Regulamin gry

  • Rozpoczynający wątek Deleted User - 699365127
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Deleted User - 699782454

Guest
Dziwi mnie ta interpretacja. Zastępca nie jest właścicielem konta. Zastępstwo nie oznacza tymczasowego nabycia własności konta.
Przeto cytowany punkt regulaminu, nie jest możliwy do zinterpretowania w kontekście funkcji zastępstwa. Bubel.

Po kilkunastu latach znam tutejszy support na tyle, żeby nawet nie próbować polemizować, tylko dostosować się do skurnsj rzeczywistości, więc spytam - czy jak oglosze możliwość dobrowolnego dawania zastępstw, a potem bez ostrzeżenia wywalę tych, którzy go nie dali, to jestem czysty?
 

Demolka

Miecznik
Wynik reakcji
140
Ok widać strasznie kogoś boli "opcja zastępstwo"

Powiedzcie mi proszę w takim razie po co właściwie zostawiać tą opcję? skoro na każdym świecie - dosłownie na każdym, opcja zastepstwo jest wykorzystywana przy kazdej rekrutacji to ingerujac w nia tak mocno - niszczycie calkowicie jej znaczenie.

Widac nie zalezy wam na graczach, bo uwierzcie czy nie - masa ludzi uwaza to za bzdury i chca rezygnowac... dazycie do zakonczenia dzialalnosci czy zmiany gry na inna?

Powiedzcie chociaz w takim razie co zalozyciel czy rada plemienia ma zrobic zeby nie dostac bana. W jaki sposob skorzystac legalnie z opcji zastepstwo podczas rekrutacji? jakich slow uzyc zebyscie nie zrobili burzy o bzdury ? Prosze o wypowiedz.
 

Marseusz

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
600
Był tutaj już jeden wpis uznany za zgodny z regulaminem. Poszukaj sobie na poprzednich stronach:)

Co ma zrobić założyciel? Polecam poczytać to:
https://forum.plemiona.pl/index.php?threads/dyskusja-odnośnie-usprawnień-zarządzania-plemieniem.127154/

Tam można zaproponować inne rozwiązania niż zastępstwa a zainteresowanie tematem jest strasznie małe. Widać lubimy sobie ponarzekać ale rozwiązać problem to już ciężej:/

Jeszcze odnośnie pytania które tu padło ale nie dostało odpowiedzi:

O widzę, że zaczynamy się powoli rozumieć:p

Chciałem przy rekrutacji napisać, że w nagrodę za zostawienie zasta ktoś zostanie zaproszony do plemienia. To już jest nagroda, prawda?


Otóż ja już wiem:) ale zostawię notkę dla innych. Taka wiadomość również została uznana za nieodpowiednią.
 

DeletedUser194511

Guest
Hejka naklejka. Obserwowanie tego co się dzieje na Plemsach może, jak w moim przypadku, prowadzić do, jednego dużego memicznego i jakże w dzisiejszych czasach sporo znaczącego, xD powstającego w mej głowie. W sumie też mnie interesuje to o co zapytał Marseusz. Nie ukrywam nie czytałem całego wątku, poza tym i tak większość to pytania i spostrzeżenia niekoniecznie prawdziwe normików, a o wiele mniej (klarownej) odpowiedzi ze strony teamu, lecz nadal nie mogę uwierzyć w pewne rzeczy.
Serio:
1. Nie wolno teraz postawić za jeden z warunków bycia w kogoś plemieniu dania zasta temu komuś? Nie można tego w ogóle oczekiwać?
2. Czy mogę napisać: 'Cześć kumplu. Uprzejmie proszę o przekazanie zastępstwa/wieszaka' lub 'Witaj kolego. Byłbym wdzieczny gdybys przekazal mi wieszaka. Z góry dziękuję :))))' lub ' Chciałbym obejrzeć Twoje konto, czy mogę na zastępstwie" i jeśli ktos by mi nie dał to bym go wyrzucił (oczywiście nie groziłbym mu wyrzuceniem tylko po prostu po fakcie nie dania zasta podjąłbym decyzję o jego wyrzuceniu). To pierwsza część pytania, a teraz zabawniejsza część historyjki./pytanie No bo w końcu wyrzuciłem tego gracza, co nie? To ktoś się zapyta "czemu wyrzuciłeś mojego kumpla?!" no to ja mu odpowiem: bo nie dał zasta. A może sam się pochwalę na forum czy czacie za co go wyrzuciłem. I to nie jest tak, że to wymóg zawsze działający, bo niektórych nie wyrzucę nawet jeśli nie dali zasta (choć byli poproszeni), bo np. zamiast tego gość zacznie nagle słać stałki tudzież sam od siebie koordynować akcje ofensywne z sąsiadami, więc uznam, że jednak jest przydatny, a ten pan z początku pytania, u którego wieszak miał być kontrolą, bo chciałem mu dać ostatnią szansę nie skorzystał z ostatniej szansy, więc go wyrzuciłem za całokształt. Można tak? Podejście takie wydaje się logiczne. ;)
3. A co jeśli gracze Plemion teraz wprowadzą sobie teraz taką nieoficjalną zasadę, że tak jest chociaż tak nie jest napisane?

