Dyskusja odnośnie zmian w regulaminie w sprawie nadużywania zastępstw.

  • Rozpoczynający wątek Deleted User - 8687748
  • Data rozpoczęcia

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Ładnych parę lat temu to ile? Gram prawie od początku plemion(s2) i na każdym świecie na którym grałem wymagano zastępstw. No chyba, że grało się w jakichś plemionach pod pp no to tam faktycznie nikt zastów nie wymagał.

Plemiona pod PP na początku istnienia gry? Gdy jeszcze nawet nie było dodatkowych funkcji Premium? :D
Wygląda na to, że po prostu byłeś w plemieniu, gdzie wódz nie ufał ludziom. Na terrorze coś tam zbudować idzie, ale nigdy nie będzie to coś autentycznego. Sukces można nazwać grupowym tylko wtedy, gdy ludzie jednak grają sami z siebie, a nie jedna osoba obsługuje całe plemię z zastów - dawałem kiedyś przyrównanie do jednego gracza i 99 mulciaków i nadal uważam to samo :)
 

Marseusz

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
600
Łączysz dwa zdania w jedno i wyciągasz błędne wnioski.

Od S2 gdzie grałem w topowych plemionach chociażby na s3,s23,s33 każdy wymagał zastępstwa.

Kropka. Kolejna myśl

Od kilku lat są ppki do uzyskania na handlu i powstają plemiona tylko po to by zbierać sobie ppki. W takich rzeczywiście nikt nie wymagał zastów bo to niepotrzebne
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 699365127

Guest
O rany Łukasz zdradź mi to super plemię, w którym wszyscy ze sobą rozmawiają, każdy ma do siebie numer telefonu, a wisielce nie są potrzebne bo wszyscy są hiperaktywni...

Ja wciąż chcę uzyskać odpowiedź na to pytanie xD Może zadam je w inny sposób: w jakim to super plemieniu grałeś, że wszyscy ze sobą rozmawiali? xD
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Od S2 gdzie grałem w topowych plemionach chociażby na s3,s23,s33 każdy wymagał zastępstwa.
To tylko świadczy o tym, jak bardzo kierownictwo nie ufało ludziom. Z którymi, do jasnego piernika, grało i którzy to byli współtwórcami wyniku plemienia! Może komuś to pasuje, tak samo jak komuś pasowało życie w komuniźmie i gospodarka centralnie sterowana, na szczęście czasy się zmieniły.

Od kilku lat są ppki do uzyskania na handlu i powstają plemiona tylko po to by zbierać sobie ppki.
Mówimy o światach jednocyfrowych i początkowych dwucyfrowych. Giełda Premium weszła od świata bodajże 96, więc zdecydowanie później.

Ja wciąż chcę uzyskać odpowiedź na to pytanie xD
Świat 7, zaczynałem w K, potem fuzje kolejno do SPR, AZ i TWB. Plemiona z topki. Łącznie 3.5 roku gry, o zastępstwo poproszono mnie dokładnie TRZY razy - raz podejrzewali kreta i sprawdzali wszystkich, drugi raz była akcja na WELES, powodu trzeciego nie pamiętam - ale to były zwykłe zasty na zasadzie "założyciel wchodzi, sprawdza parę rzeczy, może coś spisuje i wychodzi". Fora wewnętrzne żyły dość obficie i nie mówię o działach offtopic. Akurat dopiero co w połowie mojej gry aktualizacją wprowadzali wtedy dzielone zakładki, wtedy to w dzielonych już w ogóle co 5 minut świeciło się, że "ktoś napisał". Aha, i 50% czasu ogarniałem z komórki (bez dotykowego ekranu) przez Operę Mini - działało bardzo dobrze - komputer był potrzebny właściwie tylko do dogrywania karet i fejk-karet na zakładkach Opery, no i do VPE, bo wówczas był to milowy krok w skryptach :) Pomyśleć, że teraz średnio byłoby to możliwe :D
Trochę #nostalgia, ale mimo wszystko trochę z tamtych czasów - w tym zaangażowanie Graczy (wszystkich, nie tylko dowódców plemion grających za całą szarą masę) - mogłoby wrócić :)
 

Marseusz

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
600
Giełda jest od s96 ale wcześniej istniały ppki i można było je wymieniać za surowce z graczami.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Marseusz

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
600
no czyli te kilka lat o których mowa. Boże naprawdę musisz tak wymijać temat?
 

