Wersja 8.35 - komentarze

Status
Zamknięty.

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.004
zwróć uwagę, że fejki tracą w tym momencie na znaczeniu, jeżeli ktoś nie ma super-szybkiego internetu czy przeglądarka na chwilę się zlaguje, to fejki już nie będą perfekcyjnie wysłane jak zautomatyzowana kareta i będzie wiadomo, że to nie szlachta.

Zwróć uwagę, że przypadkiem sam podałeś jeszcze jeden dowód na to, że gra przekształci się ze zręcznościówki w strategię... podpowiedź - wystarczy NIE korzystać z tej nowej funkcji (bo przecież nie ma takiego obowiązku) i "przypadkiem" wysłać ataki w sposób nieperfekcyjny... ciąg dalszy sam sobie dopowiedz :)
 

DeletedUser188424

Guest
kmic, jestem kobietą to po pierwsze także miło byłoby gdybyś tak się do mnie zwracał. Jak już komuś odpisujesz to poświęć tą chwilę i sprawdź kim jest Twój rozmówca. Po drugie Twój argument niestety jest inwalidą, w sumie tego nawet nie można nazwać argumentem no ale po co się produkować i tak administracja zawsze miała nas (graczy) gdzieś. ;)
 

DeletedUser146728

Guest
Brawo !! To się popisaliście , gra schodzi na przysłowiowe psy... Może od razu zróbcie funkcję automatyczne wysyłanie zaplanowanego ataku :D
 

BeczkaWisniowa

Ciężki Kawalerzysta
Wynik reakcji
106
Jestem na nie. Mow sobie Kmic co chcesz, ale teraz kazdy obudzi sie w nocy na 2 minuty, pusci 10 synchro z telefonu nie wstajac nawet z lozka, a obronca zeby poklinowac pol nocy nie przespi.

Skoro gra ma miec tylko aspekty strategiczne, to dajcie i automatyczne klinowanie. Wtedy przynajmniej rownowaga miedzy atakujacym a obronca zostanie zachowana.
 

DeletedUser150139

Guest
Tragedia.
Sorry ale jak to ma tak dalej wyglądać to ja nawet na s100 nie zagoszczę, który i tak miał być ostatnim światem.
Z roku na rok gra robi się jeszcze gorsza, jeszcze prostsza. Bez sensu.
Jaki jest sens? Może uważa całą produkcja że nowi gracze(pewnie w 90% bardzo młodzi ludzie zaczynający karierę z takimi grami) są coraz głupsi? Bo jak to inaczej wytłumaczyć?

Śmiejemy się że następne będą kliny...ale z tego że kiedyś produkcja zrobi wysyłanie karet też się śmialiśmy...i się "stanęło".
 

