Wspominanie o poprzednich światach na FO

Co o tym myślisz?

  • Jestem na tak

    Głosy: 29 96,7%
  • Jestem na nie

    Głosy: 1 3,3%

  • W sumie głosujących
    30

Clara Kaminari

Szlachcic
Wynik reakcji
8.517
Hej, ostatnio na s137 moderator skasował nam 20+ stron postów. Nie jestem tutaj po to żeby na ten temat płakać - chcę zmiany w waszym regulaminie dotyczącym forum

wszyscy gramy w tą samą grę, plemiona - światów już jest 138, nie rozumiem zupełnie kasowania postów w których ludzie komentują światy JUŻ SKOŃCZONE na których wydarzyła się jakaś rzecz o której aktualni rozmówcy piszą aktualnie na FO, która najprawdopodobniej ma znaczenie w kontekście świata na którym grają aktualnie. Mówienie że każdy świat to nowa historia to jedno, ale fakt jest taki że w trakcie gry zdobywa się i sojuszników i wrogów, z którymi najprawdopodobniej spotkacie się na kolejnym świecie, i będziecie się na nich patrzeć w kontekście poprzedniego świata, czy to pozytywnie czy też negatywnie. Z jakiego powodu mamy być karani, a nasze posty które w gruncie rzeczy dotyczą tego świata patrząc przez pryzmat poprzednich światów kasowane?

więc moja propozycja jest następująca - uspokójcie się z kasowaniem postów które uważacie za "offtopowe" bo mówią coś o poprzednim świecie, zostało nas na plemionach już tylko tyle ludzi że każdy mniej-więcej zna się ze sobą, ma o pozostałych plemionach jakieś informacje więc pisanie o poprzednich światach jest wręcz nie do uniknięcia - a to jakiś poprzedni przeciwnik ci będzie próbował dopiec, a to ktoś pochwalić, więc kasujcie je z głową, usuwajcie te wulgarne a zostawiajcie resztę


(no chyba że chodzi o karczme ze 100, to to kasujcie ile się da XD)
 
Ostatnia edycja:

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Regulamin w istocie przejdzie w najbliższym czasie drobny lifting, choć zaczekajcie proszę na oficjalne ogłoszenie w tej sprawie ;)

Uściślijmy jedną rzecz: nie zamierzamy pozwalać wszystkim na pisanie wszędzie o wszystkim, bo to byłby chaos totalus. Drobne wtrącenia dotyczące poprzednich/następnych światów w kontekście np. jakiegoś plemienia, historii, ekip z innych światów dozwolone, o ile nie stanowią wyłącznego tematu posta (tzn. jeżeli post mówi tylko o poprzednich światach/stanowi to jego większość i w dechę nie da się go odnieść wyraźnie do tego "macierzystego", to nie jest dozwolony).

Na takie "luźniejsze" gadki w stylu historie ekip, graczy, pogaduchy o poprzednich światach itp. stworzyliśmy "karczmy globalne" - zapraszamy do zakładania tematów tam, w końcu po coś te poddziały z osobnymi zasadami powstały ;)
 

DeletedUser198896

Guest
jednak nie edit bo z0rd zbanowany, trudno, ja obietnic dotrzymuję. jakieś bany czy nawet permy mnie nie powstrzymają bo mimo wszystko lubię to forum i mam sentyment, ale zmierzając do meritum:

jako forumowicze jesteśmy społecznością starzejącą się. większość z nas pierwsze kroki na tym padole stawiała wiele lat temu i wiele światów temu. jak nietrudno wywnioskować, w owym czasie działo się wiele rzeczy mających wpływ na nasze dyskusje odbywające się na forach światów nowo otwartych, gdyż w przeważającej większości przypadków stykaliśmy się ze sobą w przeszłości. tego nie da się w żaden sposób wymazać czy jakoś przeskoczyć, po prostu tak jest, to nasza rzeczywistość i walka z tym jest z góry skazana na niepowodzenie o czym powinniście doskonale sobie zdawać sprawę, w końcu fo s137 nie jest ani pierwszym ani zapewne ostatnim, na którym owy "problem" występuje. próbujecie arbitralnie narzucić forumowiczom rygory, których właściwie nikt nie popiera ani nie pochwala. komu i czemu ma to służyć? dla kogo to właściwie jest?

już w ogóle abstrahując od tego, że wraz z zablokowaniem dostępu do archiwum zniknęła nawet teoretyczna możliwość pisania o danych światach na forach owych światów. owszem, pojawiły się karczmy, ale to bardziej wasz wymysł niż realna odpowiedź na oczekiwania graczy. z tego też powodu ten wymysł raczej kiepsko się sprawdza. ot, taka próba "rozwleczenia" kurczącego się forum, bardziej dla "potrzeb" waszych regulaminów niż potrzeb forumowiczów. bo te są zgoła inne.

a jakie? bądźcie po prostu bardziej z nami niż "nad" nami. WSZYSCY jesteśmy społecznością plemion. nawet najdoskonalszy regulamin nie ureguluje wszystkiego i nie rozwiąże wszystkich problemów, choćby miał 1000 stron i pierdylion paragrafów. dlaczego? bo jesteśmy ludźmi. nie idźcie w tą stronę. więcej zdrowego rozsądku, i luzu. wszak wszyscy jesteśmy tutaj dla przyjemności i dla siebie nawzajem. i jak każda społeczność posiadamy zdolność samoregulacji, o czym wasze regulaminy nie chcą nawet słyszeć ;) a to dość ważne, i naturalne.

wasze zdrowie. czekam na kolejnego bana.
 

Paciuuu i Holdzik

Szlachcic
Wynik reakcji
8.187
jednak nie edit bo z0rd zbanowany, trudno, ja obietnic dotrzymuję. jakieś bany czy nawet permy mnie nie powstrzymają bo mimo wszystko lubię to forum i mam sentyment, ale zmierzając do meritum:

jako forumowicze jesteśmy społecznością starzejącą się. większość z nas pierwsze kroki na tym padole stawiała wiele lat temu i wiele światów temu. jak nietrudno wywnioskować, w owym czasie działo się wiele rzeczy mających wpływ na nasze dyskusje odbywające się na forach światów nowo otwartych, gdyż w przeważającej większości przypadków stykaliśmy się ze sobą w przeszłości. tego nie da się w żaden sposób wymazać czy jakoś przeskoczyć, po prostu tak jest, to nasza rzeczywistość i walka z tym jest z góry skazana na niepowodzenie o czym powinniście doskonale sobie zdawać sprawę, w końcu fo s137 nie jest ani pierwszym ani zapewne ostatnim, na którym owy "problem" występuje. próbujecie arbitralnie narzucić forumowiczom rygory, których właściwie nikt nie popiera ani nie pochwala. komu i czemu ma to służyć? dla kogo to właściwie jest?

już w ogóle abstrahując od tego, że wraz z zablokowaniem dostępu do archiwum zniknęła nawet teoretyczna możliwość pisania o danych światach na forach owych światów. owszem, pojawiły się karczmy, ale to bardziej wasz wymysł niż realna odpowiedź na oczekiwania graczy. z tego też powodu ten wymysł raczej kiepsko się sprawdza. ot, taka próba "rozwleczenia" kurczącego się forum, bardziej dla "potrzeb" waszych regulaminów niż potrzeb forumowiczów. bo te są zgoła inne.

a jakie? bądźcie po prostu bardziej z nami niż "nad" nami. WSZYSCY jesteśmy społecznością plemion. nawet najdoskonalszy regulamin nie ureguluje wszystkiego i nie rozwiąże wszystkich problemów, choćby miał 1000 stron i pierdylion paragrafów. dlaczego? bo jesteśmy ludźmi. nie idźcie w tą stronę. więcej zdrowego rozsądku, i luzu. wszak wszyscy jesteśmy tutaj dla przyjemności i dla siebie nawzajem. i jak każda społeczność posiadamy zdolność samoregulacji, o czym wasze regulaminy nie chcą nawet słyszeć ;) a to dość ważne, i naturalne.

wasze zdrowie. czekam na kolejnego bana.

W skrócie to tak jakby nakaz był odgórny w 2k19 nie pisać o niczym co miało miejsce w 2k18 ponieważ to nie spełnia wymogów regulaminu

W sumie nie mogę napisać o tym , że P! wygrało 4 światy bo to dotyczy innych światów więc P! dopiero na s137 zaczyna grę bo nie mogę pisać o reszcie.

Te reguły są tak popaprane , że aż mi bulwy w piwnicy gniją ...
 

DeletedUser198896

Guest
W skrócie to tak jakby nakaz był odgórny w 2k19 nie pisać o niczym co miało miejsce w 2k18 ponieważ to nie spełnia wymogów regulaminu

W sumie nie mogę napisać o tym , że P! wygrało 4 światy bo to dotyczy innych światów więc P! dopiero na s137 zaczyna grę bo nie mogę pisać o reszcie.

Te reguły są tak popaprane , że aż mi bulwy w piwnicy gniją ...

wiesz, P! jest akurat świetnym przykładem na luz i dystans do siebie jaki panuje w naszej społeczności graczy. bo praktycznie na każdym nowym świecie startujemy zasileni... wrogami ze światów poprzednich. tu chyba najbardziej dobitnym przykładem jest P! i PLN gdzie na s91 leciały naprawdę grube i często niesmaczne spiny niejednokrotnie wjeżdżające na real. dzisiaj trudno mi wyobrazić sobie P! bez tego co wnieśli gracze PLN odkąd gramy wspólnie.

to jest tylko gra. a piszemy na forum owej gry będącym jej częścią.

dlaczego więc mamy być regulowani jakimiś stertami paragrafów rękami graczy takich samych jak my, którzy guzik mają do gadania a jedynie wykonują(mniej lub bardziej udanie) to co ktoś postanowi narzucić niekoniecznie słuchając społeczności?
 

Paciuuu i Holdzik

Szlachcic
Wynik reakcji
8.187
A czy ktoś ogólnie słuchał społeczności kiedyś tu ? Bo ja wiedzę , że mają w nosie czasy się zmieniają a w tej grze mało kto chce wprowadzić zmiany nawet gdy gracze sugerują to.
 

DeletedUser174468

Guest
Ctrc ctrv z dyskusji s137
Wypowiedź kierowana do modteamu


Karczmy są już od kilku światów - pomysł się nie przyjął
Wygodniej jest mieć wszystko w jednym temacie a nie gdy dyskusja kieruje się w strone innych światów nagle wesołą gromadką przenosić się na inne zakładki

Kolejny świat gdzie spotykamy się na fo podobną ekipa i historia się powtarza, zamiast z uporem maniaka nas wysyłać w inne zakladki pozwólcie nam rozmawiać tutaj, ta karczma to totalny niewypal
A walka modteam vs użytkownicy jest bez sensu, nie zmienicie nawyków dziesiątek graczy "bo tak", czas spojrzeć prawdzie w oczy
Takie intensywne kasowanie rozmów o poprzednich swiatach zaczelo się chyba około świata 100, mamy s137 2-3 lata później i nic się nie zmieniło a zachowujecie się jakbyście postawili sobie to za punkt honoru - ubicie dyskusji w temacie dyskusja, po co?
 
Do góry