Świat 100 - dyskusja

Status
Zamknięty.

DeletedUser71754

Guest
Pomysł z rozbudowaną wioską jest dobry i popieram. Eko na poziomie 2/2/2 albo 3/3/3 przy 7 dniowej ochronie da dużo i centrum nie będzie wegetować przez ten tydzień.
 

DeletedUser164037

Guest
Pomysł z rozbudowaną wioską jest dobry i popieram. Eko na poziomie 2/2/2 albo 3/3/3 przy 7 dniowej ochronie da dużo i centrum nie będzie wegetować przez ten tydzień.

Centrum będzie wegetować przez tydzień tak czy inaczej, gdyż tam nie ma znaczenia czy eko będzie 0 czy 4 i tak w wioskach średnio co 5min pojawia się atak farmiacy.
 

DeletedUser40095

Guest
Tak sobie pomyślałem:
- Nieograniczona farma.
- Prędkość 1.
- Siedem dni ochrony.

Zbierając to do kupy, naprawdę ktokolwiek wierzy, że nie będzie giełdy premium? Przecież to idealne warunki do tego, aby zwiększyć dochód z tego świata.
 

BHAK

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
546
Tak sobie pomyślałem:
- Nieograniczona farma.
- Prędkość 1.
- Siedem dni ochrony.

Zbierając to do kupy, naprawdę ktokolwiek wierzy, że nie będzie giełdy premium? Przecież to idealne warunki do tego, aby zwiększyć dochód z tego świata.

Giełda premium daje pośredni dochód plemiona.pl przez to, że jak ktoś zarobi na św.98, to może wydac na premkę (KP/MK/AF) np. na św.100. Same plemiona.pl nie mają bezpośredniego dochodu, ani z giełdy, ani rynku surowce/pp który był wcześniej.
Więc jak ktoś zamierzał ruszać na św.100, a nie stać go na pp, czy nie chce wydawać kasy na grę, to w pp z giełdy się już zaopatrzył, a jak nie bd miał szanse zaopatrzyć się w premkę na św.100.
A największy dochód na nowych światach z nowymi opcjami premium, mają plemiona z surki +20% i skracania budowy murku, a tych funkcji premium ma nie być :D
 

Keymil LoveOrHate

Szlachcic
Wynik reakcji
6.026
Tak sie zwiększy dochód że wiekszość ekip nie ruszy i świat nie będzie stał na wysokim poziomie:p którego Ty chciałeś:)
pewnie wiecej by za kp i mk zarobili tych ekip które przy normalnych ustawieniach zdecydują sie wystartować:) a za giełde dużo nie zarabiają mają jakąś tam małą prowizje :D

--------------------------------------------------------------

Giełda premium daje pośredni dochód plemiona.pl przez to, że jak ktoś zarobi na św.98, to może wydac na premkę (KP/MK/AF) np. na św.100. Same plemiona.pl nie mają bezpośredniego dochodu, ani z giełdy, ani rynku surowce/pp który był wcześniej.
Więc jak ktoś zamierzał ruszać na św.100, a nie stać go na pp, czy nie chce wydawać kasy na grę, to w pp z giełdy się już zaopatrzył, a jak nie bd miał szanse zaopatrzyć się w premkę na św.100.
A największy dochód na nowych światach z nowymi opcjami premium, mają plemiona z surki +20% i skracania budowy murku, a tych funkcji premium ma nie być :D

dokładnie tak jak kolega mówi:D dodam że jak by były nowe funkcje premium bez giełdy tak jak było na 76 to by nie było tak zle a innogames by sporo zarobiło. te bonusy tak dużo nie dają. nie wydając żadnego pp na 76 miałem sporą przewage w zasadzie +20% duzo nie daje :) albo flagi :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser40095

Guest
Hmm... nie zgodzę się z Bhak. Na świecie gdzie można kupować surowce za PP, przynajmniej w początkowej fazie, jednak zarobek dla InnoGames będzie bardzo duży. Śmiem twierdzić, że osoby kupujące surowce mają znaczną przewagę liczebną nad tymi co te surowce sprzedają. To natomiast oznacza szybki rozchód pakietów które się nabyło. Dopalacze kopalni, MK, AF i KP są subskrypcjami długotrwałymi, natomiast skrócenie czasu budowy, czy nabycie surowców jest natychmiastowe i od razu możemy wydać kolejne PP. Nie widzę więc powodu twierdzić, że w pierwszych kilku miesiącach istnienia świata, InnoGames, będzie miało mniejszy dochód niż ze skracania budowy, czy innych subskrypcji.

Co do tzw. ekip. W sumie... wisi mi czy jacyś tchórzliwi 'profesjonalni' gracze wystartują, czy nie :)
 

BHAK

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
546
Hmm... nie zgodzę się z Bhak. Na świecie gdzie można kupować surowce za PP, przynajmniej w początkowej fazie, jednak zarobek dla InnoGames będzie bardzo duży. Śmiem twierdzić, że osoby kupujące surowce mają znaczną przewagę liczebną nad tymi co te surowce sprzedają. To natomiast oznacza szybki rozchód pakietów które się nabyło. Dopalacze kopalni, MK, AF i KP są subskrypcjami długotrwałymi, natomiast skrócenie czasu budowy, czy nabycie surowców jest natychmiastowe i od razu możemy wydać kolejne PP. Nie widzę więc powodu twierdzić, że w pierwszych kilku miesiącach istnienia świata, InnoGames, będzie miało mniejszy dochód niż ze skracania budowy, czy innych subskrypcji.

Co do tzw. ekip. W sumie... wisi mi czy jacyś tchórzliwi 'profesjonalni' gracze wystartują, czy nie :)

Zgodzę się z Tobą, że sama wymiana surowców i giełda, zwiększyła ilość obiegu pp przez zakup punktów premium. Ale teraz dużo osób ma kilkanaście jak nie więcej tysięcy pp, i oni nawet jakby giełda była to pp za gotówkę by nie kupowali, bo byłoby im to potrzebne. A tych osoby tj a149a czy dzieciol, to jak ruszają na sw.78/84 czy tam 100 to kupią podobną ilość pakietów, a takich osób dużo na plemionach nie ma ;) Reszta pp już ma, albo nie wydaje kasy na różne zbędne funkcje.

Natomiast w tym wypadku nie powiązuj skracania budynków z gielda, bo jak widac to sa troche inne rzeczy, a Nowych funkcji premium ma nie być, tak nas kmic zapewaniał :p

Pozatym giełda premium bez skracania budynków, nie jest tą samą giełdą (tzn na obrzezu to bd bez roznicy, w centrum ta roznica bedzie). Po tygodniu od startu swiata surki mozna miec ciagly nadmiar, wiec kupno surowcow pozwoli osobom nie farmiacym zrownac sie z farmerami) . (uprzedzajac pytanie) Gielda na starcie jak i barbki sa zazwyczaj puste :p Jedynie szybciej karete za kupno surki moznaby zrobic ;P
 

DeletedUser164037

Guest
Tak sobie pomyślałem:
- Nieograniczona farma.
- Prędkość 1.
- Siedem dni ochrony.

Zbierając to do kupy, naprawdę ktokolwiek wierzy, że nie będzie giełdy premium? Przecież to idealne warunki do tego, aby zwiększyć dochód z tego świata.

Od miesiąca tak się prosisz o tą giełdę, jakbyś miał nazbierane kilkanaście tys. PP i tylko dzięki temu zamierzał coś ugrać w początkowej fazie...
 

DeletedUser40095

Guest
Zgodzę się z Tobą, że sama wymiana surowców i giełda, zwiększyła ilość obiegu pp przez zakup punktów premium. Ale teraz dużo osób ma kilkanaście jak nie więcej tysięcy pp, i oni nawet jakby giełda była to pp za gotówkę by nie kupowali, bo byłoby im to potrzebne. A tych osoby tj a149a czy dzieciol, to jak ruszają na sw.78/84 czy tam 100 to kupią podobną ilość pakietów, a takich osób dużo na plemionach nie ma ;) Reszta pp już ma, albo nie wydaje kasy na różne zbędne funkcje.
Wiesz... mimo wszystko uważam, że więcej osób jest takich, którzy nie mają przygotowanych tych punktów premium. Jak myślisz? Na... powiedzmy 1 tysiąc graczy startujących na świecie z giełdą, ile osób jest takich, którzy logują się aby nachapać się PP? 100? Czyli 10%? Myślę, że coś w okolicy 1-2% (zero badań, takie założenie), a ile z tych osób osiąga sukces? 70%? Zaniżam? Niewykluczone, ale chętnie poznam Twoje przemyślenia na ten temat.
Natomiast w tym wypadku nie powiązuj skracania budynków z gielda, bo jak widac to sa troche inne rzeczy, a Nowych funkcji premium ma nie być, tak nas kmic zapewaniał :p
Nie wiem, czy źle się wyraziłem, czy nie. Ja jedynie chciałem powiedzieć jakie są podobieństwa między zakupem surowców na giełdzie, a skróceniem czasu budowy. Nic więcej.
Możliwe, że przeoczyłem, gdzie Kmic zapewniał, że nowych funkcji nie będzie?
Pozatym giełda premium bez skracania budynków, nie jest tą samą giełdą (tzn na obrzezu to bd bez roznicy, w centrum ta roznica bedzie). Po tygodniu od startu swiata surki mozna miec ciagly nadmiar, wiec kupno surowcow pozwoli osobom nie farmiacym zrownac sie z farmerami) . (uprzedzajac pytanie) Gielda na starcie jak i barbki sa zazwyczaj puste :p Jedynie szybciej karete za kupno surki moznaby zrobic ;P
Oj... moje doświadczenie mówi, że masowe kupno surowców odbywa się dużo wcześniej niż rekrutacja szlachty :)

--------------------------------------------------------------

Od miesiąca tak się prosisz o tą giełdę, jakbyś miał nazbierane kilkanaście tys. PP i tylko dzięki temu zamierzał coś ugrać w początkowej fazie...
Na tą chwilę mam 3040PP. Pisałem, że nie chcę giełdy, jedynie dziwi mnie naiwność niektórych osób wypowiadających się, że jej nie będzie. Czy to, źle że staram się ostudzić niektóre oczekiwania? Możliwe, że się mylę - bardzo by mnie to ucieszyło. W odróżnieniu do niektórych z Was, dla mnie to bez różnicy.

Poza tym... skąd myśl, że nie chciałbym zarobić PP na tej giełdzie?
 

DeletedUser178225

Guest
jednak mniej osob wyjezdza w zime na snowboard niż w wakacje na plaże:D
ech no i dalej nie ma a za dwa miesiace bedzie trzeba powoli zacząc robic:( a tak moglbym siedziec prawie non stop od początku grudnia:)

a zumir mi mówił ze głupi był ze zawsze uciekał na nowy świat w zasadzie nie wiadomo po co i teraz pogra dłuzej:D

Coty to ja widze ze ty od małego zostałes juz moim fanem:D pewnie juz na 50 mnie podziwiałes i tak ci zostalo jak sie na sp spotkaliśmy:)

Znaczy tak widziałem Cie i był również Jakiś nic Or... ble ble który był twoim znajomym a mu konto zrujnowali bo ktoś mu się włamał:D
 

BHAK

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
546
Do oldbear :s

Na sw.98 wbilem zarobić premke razem z GEH, nic nie farmilem tylko eco klepalem, zarobilem kilka k pp, gdzie na tym k cale GEH zbieralo premke (ponad 100 graczy), a bylismy na 1k, wiec mysle ze na takim swiecie moze byc ponad 1000 graczy co zbiera pp (moze jest i te 4k tylko ale 5 swiatow to juz jest 20k pp) Wiec jest troce takich graczy co te pp nazbieralo, a niektorzy nie zbieraja tych pp, bo i tak sobie poradza (moze troche gorzej od innych na starcie, ale przetrwaja start w kazdym razie :s)

ptk.2
Ja tam nie widze zbytnio podobienstw w skracaniu budynkow i gieldzie premium, oprocz tego ze na jedno i drugie trzeba pp (ale odbiorcami tego pp juz sa inne osoby). Natomiast powiazanie 1 z 2 daje duzy bonus do rozwoju

ptk3
Przy intensywnej farmie to na karete w 2 dni mozna wyfarmic ;p
A gracz z pp skladowalby ta surke z 1 dzien wiec troche to na + by byl
Ale jest jeszcze jedna rzecz ze gracze z pp musza troche eco podciagnac zeby nie zyc z rynku, to palac by postawil. w tym samym czasie co farmer :s A klina i konte mozna zrobić :s

ptk4
Ma nie być ani gieldy, ani nowych funkcji premium, wiec tego sie trzymajmy i skonczmy ta dyskusje nt PP. Jak bedzie inaczej bedziemy sie kłócic grupowo ;P
 

DeletedUser179308

Guest
A kto powiedział, że nie będzie giełdy ? Ankieta ? :)
Proszę pamiętać, że wszystkie prezentowane w tym temacie parametry stanowić będą POTENCJALNY scenariusz świata 100, który będzie musiał jeszcze zostać ostatecznie przeanalizowany (pod względem spójności i potencjalnych "wąskich gardeł" utrudniających rozgrywkę) a następnie oficjalnie zaakceptowany. Proszę więc NIE traktować poniższych danych jako ostatecznych, które nie mogą ulec zmianie!