W sumie nie wiem po co się o to pytam o 1. . Chyba tylko się łudzę, że coś źle zrozumiałem. A jeśli dobrze to naprawdę jest to jednym wielkim absurdem. Ciekawe, że team w osobie 2 osób tutaj broni tego co zostało jak mniemam odgórnie ustalone przez Plemiona.
4. Czy może jednak Polski support miał prawo się wypowiedzieć gdy przygotowywane był te zmiany ujednolicające? Jeśli tak, to co robiliście w tej sprawie? Czy osobiście zgadzacie się z tym co narzucono Polskim graczom? Czy zdajecie sobie sprawę, że większość osób trzeźwo myślących tutaj jest przeciwna tej zmianie w takiej formie i jest to rzecz, która psuje polskie Plemiona? Czy jeśli mieliście prawo głosu lub chociaż wypowiedzi, to czy przekazaliście górze obawy, że Polacy nie będą chcieli tej zmiany? i w końcu, czemu zwykli gracze nie mogą decydować o tym jak ich narodowe Plemiona będą wyglądać, skoro oni w to grają?

Chciałbym tylko podkreślić, że każdy pytajnik świadczy o tym, że jest to pytanie i oczekuje się wypowiedzi - chyba, że już wcześniej na identyczne pytanie została udzielona jasna i klarowna, i niesprzeczna wypowiedź, to wówczas stosunkowo uczciwym jest pominięcie tego pytania.

@Lukasz032 @kmic
 

DeletedUser38268

Guest
1. Nie wolno. Tzn. oczekiwac mozesz, ale nie masz prawa tego nigdzie zapisac.
2. Oczywiscie, ze mozesz tak zrobic. Jednak patrz pkt 1 - nie masz prawa powiedziec, ze to za brak zasta. Dopoki go wyrzuciles za "wylosowanie 6 w czasie rzutu kostka" to jest zgodnie z regulaminem. Jesli za brak zasta - to kazdy nastepny moze to przytoczyc jako "grozbe nie wprost" wyrzucenia w razie braku zasta, kiedy ich poprosisz.
3. Taka nieoficjalna zasada bedzie dzialac dopoki pozostanie nieoficjalna i nigdzie nie zapisana ;).
 

Deleted User - 699782454

Guest
Chciałbym ogłosić sprawdzanie wiosek w plemieniu. Powiedzy że ogłoszę:
- tego i tego dnia odbędzie się obowiązkowy przegląd stanu wiosek i wojsk wszystkich graczy w plemieniu
- najłatwiejszą możliwością dokonania takiego przeglądu jest danie zastępstwa radzie
- alternatywą jest rozmowa na np. Skype czy Discordzie z kimś z rady i udostępnienie ekranu
- podaję listę osób, którym można dobrowolnie dać zastępstwo celem łatwego, szybkiego i bezpiecznego sprawdzenia wioski


Czy wszystko jest zgodne z regulaminem?
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Nie wolno teraz postawić za jeden z warunków bycia w kogoś plemieniu dania zasta temu komuś?
Nie wolno. Cytat wprost z oficjalnej interpretacji dla wszystkich wersji językowych: żądanie ustanowienia zastępstwa jako warunek konieczny rekrutacji/obecności w plemieniu jest nielegalne.