Deleted User - 699365127

Guest
Całą retorykę o tym, że zastępstwa nie są potrzebne w plemieniu opierasz na jakiejś przygodzie sprzed około 10 lat. Dam Ci powód do usunięcia kolejnego posta, niech prawda wybrzmi i zaboli. Ten argument jest upośledzony.

Pewnie to co napiszę to będzie strata czasu, bo do niektórych logiczne argumenty nie trafiają, "bo kiedyś to było", "bo tak".

Całą podstawą obecnego systemu zastępstw wiszących i tego, że jest to obligatoryjny element w każdym plemieniu, jest fakt, iż obecnie ludzie mają mniej czasu niż 10 lat temu, w których to wspaniałych czasach zastępstwa nie były podobno potrzebne. Ludzie, którzy zaczynali 10 lat temu grę, nie są już beztroskimi 14 latkami, którzy po odrobieniu zadań domowych mają kolejne 10 godzin wolnego czasu, który mogą poświęcić na grę i pisanie na forum. W tym momencie są to 24 letni ludzie, którzy zajmują się w wielu wypadkach dziećmi, pracują na pełen etat, a gra jest tylko odskocznią.

Plemiona to jedna z najbardziej "noob unfriendly" gier jaką można sobie wyobrazić. Cała społeczność, która w tym momencie gra to ludzie, którzy zaczynali wiele lat temu i przez te lata, troszeczkę się zestarzeliśmy. W tym momencie ze świecą w ręku można próbować szukać kogoś nowego w tej grze, a nawet jak znajdziesz to i tak ma bardzo nikłe szanse, aby zagrać w tę grę nieco dłużej. W większości wypadków taka osoba jest skazana na porażkę, bo wokół jest pełno ludzi z o wiele większym doświadczeniem i znajomościami.

Ludzie którzy kiedyś byli tak niesamowicie aktywni, w praktyce mają ważniejsze zajęcia niż liczenie do tysiąca na forum ku Twojej uciesze. O ile kila lat temu osoby te mówiły - "nie zrobię zadania domowego, najwyżej dostanę jedynkę" to w tym momencie chyba nie wierzysz, że ktoś powie "a nie pójdę jutro do pracy, bo akcja wchodzi, a przy okazji popiszę na forum" albo "zrobię dziecku jedzenie za dwie godziny, bo teraz klinuję".

Do tego warto wspomnieć, że zastępstwa pomagają np. w sytuacji gdy ktoś akurat jest niedostępny. Zamiast wydzwaniać do kogoś w trakcie spotkania, wchodzisz, robisz swoje i wychodzisz.

Opierasz całą retorykę o tym, że zastępstwa nie są potrzebne na sytuacji sprzed 10 lat i twierdzisz, że skoro kiedyś tak było to teraz też być powinno. Wyobraź sobie, że kiedyś ludzie przemierzali wielokilometrowe dystanse, przez względu na brak samochodów. To co? Może sprzedajmy wszystkie samochody?

Na przestrzeni lat, ta gra ewoluowała i opracowywano nowe taktyki, techniki, legalne "wspomagacze" i wiele innych. Kto by np. pomyślał, żeby 10 lat temu skorzystać z formularzy Google? Rozumiem, że to też jest złe i koordynator powinien marnować 5 razy tyle czasu co obecnie?

Wszystko idzie w kierunku optymalizacji gry - jak najlepszy wynik, jak najmniejszym kosztem. Jest to normalny proces, który wiąże się z funkcjonowaniem każdej społeczności. Tak tylko przypomnę, że plemiona to miała być gra, w której z założenia gracze organizowali się w grupy - plemiona, które zainteresowane są wygrywaniem. Siłą rzeczy konieczne były charyzmatyczne postacie - wodzowie, organizacja, hierarchia, aparat przymusu.

W tym momencie niszczycie jeden z ważniejszych aspektów gry jakim jest organizacja plemienia.