DeletedUser40095

Guest
Odnośnie pojawiających się pytań "dlaczego aktualizacja w dzień a nie w nocy": aktualizacja przeprowadzana jest jednocześnie we wszystkich krajach gry (poza pojedynczymi wersjami, które "pilotowo" startują dzień wcześniej)
Przejrzałem kilka wersji językowych: BG/USA miały aktualizację dzisiaj (abstrahuję od tego, że gracze informację otrzymali 10 lipca), Brazylia nie ma informacji o tym, że jakakolwiek aktualizacja ma być (wystartowały światy 70 i 71), u Koreańczyków nic o aktualizacji, Turcja bez informacji o aktualizacji, Tajlandia chyba w ogóle nie działa, czyli jeśli chodzi o konkretne zmiany czasu to jedynie Rosja nam pozostaje, która faktycznie będzie miała jutro aktualizację.
Myślałem, że o tym wspomniałeś ze względu na to, że mamy różnicę czasu. Co i tak specjalnie istotne nie było, bo jak patrzę na wersje językowe plemion, to większość serwerów i tak oscyluje w przedziale kilku godzin.
łącznie jest to parę godzin pracy programistycznej. Później zaś wyłapujemy jak najszybciej feedback dotyczący ewentualnych błędów, aby w razie potrzeby móc jak najszybciej zareagować na nie.
Dlatego przy aktualizacji pracuje tak naprawdę cały sztab ludzi, nie wymagajmy by spędzali oni noce w pracy. A dzięki obecności wówczas większego grona graczy, mamy zdecydowanie większą okazję, że szybciej ktoś zgłosi jakiś błąd i będzie można przystąpić do pracy nad nim.
Chyba sobie jaja robisz... Gracze na plemionach są po to, aby się bawić, a nie po to, aby zgłaszać Wam błędy w grze. To raz.
Gracze są Waszymi klientami, a więc to Wy jesteście tu dla nich, a nie oni dla Was. Praca nocna to nic strasznego! Może jakby mieli spędzać noce w pracy, to bardziej przemyśleli by co chcą wprowadzić.
I co do błędów. W późniejszej wypowiedzi wspominasz o tym, że w nocy i tak znaleźliby się gracze, którzy będą tworzyli teorie spiskowe przeciwko Wam. Tak więc w nocy będziecie mieli odpowiednią grupę badawczą.
Zresztą proszę zauważyć, że to już nie są takie aktualizacje jak kiedyś, kiedy to zatrzymanie serwerów trwało po 5-10 minut. Teraz w zdecydowanej większości przypadków jest to czas liczony w sekundach (na danym serwerze). Większość osób zdąży jedynie zarejestrować fakt, że zostali wylogowani z gry i muszą zalogować się ponownie.
Ehh... Od czterech stron gracze rozbijają się o sekundy, milisekundy, a Ty mi każesz się cieszyć, że nie muszę czekać 5-10 minut. Faktycznie... jestem w niebo wzięty. Przyznaj się (tak jak rzecznik GDDKiA), że zwyczajnie w InnoGames nie ma kultury pracy w nocy. Ewentualnie, zastanówcie się nad tym, co zrobić z graczami, którzy przez Wasze lenistwo wioski potracą.
Poza tym pomysłowość naszych graczy nie zna granic. I nie mam wątpliwości, że nawet gdyby aktualizacja odbywała się między 3:40 a 4:20 w nocy, to i tak znalazłyby się osoby mające pretensje o to, że już od dawna miały zaplanowaną akcję na 3:55 i fakt przeprowadzania w tym czasie aktualizacji oczywiście nie jest przypadkiem, ale ewidentnym spiskiem wymierzonym przeciwko ich plemieniu, którego wszyscy dookoła się boją, a support w sposób jednoznaczny wspomaga ich wrogów, którzy muszą się uciekać do takich sztuczek by mieć szanse w walce... Folklor...
Folklor to jest Wasza kultura pracy. Zachowujecie się tak, jakby ta praca była dla Was złem koniecznym. Takie aktualizacje - jak najbardziej, można przeprowadzić w godzinach nocnych. Do diaska - jeśli w budżetówce mogą to robić w nocy, to chyba w prywatnej firmie, nastawionej na zysk - również. Nieraz zdarza mi się siedzieć i całą noc aby wprowadzić zmiany w systemie - tylko po to, aby pracownicy mieli jak najmniej problemów w przeciągu dnia. Jednak Wasi klienci mogą pocierpieć... bo komfort Waszych pracowników jest najważniejszych.
 

DeletedUser

Guest
i własnie to jest koniec mojej gry :)
mam nadzieje ze wiecej ludzi zakonczy gre i pokaże wam że zrobiliście błąd :)
 

DeletedUser147486

Guest
Heh, no to będzie śmiesznie :D

I teraz byle noob może być groźny, wszyscy najlepsi na sp za jakiś czas z zamkniętymi oczami będą klinować :p

Czy będzie lepiej, czy gorzej to się dopiero okaże :)
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.004
Przejrzałem kilka wersji językowych: BG/USA miały aktualizację dzisiaj (abstrahuję od tego, że gracze informację otrzymali 10 lipca), Brazylia nie ma informacji o tym, że jakakolwiek aktualizacja ma być (wystartowały światy 70 i 71), u Koreańczyków nic o aktualizacji, Turcja bez informacji o aktualizacji, Tajlandia chyba w ogóle nie działa, czyli jeśli chodzi o konkretne zmiany czasu to jedynie Rosja nam pozostaje, która faktycznie będzie miała jutro aktualizację.

Sprostowanie: dziś aktualizację miały wersja NET oraz CH (zgodnie z tym co pisałem, o pojedynczych wersjach startujących wcześniej jako "pilotażowe"), wszystkie pozostałe startują 14 lipca naszego czasu (wbrew temu co napisałeś: zarówno USA jak i UK także). Dlaczego wersja koreańska czy brazylijska o tym nie informują to już nie mnie oceniać, pretensje o aktualizację bez zapowiedzi proszę kierować do włodarzy tamtejszych gier.
 

DeletedUser

Guest
Prosze mi odpowiedzieć JAK TO BĘDZIE Z TARANAMI? Bo jeśli nie da rady wysłać 4/5 idealnych ataków taranami tak jak szlachcicami to lipa straszna.