'Cześć kumplu. Uprzejmie proszę o przekazanie zastępstwa/wieszaka' lub 'Witaj kolego. Byłbym wdzieczny gdybys przekazal mi wieszaka. Z góry dziękuję :))))' lub ' Chciałbym obejrzeć Twoje konto, czy mogę na zastępstwie" i jeśli ktos by mi nie dał to bym go wyrzucił
Teksty są mocno naciągane, poza tym jak wyżej - gdy obsługa gry się zorientuje, że przepychany jest w ten sposób "warunek konieczny zastępstwa", to będzie to niezgodne z regulaminem.

A co jeśli gracze Plemion teraz wprowadzą sobie teraz taką nieoficjalną zasadę, że tak jest chociaż tak nie jest napisane?
Stosunek do niepisanych zasad mam taki: jeżeli nie wynikają z zasad honoru, ogólnie przyjętej ogłady społecznej czy umów społecznych (umowa społeczna to np. wszyscy wiedzą, że w akademikach pomimo ciszy nocnej są imprezy, ale nikt nie robi problemu o ile oczywiście ktoś nie robi z tego wydarzenia medialnego), to kto i gdzie ma taką zasadę znać? Tutaj nie za wiele było niepisanych zasad i ta o zastach raczej do nich nie należy :p

Czy może jednak Polski support miał prawo się wypowiedzieć gdy przygotowywane był te zmiany ujednolicające? Jeśli tak, to co robiliście w tej sprawie?
Jeżeli chodzi Ci o zmiany ujednolicające regulaminy wersji językowych do jednego wzorca, to tak - nasze wewnętrzne konsultacje i opinie były przez kierownictwo produktu brane pod uwagę podczas ustalania ostatecznego kształtu reguł. Jednakże jeżeli chodzi o zastępstwa, to nie było tu żadnej zmiany w regulaminie, tylko uściślenie tego, co było już dobrych parę miesięcy niewyjaśnione :D

ich narodowe Plemiona
No właśnie nie istnieją "narodowe" Plemiona :) Każdy, kto zna język danej edycji w stopniu umożliwiającym komunikację z resztą jej Graczy, ma prawo w niej grać, bez względu na przynależność narodową. Ujednolicenie regulaminów było konieczne między innymi ze względów kadrowych i zarządzania produktem, lecz nie jest to tematem tego wątku, więc na tę chwilę nie będę tu siał offtopu :)

Czy wszystko jest zgodne z regulaminem?
Nie widzę przymuszania, jest alternatywna ścieżka i wybór zostawiony Graczom - taka wiadomość jak najbardziej jest prawidłowa :)
 

Deleted User - 699365127

Guest
Jeżeli chodzi Ci o zmiany ujednolicające regulaminy wersji językowych do jednego wzorca, to tak - nasze wewnętrzne konsultacje i opinie były przez kierownictwo produktu brane pod uwagę podczas ustalania ostatecznego kształtu reguł.

Jeżeli ten regulamin jest wynikiem konsultacji z Wami to proszę zrezygnujcie i idźcie do Krakusa trzeć chrzan. Róbcie w życiu coś czego nie da się zepsuć...
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Powiedziałem "brane pod uwagę podczas ustalania", a nie "wzięte bez dalszych ustaleń i tak wpisane". Każda wersja językowa miała swoje zdania i tutaj kierownictwo produktu wypracowało niejako "złoty środek". My też musieliśmy na pewne, nie tak małe, ustępstwa przystać :)
 

Deleted User - 699365127

Guest
No nie dziwie się, że nie zostały wzięte. Jeżeli argumentowaliście pomysły jak broniliscie tego regulaminu to nic dziwnego xD
 

DeletedUser199876

Guest
Ominęło mnie taki coś ? Przeskoczyłem ze strony 2 do odpowiedzi i zarazem pytania.

OK, zaproszę sobie 100nobów do plemienia i napiszę NA FORUM | kto do ostatniego września br. nie wrzuci wiszącego w celu kontroli poleci z plemienia.|
Ani to prośba, ani to wymuszenie.