Powtórzę raz jeszcze, może dotrze i zakorzeni jakąkolwiek myśl w tej głowie - jeżeli ktoś kradnie batonik ze sklepu to nie wycofujesz go ze sprzedaży, tylko penalizujesz kradzież. Rozwiązanie jest bardzo proste, nie wpływa na grę w żaden sposób. Uczciwi gracze, nawet "wymuszający" zastępstwa wciąż są szczęśliwi, a ludzie którzy faktycznie odpowiadają za ten syf dostają na tyle duże kary, że albo przestaną nadużywać zastępstw, albo będą sukcesywnie wykluczani z gry.

Nie możesz prowadzić dyskusji i argumentować swojego zdania - "bo 10 lat temu było inaczej". Od samego początku nie przedstawiłeś żadnego racjonalnego argumentu za tymi zmianami.

Problemem nie jest tu to, co myślisz, jak uważasz, tylko to że masz upośledzone myślenie "kiedyś to było". Wiesz czego kiedyś nie było? Np. wiedzy medycznej i ludzie umierali znacznie młodziej z powodu chorób, które teraz nie są żadnym zagrożeniem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

makaoq6

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
2.648
Zabronione są "prośby, które nie są prośbami" (w sensie: gracz czuje presję, że otrzyma jakąś karę/naganę/upomnienie/cokolwiek za to, że zastępstwa nie da).

Czyli co, jeśli napiszę wiadomość grupową typu: "Kochani, dawajcie zasty migiem, bo chcę znaleźć kreta, który panoszy się po plemieniu" to taki właśnie krecik może mnie zgłosić i za to dostanę bana, tak? Bo gracz czuje presję, że dostanie karę, no właśnie. W takim razie w jaki sposób mogę zarządzać plemieniem i ufać każdemu z osobna? Tak jak ego sum zauważył niszczycie organizację plemienia. Wasze działania są karygodne i niedorzeczne... . Po prostu nie rozumiem jak Wy możecie się dziwić, że coraz mniej graczy gra w plemiona, jednocześnie robiąc takie rzeczy. Dzięki modernizacji tego właśnie podpunktu dot. zastępstw tworzycie idealne środowisko dla kretów, czyli osób, które niszczą wrogie plemię od środka, a jak wiadomo im mniej plemion tym... no właśnie tym mniejsza społeczność plemion(gry ogólnej). Liczę, że pójdziecie po rozum do głowy i mimo wszystko zmienicie swoje stanowisko, chociaż jak widzę twoje odpowiedzi(operatora gry) na adekwatne do poruszanej kwestii posty to mam spore wątpliwości.

@Edit: Jeszcze tylko dodam jedno... Piszesz drogi Łukaszu, że plemiona buduje się na wzajemnym zaufaniu, tak? Jak mogę zaufać ludziom którym nie znam? A może mi powiesz, że jak wbijasz do jakiegoś plemienia to od razu wszystkim ufasz i udostępniasz komendy i notatki z marszu..? Zaufania nie można zdobyć "Od tak". Szczególne trudności mają nowe plemiona lub raczkujące. (A liczę, że w końcu to się zmieni).
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Przeczytałeś tamten post ze zrozumieniem, czy zamierzasz dalej siać FUD na forum?

obecnie ludzie mają mniej czasu niż 10 lat temu
Ludzie, którzy zaczynali 10 lat temu grę, nie są już beztroskimi 14 latkami, którzy po odrobieniu zadań domowych mają kolejne 10 godzin wolnego czasu, który mogą poświęcić na grę i pisanie na forum. W tym momencie są to 24 letni ludzie, którzy zajmują się w wielu wypadkach dziećmi, pracują na pełen etat, a gra jest tylko odskocznią.
Ale my się nie zamykamy na "nowych" :) Problem w tym, że hermetyczne zamykanie się w swoich kręgach bez jakiegokolwiek powiewu świeżości (nie mówię szerokiego, bo to tak jak z imigrantami - ale jak ktoś chce, ma motywację, umie i chce się asymilować - nie widzę przeszkód) po pewnym czasie zawsze wprowadzi skostnienie, znudzenie i podobne.