Wg poradnika giełdy, Innogames ma prowizję z każdej giełdowej transakcji, więc zapewne są to spore kwoty.
Nikt tez nie powiedział, że nie będzie nowych funkcji PP, a z tego tez jest spora kasiora dla Innogames.
Świat mocno wyczekiwany, realia gry zmieniają się co świat w kierunku strategii wojenno/handlowo/ekonomicznej, więc Ci, którym się wydaje, że parametry sa już ustalone w oparciu o Ankiety, mogą się zdziwić.

Ciekawe ile kasy ma Innogames na światach nieparzystych, a ile na ostatnim świecie 98 lub wcześniejszym 96, gdzie giełda zadebiutowała ? Szczególnie na ś98, gdzie niby jest full farma, ale barby się nie rozwijają i ciągle potrzeba surowców więcej i więcej, ... :)
Obstawiam, że światy parzyste utrzymują światy nieparzyste :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

BHAK

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
546
A kto powiedział, że nie będzie giełdy ? Ankieta ? :)


Wg poradnika giełdy, Innogames ma prowizję z każdej giełdowej transakcji, więc zapewne są to spore kwoty.
Nikt tez nie powiedział, że nie będzie nowych funkcji PP, a z tego tez jest spora kasiora dla Innogames.
Świat mocno wyczekiwany, realia gry zmieniają się co świat w kierunku strategii wojenno/handlowo/ekonomicznej, więc Ci, którym się wydaje, że parametry sa już ustalone w oparciu o Ankiety, mogą się zdziwić.

Ciekawe ile kasy ma Innogames na światach nieparzystych, a ile na ostatnim świecie 98 lub wcześniejszym 96, gdzie giełda zadebiutowała ?
Obstawiam, że światy parzyste utrzymują światy nieparzyste :)
Podatek i rozwój

Po zakupie surowców z Giełdy, zainwestuje ona drobną część swoich wpływów aby zwiększyć możliwości obrotu danym surowcem poprzez wzrost pojemności. Codziennie też giełdy na sąsiadujących ze sobą kontynentach będą dokonywały przesunięć surowców aby zmniejszyć różnice między swoimi kursami wymiany.

Reasumując, podatek ten to jest jakaś setna, aby gielda zwiekszala swoj spichlerz (pojemnosc czy jak tam kto nazywa), bo gdyby nie to cena 1k surki nie zmniejszala sie i kupowalo by sie 1k surki za 15pp xd

A co do nowych funkcji premium, kmic gdzies tam o tym ze takowych nie bedzie, mawet ankiety nie robil tylko od razu wpisał ze ich nie bedzie :s
 

DeletedUser164037

Guest
Tak w ogóle, giełda to też funkcja PP. Nie czaję czemu była ankieta odnośnie tego skoro, tak jak BHAK mówi, kmic na początku ustawień napisał, że funkcji pp nie będzie :D
 

Keymil LoveOrHate

Szlachcic
Wynik reakcji
6.026
jeszcze tak nie bylo zeby nie bylo nowych funkcji a byla sama gielda a wiec za duze ryzyko sprawdzania takiej opcji :) jestem pewny ze gieldy nie bedzie
 

BHAK

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
546
Tak w ogóle, giełda to też funkcja PP. Nie czaję czemu była ankieta odnośnie tego skoro, tak jak BHAK mówi, kmic na początku ustawień napisał, że funkcji pp nie będzie :D

Wiedz zwidzenia nie miałem, chyba ze to było zbiorowe :D
W sumie też nwm, czemu tak jest, ale może dlatego że nowe funkcje premium wprowadzili na sw.64, a rynek pp sw.78, i jakis oddzielny parametr przez to powstał ;s
Tak samo flagi sa oddzielone w tych ankietach, a nigdy nie były na sw. bez nowych funkcji premium.... :s
Więc jak dla mnie nie pora na takie eksperymenty (chociaz obojetne dla mnie to czy te funkcje beda, bo flagi mam jak i pp, ale niech każdy ma równe szanse :D )
 

DeletedUser181214

Guest
Oj... moje doświadczenie mówi, że masowe kupno surowców odbywa się dużo wcześniej niż rekrutacja szlachty :)

Od etapu 300 LK można spokojnie utrzymać całodobową produkcję w kolejkę rekrutacji i budowy. Więc kupujący surowce za PP nie zyskaliby tyle co na światach ze skracaniem budowy. Jedynie co by zyskali więcej to właśnie wtedy, gdy trzeba karetę złożyć. A doliczając do tego, że musieliby niepotrzebnie rynek wyżej postawić to by prawie nic do przodu byli. Może z 1 dzień.
 
Status
Zamknięty.
Do góry