EDIT
Ah, i Panie Kmic.. Szanuj opinię graczy. Fajnie że z telefonu da radę wysłać grubych, to doceniam.. Ale jeśli nie ma opcji wysłania perfect fejka z telefonu to jestem BARDZO na nie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser147486

Guest
Prosze mi odpowiedzieć JAK TO BĘDZIE Z TARANAMI? Bo jeśli nie da rady wysłać 4/5 idealnych ataków taranami tak jak szlachcicami to lipa straszna.

Poczytaj se komentarze wczesniejsze to będziesz wiedzieć. Niemniej chyba jasno jest napisane, że aktualizacja dotyczy grubych ;)

Jaka lipa? Wyślij synchro ręcznie i noobki pomyślą, że to fejki, itp.
Nikt Ci nie każe korzystać z tego, a przynajmniej masz pewność jak kareta od nooba leci.
Jak na wolne światy to w sumie bardziej ułatwia niż utrudnia grę :p

No, ale zależy jak kto na grę patrzy. Dla mnie to jest jednak strategia i od razu szukam tutaj jakiś sposobów na wykorzystanie ustawień ;)
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.004
bo opinie mniejszej grupy rozgarnietych graczy macie centralnie między pośladkami

Opinię "mniejszej grupy rozgarniętych graczy" już poznaliśmy i cieszymy się, że jest ona pozytywna.
Teraz mieliśmy okazję poznać opinię "grupy graczy, którzy uważają się za pro bo potrafią używać Opery i boją się, że teraz - w warunkach jednakowych dla wszystkich - nie będą już takimi gwiazdami".

Swoją drogą to przekomiczna sytuacja, w której ktoś uważa się za "super gracza" tylko dlatego, że potrafi obsługiwać skróty przeglądarki i obawia się, że wszystkie "nooby" (czytaj: osoby nieposiadające tej extra mocy) nagle okażą się lepsze od niego... gratulacje...
 

DeletedUser147486

Guest
Swoją drogą to przekomiczna sytuacja, w której ktoś uważa się za "super gracza" tylko dlatego, że potrafi obsługiwać skróty przeglądarki i obawia się, że wszystkie "nooby" (czytaj: osoby nieposiadające tej extra mocy) nagle okażą się lepsze od niego... gratulacje...

Uśmiałem się ^

W sumie teraz szlachta przyda się do dobrego klinowania na wszystkie grube jednocześnie :D
 

DeletedUser132743

Guest
aktualizacja zbyt ułatwiająca wysyłanie karet. Na światach bez ograniczenia ms kareta będzie mogła zostać wysłana w odstępie 200ms, a z sklinowaniem tego nie będzie tak łatwo, nawet dla bardziej zaawansowanych graczy.
 

DeletedUser

Guest
No klin z telefonu to też jakiś straszny problem nie jest... A poza tym już od dawna da się 4 grube w 1 sek w telefonu zmieścić.

tia gdy mówisz o telefonach z androidem i osem a gdy masz windows phone gdy brakuje aplikacji? Sporo człowiek musi się pomęczyć
 

DeletedUser113653

Guest
Ale z drugiej strony już nikt nikogo nie będzie wyśmiewał na FO, że ten nie umie synchra puścić :D

Dzięki Kmic już mnie nie będą hejtować za moje beznadziejne synchro z telefonu :cool: Wiedziałem, że na was można liczyć :D
 

DeletedUser147486

Guest
aktualizacja zbyt ułatwiająca wysyłanie karet. Na światach bez ograniczenia ms kareta będzie mogła zostać wysłana w odstępie 200ms, a z sklinowaniem tego nie będzie tak łatwo, nawet dla bardziej zaawansowanych graczy.

Być może masz rację, ale to jest nowość, będzie to testowane. Możliwe, że będą zmiany w przyszłości i przykładowo zrobią większe odstępy. Póki co weszła ta wersja i trzeba z tym żyć i ją sprawdzić, bo w ten sposób może w przyszłości poprawią wszelkie niedociągnięcia z tą opcją :)
 

DeletedUser179072

Guest
Opinię "mniejszej grupy rozgarniętych graczy" już poznaliśmy i cieszymy się, że jest ona pozytywna.
Teraz mieliśmy okazję poznać opinię "grupy graczy, którzy uważają się za pro bo potrafią używać Opery i boją się, że teraz - w warunkach jednakowych dla wszystkich - nie będą już takimi gwiazdami".