Plemiona to jedna z najbardziej "noob unfriendly" gier jaką można sobie wyobrazić.
Tylko dla tych, którzy nie chcą się uczyć, albo za łatwo się poddają. To gra strategiczna - tu trzeba przede wszystkim wybadać rozgrywkę, mechanikę gry, a potem wypracować metody, które działają. Praca żmudna, ale efekty ogromne. Tylko trzeba się nie poddać na początku :)

W większości wypadków taka osoba jest skazana na porażkę, bo wokół jest pełno ludzi z o wiele większym doświadczeniem i znajomościami.
Raz, drugi, trzeci, a na kolejnym świecie wystartuje znając już od początku mechanikę gry i wbije do topki :)

Kto by np. pomyślał, żeby 10 lat temu skorzystać z formularzy Google?
Na przykład ja.

Uczciwi gracze, nawet "wymuszający" zastępstwa
To oksymoron :)

jeśli napiszę wiadomość grupową typu: "Kochani, dawajcie zasty migiem, bo chcę znaleźć kreta, który panoszy się po plemieniu" to taki właśnie krecik może mnie zgłosić
No i słusznie, bo napisałeś wiadomość łamiącą regulamin w pierwszej jego części. Szukanie kretów to proces długofalowy i nawet taką selekcję ci najlepsi przejdą bez zastrzeżeń.

Dzięki modernizacji tego właśnie podpunktu dot. zastępstw tworzycie idealne środowisko dla kretów, czyli osób, które niszczą wrogie plemię od środka
Nie doceniasz waloru zwykłych sojuszniczych pogawędek, gdzie czasem ktoś może pochwalić się zdobyczami z forum przeciwnika - w tym m.in. tożsamością kretów. A były i takie akcje :)

Jak mogę zaufać ludziom którym nie znam?
Wiary trochę :)
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 699365127

Guest
Ja pragnę oficjalnie ogłosić kapitulację w kwestii dyskusji nt. regulaminu gry.

Do dyskusji potrzeba adwersarza, który reprezentuje jakikolwiek poziom, a adwersarz nie dopisał.

Po drugie wybiorcze odnoszenie się do wypowiedzi, brak znajomości podstawowych pojęć, sprawia, że niestety ale dyskutować się nie da.

Po trzecie wypadałoby mieć jakąś klasę i wziąć porażkę na klatę. Ale powiedzmy sobie szczerze trzeba być dojrzałym człowiekiem.

Po czwarte nie da się dyskutować z kimś kto nie ma żadnego pojęcia o grze z punktu widzenia gracza. To jak rozmowa z mechanikiem samochodowym o kardiochirurgii.

Zapraszam do usunięcia postu za rzekome wycieczki osobiste. Propaganda gorsza niż w Korei Północnej. A tfu.
Ograniczę się do wycięcia wycieczek osobistych i zostawienia czegoś, co nazywasz argumentami. Tu NIE MA propagandy, ale nie ma też miejsca na niemerytoryczne dyskusje, bo za chwilę z tematu "dyskusja o interpretacji regulaminu" zrobi się "dyskusja o ilorazie inteligencji operatora gry". A na to nie mogę pozwolić, tak samo jak nie pozwalamy na dyskusje o inteligencji Graczy w działach światów poświęconych grze. (Lukasz032)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

stiv.ens

Szlachcic
Wynik reakcji
1.885
Gosciu to co dla Ciebie jest "przetlumaczeniem czegos doslownie" albo "jednym nieopatrznie przetlumaczonym slowem"

Niestety nikt z nas nie posiada umiejętności zakrzywienia czasoprzestrzeni i "powrócenia" do momentu sprzed wysłania mailingu, żeby wyedytować jedno nieopacznie przetłumaczone słowo. Nie da się cofnąć czegoś, co już poszło - niemniej po to jest ten wątek, żeby można było sprostować pewne punkty widzenia :)

Powtórzę jeszcze raz, niech to w końcu wybrzmi raz a dobrze: nie dajemy ostrzeżeń za wiadomości, w których znajdują się czysto informacyjne, niezawierające zmuszania, nagabywania, podstępu czy konsekwencji niepodporządkowania się sugestie dotyczące zastępstw. Ale sugestie, NIE rozkazy i NIE "albo zastępstwo, albo wylotka" i ABSOLUTNIE NIE "każdy ma obowiązek dania zastępstwa". To ma być indywidualna, nieprzymuszona i niezastraszona decyzja Gracza.
Jeżeli macie wątpliwości, piszcie poniżej z propozycjami wiadomości, jakie chcielibyście puszczać w Waszych plemionach - może fajnie będzie uzbierać katalog przykładów "dozwolonych" i "zabronionych" praktyk, w końcu od tego między innymi jest forum :)


Dla kmica jest dokladnie tym czym mialo byc

A z jakiego powodu mielibyśmy to zmienić? Już widzę te sterty odwołań typu "Przecież napisałem "PROSZĘ dać mi zastępstwo, albo wylatujesz z plemienia", więc o co chodzi, przecież to była tylko PROŚBA a PROSIĆ można"...
Brzmi dokładnie tak jak MA brzmieć, nie ma tu żadnego przypadku.


I z takim podejscie ze za PROSBE to ja rownie dobrze moge dostac ostrzezenie za "Witajcie kochani, poprosilbym wszystkich o wrzucenie wieszaczkow do mnie" BO TAK MOWI REGULAMIN I TAK MA BRZMIEC REGULAMIN

Drodzy Gracze,

zgłaszacie do nas zapytania o sposób interpretacji punktu 2.11 zasad gry:

Zabronione jest zwracanie się do innych graczy z prośbą o wykonanie działania lub udzielenie informacji bezpośrednio lub pośrednio powiązanych z własnością konta, a także szantażowanie, oszukiwanie lub grożenie w taki sposób oraz namawianie do łamania zasad gry w jakikolwiek sposób.


Chcemy ujednolicić tę sprawę, stąd też ta wiadomość oraz oficjalne stanowisko:
proszenie o udzielenie zastępstwa jest niezgodne z regulaminem gry!

Nie ma znaczenia czy ma to być zastępstwo chwilowe, weekendowe czy "wiszące". Czy ma ono służyć rekrutacji do plemienia, kontroli wewnątrz plemienia czy jakiemukolwiek innemu celowi. Proszenie o nie jest niezgodne z regulaminem!

Naruszenie tej reguły prosimy raportować w sposób identyczny jak wulgaryzmy (czyli poprzez opcję "Zgłoś wiadomość"). Konsekwencją za łamanie tej zasady będą ostrzeżenia lub bany czasowe nie krótsze niż 24h (w zależności od dotychczasowej kartoteki gracza, każde kolejne przewinienie oznacza surowszą karę).
Czyli traktowane będzie to jako niezgodna z regulaminem wiadomość, na takiej samej zasadzie jakby znajdowały się w niej wulgaryzmy czy treści obraźliwe.

Przyjmujemy tu zasadę "prawo nie działa wstecz", więc konsekwencje wyciągać będziemy wobec wiadomości wysłanych PO tym ogłoszeniu. Prosimy o nieraportowanie jakichś starszych wiadomości, nie będą one uwzględniane.

Pozdrawiamy serdecznie
Wasz Plemiona Team



Przy czym nawet za "wymuszanie" zastepstwa w ramach mechaniki gry (no bo za grozby wzgledem RL to powinny leciec bany a nawet pozwy), powtarzam mechanik gry, nie powinno byc kary bo gracz zawsze ma wybor. Zawsze! Tylko czasami tym wyborem jest "opusc plemie" co powinien zrobic jesli nie ufa zastepcy. A zabronienie wyrzucania graczy ktorzy w tej kwestii nie wspolpracuja to glupota.
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Już widzę te sterty odwołań typu "Przecież napisałem "PROSZĘ dać mi zastępstwo, albo wylatujesz z plemienia", więc o co chodzi, przecież to była tylko PROŚBA a PROSIĆ można"...
Czcionka szóstka powinna zrobić robotę. Widzisz, o co chodzi, czy mam to wydrukować piętnastką?

rownie dobrze moge dostac ostrzezenie za "Witajcie kochani, poprosilbym wszystkich o wrzucenie wieszaczkow do mnie"
Sama w sobie nie jest to wiadomość stanowiąca podstawę do ostrzeżenia. Jeżeli natomiast jest połączona z tekstami "każdy ma obowiązek" czy "pod rygorem usunięcia z plemienia" czy cokolwiek podobnego, gdziekolwiek (nie ma znaczenia czy to wiadomość, czy forum plemienia, czy tekst wewnętrzny, czy opis, czy wiadomość po zaproszeniu, czy jeszcze jakieś inne miejsce X) to staje się to podstawą. Proste, czy też mam napisać piętnastką?