I co zrobicie ? Forum się nie zgłosi, więc dziękuje dobranoc- zawsze jakaś furtka będzie.
Wtedy gracz z tej setki wybiera sam, albo wrzuca i zostaje skontrolowany, albo nie wrzuca i zostaję przejęte i nici z integracji z ludźmi.


Opcja B- zapraszać graczy tylko z tsem lub discordem do plemienia

Opcja C- wyrzucać graczy słabiej rozwijających się i chamsko i przejmować bez żadnej informacji, gdyż nie ma ona sensu.

Opcja C będzie dla mnie od dziś najlepszą opcją.

Od początku lipca napisałem do 500ludzi o zastępstwo, albo nie ma zaproszenia do plemienia, inaczej.. Napisałem, aby do nas dołączyć wymagam zastępstwa- wolna wola i nie dostałem nawet ostrzeżenia.

Od dziś wklejam to na profil na każdym świecie, nudzi się wam ? To dostaniecie dodatkową robotę i będzie IMPREZKA


Na koniec powiem, że regulamin powinien być na stronie głównej w czcionce 20, aby każdy go widział, bo te nuby co zaczynają NIC, ale to NIC nie wiedzą i może jak się poznają to wykasujecie połowę graczy z plemion i stracicie tyle dolarów.
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Forum się nie zgłosi
Bzdura kompletna, co parę dni ktoś się o tym dobitnie przekonuje :)

Napisałem, aby do nas dołączyć wymagam zastępstwa- wolna wola i nie dostałem nawet ostrzeżenia.
Dziwię się, że jeszcze nikt tego nie widział, natomiast chwalenie się czymś takim na forum też może cię "ciekawie" skończyć, zważywszy że Operatorzy większości światów też czytają forum :D

Co do regulaminu - on jest, każdy gracz rejestrując się potwierdza jego akceptację. Akceptuje ktoś bez przeczytania - jego strata, ostrzeżenia i bany w dalszym ciągu będzie dostawał zgodnie z tymże regulaminem. Przykro nam natomiast, że ludziom nie zależy na uczciwej grze, no ale właśnie o taką uczciwą grę walczymy :)
 

DeletedUser199876

Guest
Walczycie o uczciwą grę, przecież to wam zostało narzucone z góry i Polskie plemiona nie miały nic do gadania.

W dodatku co nieuczciwego jest w kontroli konta przez zastępstwo, skoro gracz dostał opcje zablokowania(ukrycia): ataków, wsparcia, premium, plemienia, wiadomości prywatnych, jednym słowem wszystkiego poza wizualizacją konta, więc sam chyba w to nie wierzysz co piszesz..
Kolejna sprawa to regulamin- NIKT, ABSOLUTNIE NIKT go nie czyta- strasznie cwaniakowate wiadomości piszesz operatorze gry, zaczynam żałować, że utrzymuję wam serwery.

Wziąłem może z 300-400zastępstw od różnych graczy, żadnych uchybień, żadnych skarg, żadnych krzywych akcji, więc nie mierzcie wszystkich swoją miarą.

Jestem po prostu w szoku, jak mi kolega linka z tego forum podesłał, nawet dzisiaj ludzie z top200 mojego aktualnego świata mi dali zastępstwo i nawet przez myśl i im i nikomu nie przyszło zgłaszanie tego do supportu.

Będzie opcja C, trzeba znaleźć małą ekipke i zapraszać nobów do niej, a potem ich eliminować jeden po drugim tak na 8 rano, aby poprawić komuniti w grze, a jak będą pisali o co chodzi, dlaczego to odpiszę im:napisz do supportu, ja nie mogę Cię prosić o zastępstwo bo zostanę zbanowany.

Nie macie żadnego sensownego argumentu i ty Łukaszu i Skoczny Tygrys, gdyż sam kmicic pisał mi nie raz "Wrzuć zasta" sprawdzę wojsko.
Teraz będą robić ludzie w paincie kłamstwa i obłudę, a ekipy które się znają lata będą tylko na tym korzystać- sporo ekip z graczami z reprezentacji- to by tłumaczyło.


