż kolorów, oznaczenie istotnych elementów w tekście na konkretne kolory to nie nadużycie, nadużyciem byłoby np. napisanie ściany tekstu, pogrubienie jej i ustawienie całości np. na czerwono.
 

DeletedUser209074

Guest
A wyłudzacz like gdzie z dalszą analizą kija wartą? Bo nie mam czego prostować
 

markopolo19

Szlachcic
Wynik reakcji
3.786
To że głupio będziesz wierzył w swoje słowa, nie znaczy że coś będziesz prostować. Twoje prostowanie to pisanie głupot XD
 
Do góry