KAŻDY, powtarzam, KAŻDY Operator Gry działa tu według tego samego schematu. Będziecie dalej szukać dziury w całym, czy można w końcu przejść do porządku dziennego?
 

stiv.ens

Szlachcic
Wynik reakcji
1.885
Czcionka szóstka powinna zrobić robotę. Widzisz, o co chodzi, czy mam to wydrukować piętnastką?


Sama w sobie nie jest to wiadomość stanowiąca podstawę do ostrzeżenia. Jeżeli natomiast jest połączona z tekstami "każdy ma obowiązek" czy "pod rygorem usunięcia z plemienia" czy cokolwiek podobnego, gdziekolwiek (nie ma znaczenia czy to wiadomość, czy forum plemienia, czy tekst wewnętrzny, czy opis, czy wiadomość po zaproszeniu, czy jeszcze jakieś inne miejsce X) to staje się to podstawą. Proste, czy też mam napisać piętnastką?

KAŻDY, powtarzam, KAŻDY Operator Gry działa tu według tego samego schematu. Będziecie dalej szukać dziury w całym, czy można w końcu przejść do porządku dziennego?



Lukasz to co mowisz jest wewnetrznie sprzeczne z regulaminem. Prosze o zastepstwo wiec nalezy mi sie kara. Tak stanowi regulamin
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Ale tak działamy, takie są procedury i o ile nie możemy gadać tu o tym jak wyglądają (tajemnica służbowa), o tyle kontratypy mogę chyba wrzucać, żeby potem oszczędzić innym Operatorom ticketów o błahostki :)
 

stiv.ens

Szlachcic
Wynik reakcji
1.885
Ale tak działamy, takie są procedury i o ile nie możemy gadać tu o tym jak wyglądają (tajemnica służbowa), o tyle kontratypy mogę chyba wrzucać, żeby potem oszczędzić innym Operatorom ticketów o błahostki :)


Czyli wyrok zalezy od widzimisie operatora bo regulaminowo moze taka wiadomosc ukarac. Nawet jesli kazdy op tego przestrzega to regulamin mowi inaczej. Interpretacja to wrecz podkresla ze NIE WOLNO PROSIC (rowniez ladnie)
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Chodzi o słownictwo, nie o sedno. Regulamin jak widać przetłumaczono tak dlatego, że gracze są pomysłowi i rzucają tickety w stylu tego, co kmic zacytował. Nie zdziwiłbym się, gdyby to był cytat z rzeczywiście napisanego ticketa.

Co nie zmienia tego, że taka konstrukcja "proszę albo" to raczej "prośba perswazyjna", groźba czy wymuszenie, bo jakoś do innych próśb się przyzwyczaiłem przez te lata :p
 

stiv.ens

Szlachcic
Wynik reakcji
1.885
Chodzi o słownictwo, nie o sedno. Regulamin jak widać przetłumaczono tak dlatego, że gracze są pomysłowi i rzucają tickety w stylu tego, co kmic zacytował. Nie zdziwiłbym się, gdyby to był cytat z rzeczywiście napisanego ticketa.

Co nie zmienia tego, że taka konstrukcja "proszę albo" to raczej "prośba perswazyjna", groźba czy wymuszenie, bo jakoś do innych próśb się przyzwyczaiłem przez te lata :p


Ale ladnie prosze to tez zlepek slow niezgodnych z regulaminem ;)
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Ale mieszczących się w granicach kontratypu, o ile oczywiście danie zasta nie jest wymuszone gdzieś jakimś postem na forum czy podobnym :p
 
Do góry