Swoją drogą to przekomiczna sytuacja, w której ktoś uważa się za "super gracza" tylko dlatego, że potrafi obsługiwać skróty przeglądarki i obawia się, że wszystkie "nooby" (czytaj: osoby nieposiadające tej extra mocy) nagle okażą się lepsze od niego... gratulacje...

Również się uśmiałem, fajnie, że posiadasz tak dobre poczucie humoru :)


Ta twoja grupa uważająca się za pro graczy nie zawsze używa opery ;p.
Typowy napinacz z ciebie, obrażasz graczy. Pytam się, jaki z ciebie "Opiekun Projektu" skoro tak robisz? Moim zdaniem dość słaby ;)
Weź sobie na wstrzymanie z takimi tekstami.
 

DeletedUser189236

Guest
Gdzie tu sens i gdzie logika.
Jak najbardziej negatywna moja opinia.

Wielu moich przedmówców trafiło w sedno, pokazując wady z punktu widzenia gracza, a ja wam przedstawie to tak:

Pomyślcie: nowi gracze wam tu piszą pochwały, a starzy wyjadacze, widać same negatywy. Kto Wam przynosi większe zyski, oczywiście ta mniejsza grupa starych długo w to grających ludzi. Oni graja na kilku światach na każdym premium asystent farmera menedżer konta. A Ci którym sie to podoba? To są ludzie którzy dochodzą do max 3 wiosek i na tym zostają zrównani z podłożem przez grupę starych wyjadaczy, starych plemion które grają ze sobą przez wiele światów. My, rozgarnieci gracze nie nudzimy się tą grą po 5 wioskach, czasem po 500 wioskach, po wpakowanych paru zł w gre, co jest rozrywką, nie jest dla nas straconymi pieniędzmi, czasem można sobie wydać pieniążki na kino, teatr i na gre też. Jest to idealna gra, dla ludzi, którzy pracuja, uczą się i tak dalej. Wy tych pieniążków potrzebujecie, wy je chcecie bo musicie zarobić na utrzymanie. Ja sie Was pytam czemu wpajacie przeciwnikom tego pomysłu że jest to genialne, jak oni uważają ze to beznadzieja. Posłuchajcie ich, nie wprowadzajcie tego, stracicie, prawdziwych graczy, stracicie pieniążki, gracze pokończą światy i tyle, nie zaczną nowych bo to jest kompletnie bez sensu w obecnej konfiguracji. Graczami nazywam tych prawdziwych proplayerów. Natomiast amatorzy zabawią się trochę i szybko pogubią bo nie będzie graczy. Cała gra wam padnie, stracicie swoją prace. Wiem, że troche wyolbrzymiam ale to zawsze idzie tak, że po takim pomyśle pojawia się następny równie "genialny".

Zarabiacie na tych graczach, chociaż raz ich posłuchajcie. Jeden jedyny raz a wyjdziecie na tym dobrze.

A teraz protip:
Jeśli naprawde chcecie to wprowadzać, najpierw wypróbujcie, zróbcie to tylko na jednym nowym świecie, wtedy zobaczycie co tam sie będzie działo, od razu zrezygnujecie z tego pomysłu jak go tam przetestujecie, prosze Was nie niszczenie Graczom tej bardzo fajnej gry. Błagam wręcz na kolanach, wprowadźcie to sobie, ale tylko na jednym świecie dla testu, albo na każdym następnym nowym świecie ale stare światy, które wystartowały zostawcie w spokoju.


Jeśli to wprowadzicie na wszystkich światach, ja kończe gre i już nigdy nie zagram w tą kiedyś fajną (obecnie jeszcze też) ale już niedługo beznadziejną gre. Mam nadzieje ze to przeczytacie i weźmiecie sobie do serca moje słowa. Nie psujcie nam gry proszę ja w imieniu swoim i innych Graczy, zróbcie świat dla dzieci, półautomatyczny tam sobie wprowadzajcie co chciecie.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.004
Thebobo - ale powiedz mi szczerze jedną rzecz: skoro jesteś doświadczonym graczem mającym 500 wiosek, to jakie dla Ciebie ma znaczenie to, że jakiś początkujący gracz (mający 3-5 wiosek) się ucieszy, bo będzie mógł pierwszy raz w życiu wysłać karetę (zakładając, że uda mu się wypracować sytuację, w której będzie posiadał w jednej wiosce 4 szlachciców i nikt mu ich nie wybije w międzyczasie).
W czym Ci to przeszkadza i dlaczego z tego powodu Twoja gra traci sens?
 
Status
Zamknięty.
Do góry