[Pasek] Hermitowskie Fejki

DeletedUser

Guest
https://forum.plemiona.pl/index.php?threads/hermitowskie-fejki.125294/#post-2149678

Rozwiązać to można poprzez nie używanie opcji allies oraz players albo poprzez zwiększenie limitu (QUOTA) ustalonego przez użytkownika (tak, przez ciebie). Zwiększenie limitu u siebie do 25 MB rozwiązało problem.

Rozwiązanie dla Firefoxa:
1. wpisz w pasek about:config <ENTER>
2. Zapoznaj się z ostrzeżeniem
3. W pole do szukania wpisz 'quota' <ENTER> (bez ciapków)
4. Zwiększ wartość w dom.storage.default_quota; możesz np podwoić obecną wartość
5. Sprawdź czy skrypt działa, jak nie to wróć do punktu 4.
 

DeletedUser197078

Guest
sprawdzę, korzystałem z opcji z wpisaniem kordów

dobra wygląda na to że wkradła mi się spacja w rubryce dla allies i skrypt nie ogarnął

ale i tak go kocham

dzięki za odpowiedź legendo
 

DeletedUser121651

Guest
jaka linijke musze dodac by automatycznie mi dobierało wojsko jezeli z szablonu 1 nie ma wystarczajacej ilosci wojska?
 

Lukasz032

Kapitan Oczywisty
Plemiona Team
SuperMod
Operator Gry
Wynik reakcji
210
Skrypt sam z siebie NIE wysyła ataków (zresztą żaden nie może wysyłać ich sam)... on tylko pomaga w uzupełnianiu pól, ale w komendę i potwierdzenie Gracz musi wbić już ręcznie :)
 

DeletedUser

Guest
Co do skryptu, to skrypt dostosowuje się do konfiguracji świata, więc powinien działać na każdych szybkich niezależnie od 'szybkości' szybkich.
Skoro mówisz, że gracz przerobił skrypt (ten czy jakiś inny) to problem raczej nie leży w TYM skrypcie tylko gdzieś indziej...
 

DeletedUser

Guest
Usunąłem posty dotyczące starych wersji. Odświeżyłem też tutorial wraz z opisem wszystkich dostępnych funkcji. Tutorial można znaleźć na początku tego wątku. Skrypt nie będzie już dalej rozwijany.
 

DeletedUser

Guest
Nowe funkcjonalności, które kiedyś tam wejdą, głównie dla specyficznych grup graczy. I poprawki wcześniejszych błędów.

Osoby co mają problem z quotą do działania skryptu (głównie przez opcję 'players'). Czyli komunikat w stylu:
DOMException: Failed to execute 'setItem' on 'Storage': Setting the value of 'MapFiles_map/village.txt' exceeded the quota
Jeżeli wyskakuje ci błąd ze słowem QUOTA i jesteś szczęśliwym użytkownikiem Firefoxa to klika tutaj. Jeżeli jest inaczej to ustawia sobie w ustawieniach dodatkowo do tego co ma opcję:
Kod:
mandatoryCaching: false

Czemu się tak czasem dzieję to nie wiem. Podejrzewam, że z waszej niecierpliwości. W każdym razie rozwiązanie:
ustaw jednorazowo w skrypcie opcję purgeCache na true:
Kod:
purgeCache:true
Kliknij raz skrypt, a następnie usuń ustawioną przed chwilą opcję. Skrypt powinien już normalnie działać.
#Wpięty

Bounding boxes wpływa obecnie tylko na wioski wybrane za pomocą opcji 'players'.
Wcześniej usuwało wioski poza zdefiniowanymi obszarami również z opcji 'coords'.
Poprawiono ilość zajmowanego miejsca. Co się mniej gryzie z innymi skryptami, np sumowanie przybywajacych wsparc by stivens. #amadi21
Od teraz opcje postaci templates: [{spy:1}], fillWith: 'spy:35' nie krzyczą, że będzie za mało jednostek.
#Ebolak
Jeżeli wybrane wojska posiadają szlachcica to skrypt pomija wioski nieosiągalne przez szlachciców (np. ograniczenie zakresu 200 kratek)
* przechodzenie do nastepnej wioski nie przenosi gracza do 'undefined' w niektorych sytuacjach
* usunięto opcję version
* skrypt wymusza, aby ustawienia skryptu posiadały tylko opcje rozpoznawane przez skrypt
 

DeletedUser

Guest
Nowe funkcjonalności, które kiedyś tam wejdą, głównie dla specyficznych grup graczy. I poprawki wcześniejszych błędów.
...

Poprawiony skrypt oddałem do aktualizacji. Obecnie przechodzi przez support. Jak zatwierdzą (to czy spełnia regulamin) to zaktualizują. A kiedy to będzie to nie wiem. Napisałem o zmianach póki byłem na bieżąco.
 

DeletedUser198551

Guest
czy skrypt nie będzie miał już dostępnej opcji:
enableHistory: 'true',
historyLiveTime: '30',

ew. co robię źle że mi nie działa?
 

DeletedUser

Guest
czy skrypt nie będzie miał już dostępnej opcji:
enableHistory: 'true',
historyLiveTime: '30',

ew. co robię źle że mi nie działa?

tak, tych opcji już nie ma; odpowiednikiem tego obecnie są localContext i customContexts, więcej o nich możesz przeczytać w tutoriale, który znajduje się na pierwszej stronie tego wątku
 

Buck Boony

Miecznik
Wynik reakcji
179
Dlaczego skrypt nie działa? Wyświetla się tylko czerwone okienko z napisem "Nieznana opcja: version".
 

DeletedUser

Guest
Dlaczego skrypt nie działa? Wyświetla się tylko czerwone okienko z napisem "Nieznana opcja: version".

https://forum.plemiona.pl/index.php?threads/hermitowskie-fejki.125294/page-2#post-2182919

Inne naprawione bugi > Inne naprawione błędy

Rozwiązaniem będzie usunięcie danej opcji 'version' z ustawień skryptu w pasku skrótów. Ustawienia skryptu są pomiędzy klamrami { } , a zaczynają się od
Kod:
var HermitowskieFejki = { ... }
Pytając o to wygląda na to, że nie znasz dobrze struktury skryptu i ustawień. Są opisane one w tym wątku na forum na pierwszej stronie. Zachęcam jednak do przeczytania. Robienie czegoś ze skryptami, nie mając pojęcia o tym co się zmienia, może mieć efekty odwrotne od zakładanych.

Jeżeli skrypt wyświetla okienko, które po pewnym czasie znika to znaczy, że skrypt działa. Kolor zielony oznacza, że udało się wybrać wojska i wioskę, kolor czerwony, że coś stanęło na przeszkodzie. Błędy pokazują się w okienku, które nie znika i zawiera za pewne niezrozumiały dla ciebie komunikat, który natomiast mi bardzo pomaga w znalezieniu problemu. Jeżeli skrypt nie daje żadnej odpowiedzi oznacza to w 99%, że zapomniałeś przecinka w ustawieniach skryptu lub masz enter w coords :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry