Ujednolicenie regulaminu.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser192125
  • Data rozpoczęcia

Jesteś za?

  • tak

    Głosy: 29 85,3%
  • nie

    Głosy: 5 14,7%

  • W sumie głosujących
    34
  • Głosowanie zakończone .

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Nic regulaminowego ani OWH-owego (z przyczyn technicznych za to zabronione są nicki zbudowane jak maile), ale przeszkodą może być zajętość nicku (użytkownik o tej samej nazwie może być tylko jeden w skali całego produktu, natomiast Grzegorzów Brzęczyszczykiewiczów w rzeczywistości może być >1) ;)

// ps. no i w regulaminie gry jest ZALECENIE, by nie podawać nadmiernej ilości danych (ze względów antywłamaniowych) :p
 

Malustar

Łucznik
Wynik reakcji
236
Ja mam takie tylko pytanie w 2020 zakładam nowe konto.

Zygmunt Kopciński (oczywiście taki przykład)

Albo niech będzie Sharon Nisher

Albo Paweł VII(jeszcze nie bylo takiego papierza)

W 2025 okazuje się że nieznany nikomu Zygmunt Kopciński zostaje prezydentem. Co wtedy? Przecież ja nawet podczas zakładania nicku nawet nie wiedziałem że taki ktoś istnieje.

Albo w 2025 Sharon Nisher z RPA zostaje laureatką nagrody Nobla niech będzie że pokojowej.

Albo w 2028 nowy papier przyjmuje imię Paweł VII



Rozumiem naruszenie naruszenie....
OK czy suport wtedy bezpłatnie zmieni mi nick?
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
W 2025 okazuje się że nieznany nikomu Zygmunt Kopciński zostaje prezydentem. Co wtedy? Przecież ja nawet podczas zakładania nicku nawet nie wiedziałem że taki ktoś istnieje.

Albo w 2025 Sharon Nisher z RPA zostaje laureatką nagrody Nobla niech będzie że pokojowej.

Albo w 2028 nowy papier przyjmuje imię Paweł VII

Rozumiem naruszenie naruszenie....
A czemu niby? Ktoś by cię w takiej sytuacji chyba musiał posądzić o szarlataństwo albo podróże w czasie :D
 

Buduj Mur

Szlachcic
Wynik reakcji
5.921
Witam dlaczego w roku 2020 dostałem bana za nick który ustawiłem w roku 2016 który według regulaminu z roku 2016 był legalny
Czy w plemionach nie istnieje podstawowa zasada prawa: Prawo nie działa wstecz ? @Lukasz032 @kmic
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Nie znam sprawy i nie zamierzamy rozpatrywać spraw tego typu publicznie, bo każda sprawa jest indywidualna. Zgłoś się poprzez system supportowy :)
 

Buduj Mur

Szlachcic
Wynik reakcji
5.921
Nie znam sprawy i nie zamierzamy rozpatrywać spraw tego typu publicznie, bo każda sprawa jest indywidualna. Zgłoś się poprzez system supportowy :)

Dostałem bana za nick który wcześniej wymienialeś w tym temacie, który 4 lata temu jeden z członków zatwierdził po moim pytaniu.
Więc jak to się dzieje że jedna osoba pozwala na coś a druga banuje jak jakaś parówa sprzeda mnie do supportu
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Czy w plemionach nie istnieje podstawowa zasada prawa: Prawo nie działa wstecz ? @Lukasz032 @kmic

Tak w sensie prawnym: jeśli mówimy o procederze ciągłym (trwającym przez jakiś czas), to zasada "prawo nie działa wstecz" działa trochę inaczej: wraz ze zmianą przepisów należy się do nich dostosować i zakończyć proceder, który dotychczas był legalny. Bo skoro prawo się zmieniło i TERAZ brzmi tak a nie inaczej, a ktoś uprawia proceder który TERAZ jest niedozwolony, to trudno by jego zachowanie mogło być tłumaczone zasadą "prawo nie działa wstecz".
Zgodnie z zasadą "prawo nie działa wstecz" nie dostaniesz kary za to, że w latach 2016-2018 miałeś nick, który (wg przepisów zmienionych w 2019) jest obecnie niedozwolony. Jeśli jednak taki nick dalej posiadacz, już po zmianie przepisów, to tłumaczenie że "4 lata temu był dozwolony" nie ma racji bytu.
Bo WTEDY był dozwolony i WTEDY nie dostałeś kary.
Jednak TERAZ jest niedozwolony, a Ty go wciąż TERAZ posiadasz.

Prosta analogia do rzeczywistego prawa to wprowadzona w 2018 odpowiedzialność karna za posiadanie tzw. "dopalaczy". I od tej pory komuś przyłapanemu na posiadaniu większej liczby takich substancji grozi bodajże do 3 lat pozbawienia wolności. I tak, NIE będzie tutaj obrony "ale ja je miałem już wcześniej, a ponieważ prawo nie działa wstecz to nic mi nie możecie zrobić, phi".
 

Buduj Mur

Szlachcic
Wynik reakcji
5.921
Tak w sensie prawnym: jeśli mówimy o procederze ciągłym (trwającym przez jakiś czas), to zasada "prawo nie działa wstecz" działa trochę inaczej: wraz ze zmianą przepisów należy się do nich dostosować i zakończyć proceder, który dotychczas był legalny. Bo skoro prawo się zmieniło i TERAZ brzmi tak a nie inaczej, a ktoś uprawia proceder który TERAZ jest niedozwolony, to trudno by jego zachowanie mogło być tłumaczone zasadą "prawo nie działa wstecz".
Zgodnie z zasadą "prawo nie działa wstecz" nie dostaniesz kary za to, że w latach 2016-2018 miałeś nick, który (wg przepisów zmienionych w 2019) jest obecnie niedozwolony. Jeśli jednak taki nick dalej posiadacz, już po zmianie przepisów, to tłumaczenie że "4 lata temu był dozwolony" nie ma racji bytu.
Bo WTEDY był dozwolony i WTEDY nie dostałeś kary.
Jednak TERAZ jest niedozwolony, a Ty go wciąż TERAZ posiadasz.

Prosta analogia do rzeczywistego prawa to wprowadzona w 2018 odpowiedzialność karna za posiadanie tzw. "dopalaczy". I od tej pory komuś przyłapanemu na posiadaniu większej liczby takich substancji grozi bodajże do 3 lat pozbawienia wolności. I tak, NIE będzie tutaj obrony "ale ja je miałem już wcześniej, a ponieważ prawo nie działa wstecz to nic mi nie możecie zrobić, phi".
Jedna prośba może zanim zaczniecie się podpierać regulaminem ustalcie kiedy został on zmieniony bo co osoba to inna opinia jeden że w 2k19 inny że w 2k18

I drugie pytanie jak mam zmienić nick który przestał być legalny jeżeli nie mam na koncie 500PP albo zmieniałem go w trakcie ostatnich 180 dni ?
 
Do góry