Tyle ode mnie, od dziś będę mieć na uwadze te zasadę i będę wykładać na miny jak najwięcej osób.
 

Marseusz

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
600
Oczywiście, że support nie decyduje o regulaminie. My jesteśmy "operatorami gry" a nie jej właścicielami. To przecież INNO ustala regulamin a my jesteśmy od tego by pilnować jego przestrzegania. Tam gdzie Regulamin pozwala na interpretację to my się taką interpretacją zajmujemy.

Nieuczciwe jest wymuszanie czy proszenie o zasta. Jak Ci ktoś go da z dobrej wolo to nikt nikogo nie ukarze. W dodatku w tym temacie była już poruszona kwestia w jaki sposób napisać o zastępstwa tak by nie złamać regulaminu.

dobrze, z tymi ...trzeba krótko

No i po co tyle hejtu? Też jesteśmy graczami i niektóre zmiany nam też nie są na rękę.
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 699782454

Guest
Oczywiście, że support nie decyduje o regulaminie. My jesteśmy "operatorami gry" a nie jej właścicielami. To przecież INNO ustala regulamin a my jesteśmy od tego by pilnować jego przestrzegania. Tam gdzie Regulamin pozwala na interpretację to my się taką interpretacją zajmujemy.

Dyskusja dotyczy interpretacji punktu 2.11 - czyli teraz przyznajesz, że support jednak o tym decyduje?
 

z0rd

Szlachcic
Wynik reakcji
5.068
Niestety nikt z nas nie posiada umiejętności zakrzywienia czasoprzestrzeni i "powrócenia" do momentu sprzed wysłania mailingu, żeby wyedytować jedno nieopacznie przetłumaczone słowo. Nie da się cofnąć czegoś, co już poszło - niemniej po to jest ten wątek, żeby można było sprostować pewne punkty widzenia :)

A z jakiego powodu mielibyśmy to zmienić? (...)
Brzmi dokładnie tak jak MA brzmieć, nie ma tu żadnego przypadku.
to w końcu MA TAK BRZMIEĆ czy "nieopatrznie przetłumaczone słowo"?

coś wcześniej wspominałeś Łukasz o "niebezpiecznym myśleniu". dla mnie takim właśnie myśleniem jest przekonanie, że można formułować przepisy-buble, ale jednocześnie dzięki cudownemu i obfitemu szkoleniu OG interpretacja owych bubli zawsze będzie sprawiedliwa, spójna i uczciwa.
sami się motacie a siedzicie obaj od lat po uszy w supporcie.

zróbcie sobie regulamin na pastebinie (zewnętrzny serwis) tam opisujexie wszystko

wysyłacie w wiadomości link do niego

potem możecie wywalać ziomków z plemienia bez podania powodu

wszystko z tej gry lepiej na zewnątrz wynosić

co więcej zadałem pytanie do supportu, osoba która mi odpowiedziała jest wstydliwa i zabroniła mi się podzielić sxreenshotem z konwersacją, ale wynikiem było to konwersacje poza grą nie są objęte regulaminem gry, dlatego też wolimy rozmawiać na
zewnętrznych komunikatorach
prawdziwa pomocna dłoń. ale niestety nie sposób się nie zgodzić.

patrząc na kierunek w którym zmierza gra trudno oprzeć się wrażeniu, że to chyba nie do końca tak miało wyglądać...

Ile płacą w supporcie za trollowanie graczy? Pytanie jest na serio bo inaczej tego co tu jest napisane nie da się interpretować.

Oczywiście, że support nie decyduje o regulaminie. My jesteśmy "operatorami gry" a nie jej właścicielami. To przecież INNO ustala regulamin a my jesteśmy od tego by pilnować jego przestrzegania. Tam gdzie Regulamin pozwala na interpretację to my się taką interpretacją zajmujemy.
i jak tam, dowiedziałeś się już ile płacą?
 

Marseusz

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
600
Spoko zord ja tam się dopiero szkolę. Jak przychodzi rekrut do wojska to nie rozkazuje generałom prawda? ;D

Zobaczę od środka jak to działa i dopiero wtedy będę wyciągał wnioski czy z czymś miałem rację czy jednak się myliłem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry