Zmiana zasad gry - pytanie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser196868
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser179396

Guest
Na pewno czytaliście o tym RODO ?
Podam na innym przykładzie
  • kiedy podmiot danych założył konto w sklepie internetowym, to w momencie jego likwidacji z jakiegokolwiek powodu, ustaje cel przetwarzania danych zgromadzonych w momencie rejestracji czyli świadczenia usług drogą elektroniczną – m.in. usługi prowadzenia konta – dane rejestracyjne konta osoby rezygnującej należy zatem usunąć;
Co za tym idzie w momencie przekazania konta , można normalnie kasować dane pozwalające ustalić dane osobowe starego właściciela .

Sami staracie się usprawiedliwić , wasze problemy , nową ustawą .
Można dalej realizować wcześniejsze założenia , tylko macie na co po prostu zwalić , że tego nie robicie .

A nie uzyskałem odpowiedzi na wcześniejsze pytanie .
Dlaczego na Forum Ogólnym są kasowane posty w których ma się zastrzeżenia do administracji ?
nie naruszając żadnych zasad forum
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Podam na innym przykładzie

Raczej słaby ten "przykład", skoro mówi o totalnie dwóch innych rzeczach.
Bo nie chodzi nam przecież o sytuację kasacji konta, ale o zjawisko że konto istnieje (i potrzebujemy mieć dostęp do jego przeszłości), tylko że nagle zaczyna logować się na nim inna osoba. Skoro konto ma dalej istnieć, ma mieć to samo ID, te same światy i te same wioski, to nie możemy sobie ot tak na zawołanie usunąć wszystkich związanych z nim danych.

Dlaczego na Forum Ogólnym są kasowane posty w których ma się zastrzeżenia do administracji ?
nie naruszając żadnych zasad forum
Sugeruję przeczytać regulamin forum, bo pytanie zawiera błąd logiczny, który uniemożliwia udzielenie odpowiedzi na nie. Pomijając już fakt, że w tym temacie jest to offtop.
 

DeletedUser179396

Guest
Nie nie jesteście w stanie usunąć wszystkich danych , ale jesteście w stanie usunąć dane umożliwiające ustalenie danych personalnych wcześniejszego gracza , więc to ni jak ma się do RODO .
A jeśli tak rozumiesz RODO , to w przypadku kasacji konta , Wy w trybie natychmiastowym kasujecie wszystkie dane związane z tym kontem ? łącznie z statystykami itp.?

Oraz prosił bym o podanie gdzie mogę zgłaszać zastrzeżenia co do supportu ? , lub jaki dział umożliwia mi pisanie o tym publicznie ?
Mysle że jako support ( pomoc ) po prostu mi pomożesz i wskażesz gdzie a nie odwołałasz się do regulaminu

-- w regulaminie forum DALEJ jest podpunkt o zakazie pisania dwóch wiadomości pod sobą! (Lukasz032) --

Dodatkowo czy w związku z RODO wszyscy wszystkie osoby które nie ukończyły 16/18 roku życia będą wykluczone z gry ?
Czy będą musiały wpływać do was pozwolenia na grę dla takich graczy przez ich pełnomocników/ rodziców ?
Chodzi o to że osoba poniżej tego wieku nie może akceptować , waszego regulaminu bez zgody pełnoletniego opiekuna .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
1. Dane dotyczące istniejącego konta nie są zbierane "dla zabawy" ale w celu umożliwienia świadczenia usług. Nie możemy ich sobie usunąć na zawołanie, jeśli konto ma dalej istnieć i normalnie grać.
Każdy Twój post świadczy, że nie masz większego pojęcia o RODO, więc pozwól może, że w tym aspekcie zaufamy jednak opinii naszych prawników. Na chwilę obecną nie istnieje temat przekazania konta innemu właścicielowi i nie jest to skierowane przeciwko Tobie czy Twoim znajomym, ale standard, który dotyczy wszystkich naszych gier, we wszystkich krajach ich funkcjonowania.
2. Zastrzeżenia odnośnie pracy supportu można zgłaszać do Opiekunów Projektu. Publiczna dyskusja na ten temat jest absurdalna, bo jak np. napiszesz "support twierdzi że mam multikonto a nie mam!" to co to da? Inni forumowicze mają głosować kto ma rację, nie wiedząc totalnie nic o sprawie poza Twoim subiektywnym jej przedstawieniem?
3. OWH wyraźnie określa do jakiego grona osób przeznaczona jest nasza gra.
 

DeletedUser179396

Guest
Kmic twierdzisz że przetwarzacie dane osobowe , a osoba poniżej 16 roku życia nie może akceptować regulaminu w którym wyraża zgodę na przetwarzanie jej danych osobowych , na to potrzebują zgody swojego opiekuna prawnego ...
Powiem wprost nie możecie przetwarzać nikogo danych bez jego zgody a robicie to u osób które nie skończyły 16 roku życia nie majac na to zgody ich opiekunów . Tu interesuje mnie jak to naprawicie
A publiczne pisanie o problemach ma na celu to że w waszym słodkim gronie ręka rękę myje, a staje się to często uciążliwe że jesteście stronniczy
 

Lateralis

Opiekun Projektu
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Opiekun ModTeamu
Wynik reakcji
1.278
Nie Panu w to wnikać i sie troszczyć. Z całym szacunkiem, ale nie powinien się
Pan trudzić profesją obrońcy uciśnionych (sic!) nieletnich.

Ma Pan prawo do subiektywnej opinii, jeśli jednak nie wnosi niczego konstruktywnego do tematu, radziłabym zaprzestać.
 

DeletedUser179396

Guest
Ja nie bronie uciśnionych , a jedynie dopytuje o wasze łamanie prawa .
Dodam :
Zgodnie z art. 304 § 1 k.p.k. Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję.\
A Wy mając tylu "prawników" łamiecie prawo międzynarodowe , ja pytam na forum w dziale przeznaczonym do pytania jak chcecie to po prostu poprawić , czy robię coś źle ?!?!

Prawo do zadawania pytań mam jak każdy inny obywatel , czy może Pani chcę Mi zabrać to prawo bo , mówię coś przeciwko waszej śmietance
 

GreatGatsby

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
137
Czyli jeżeli ktoś by chciał przekazać konto a tego nie może zrobić ma je skasować ?
 

DeletedUser182378

Guest
Nie mówi Pan nic przeciwko żadnej śmietance, jedynie podnosi Pan dość irracjonalne kwestie - wchodząc do gry zaświadcza gracz, że ukończył 16 lat, taki jest target wiekowy i jest to wspominane w kilku miejscach. Jeśli gracz nas oszukał, to dlaczego ma być to nasza wina? Z posiadanych przez nas informacji, każdy nasz gracz ukończył 16 lat.

-----

Jeśli ktoś by chciał przekazać konto, a tego nie może, to już jego wola co z kontem zrobi. Jedyne co regulamin ustala, to to, że tego konta w istocie nie może przekazać, nie narzuca dalszej drogi postępowania z niechcianym kontem.
 

GreatGatsby

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
137
Chce skończyć grę nie utrudniając gry innym ,czyli jak się skasuje to tylko utrudni.
 

DeletedUser198499

Guest
mam dwa pytania:p

1. Jak często przekazanie konta było wykorzystywane przez graczy?

2. Nie mogę teraz odnaleźć tego w regulaminie... jak długo konto może być prowadzone poprzez zastępstwo?

2 - Sorka mam to :x Tabela kar - wiecej niz 60dni w ciagu 120 dni = kasacja konta
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Chce skończyć grę nie utrudniając gry innym ,czyli jak się skasuje to tylko utrudni.
Możesz wziąć copa (oczywiście cop nie może mieć swojego konta na żadnym świecie) i to ów cop będzie sobie na tym koncie grał, przecież taka opcja też istnieje - oczywiście pod warunkiem, że coplaying nie ma charakteru nielegalnego przekazania, tzn. konto nie będzie "opuszczone" przez posiadacza w całości na korzyść copa ;)
 

DeletedUser198499

Guest
a czym ,w ujęciu rodo, różni się cop od przekazania konta? Pytam tak z czystej ciekawości...
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Tym, że nie jest posiadaczem konta, myślę, że jest to oczywista sprawa :)
 

GreatGatsby

Lekki Kawalerzysta
Wynik reakcji
137
ale jak ktoś chce grę zakończyć z tym nałogiem to co mu z copika?;)

Po za tym nielegalne przekazanie ,a jeśli sam właściciel korzysta z dwóch różnych ip po czym przeskakuje tylko na jedno to waszym zdaniem jest to nielegalne przekazanie ,ale nie ma jasności czy do tego doszło ,lecz gdy dostanie się bana właściciel konta nie ma jak nawet tego wam udowodnić że nie było żadnego przekazania i konto idzie do kasacji ;) mylę się tutaj?
 

DeletedUser198499

Guest
Łukasz ale copik staje się współwłaścicielem, który ma dostęp do wszystkich danych..... prawda? Nawet tych sprzed jego gry... Dostep do tych danych dla copika jest chyba identyczny jak przy przekazaniu konta? O ile dobrze zrozumiałem to, o czym piszecie o Rodo, to raczej o dane chodzi. (tjaa nie czytałem tego aktu:eek:)


No coż przekazanie konta w grze która trwa X lat, jest jakąś wyjątkową opcją. Dziwi mnie jedynie to, że support tego nie widzi. Z tego powodu pytałem o jakieś statystyki wykorzystywania tej opcji.
Nie mówię, że macie jakąś możliwość zmian - ale już napisanie do Innogames z apelem od graczy to tak...
Czemu np przekazanie konta nie mogloby polegać na "przeniesieniu wiosek wraz z wojskiem" do innego gracza, który stworzył konto na świecie tylko w tym celu?
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
12.832
Łukasz ale copik staje się współwłaścicielem, który ma dostęp do wszystkich danych..... prawda? Nawet tych sprzed jego gry... Dostep do tych danych dla copika jest chyba identyczny jak przy przekazaniu konta?

Właściciel konta jest zawsze jeden. Jest nim osoba, której adres email znajduje się w profilu konta. Żadna inna osoba - nawet znając hasło i mogąc zalogować się na konto - nie może wystąpić do InnoGames w sprawie udostępnienia danych, które to prawo przysługuje właścicielowi.
 

DeletedUser179396

Guest
Czy względem nowego regulaminu , jeśli na koncie X siedzi gracz Y, i pisze do gracza Z podając się , że jest graczem X , grozi za to BAN ? jeśli tak to na ile .
( narusza to na pewno zasady RODO , ponieważ gracz Z może wyjawić dane poufne , do których wglądu nie dał prawa , graczowi Y )
 

DeletedUser180750

Guest
Czy względem nowego regulaminu , jeśli na koncie X siedzi gracz Y, i pisze do gracza Z podając się , że jest graczem X , grozi za to BAN ? jeśli tak to na ile .
( narusza to na pewno zasady RODO , ponieważ gracz Z może wyjawić dane poufne , do których wglądu nie dał prawa , graczowi Y )
Jak już to pewnie pouczenie, dobra czyli reasumując, jak w sprawie coopingu nic się nie zmienia, to same zmiany nie wpłyną na rozgrywkę więc jak najbardziej jestem zadowolony.
Mam tylko pytanie, czy wymiana się numerami telefonów, czy adresami w mail na forum wewnętrznym plemienia jest aktualna? Chodzi mi o te popularne tabelki do nagłego kontaktu u frontowców, ale mówię tu o forum bezpośrednio w grze, a nie o FO
 
Status
Zamknięty.
Do góry