Wersja 8.35 - komentarze

Status
Zamknięty.

scott.ca

Szlachcic
Wynik reakcji
4.596
No klin z telefonu to też jakiś straszny problem nie jest... A poza tym już od dawna da się 4 grube w 1 sek w telefonu zmieścić.
 

scott.ca

Szlachcic
Wynik reakcji
4.596
Nie mieszkam w centrum Wawy. Ba! nawet na obrzeżach miasta. W tej grze nikt nigdy nie miał równych szans i nigdy tak nie będzie, bo tutaj liczy się to ile czasu masz na grę, a nie to, że jakiś bobek puści grube w 800ms, co tak naprawde każdy umie od X lat.

edit. a co do synchro grubych z telefonu, to wcale nie trzeba do tego lte. ale ja Ci nie mam zamiaru tłumaczyć jak to zrobić. w końcu nie lubisz gotowych rozwiązań, więc dojdź do tego sam. ;)
 
Wynik reakcji
3.001
Nie mieszkam w centrum Wawy. Ba! nawet na obrzeżach miasta. W tej grze nikt nigdy nie miał równych szans i nigdy tak nie będzie, bo tutaj liczy się to ile czasu masz na grę, a nie to, że jakiś bobek puści grube w 800ms, co tak naprawde każdy umie od X lat.

A czy ja pisałem o komputerze czy telefonie? Do tej pory nie dam rady wysłać perfekcyjnego synchro na telefonie pomimo, że to LTE mam ;) A taki przeciętny net? Klin wchodzący 3 sekundy później.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser40095

Guest
To była gra strategiczna, a teraz nie każde będzie miał równe szanse, a osoby, które nie mają umiejętności i refleksu będą mogły robić to co było po za Ich zasięgiem.
Eee... wysłanie tego synchra, to jest strategia tak? Czy może raczej zręczność. W takiej sytuacji wprowadzenie tej opcji powoduje zlikwidowanie zręcznościowego charakteru gry, na rzecz strategicznego. Czyli dla Ciebie sam plus :)

Ja nadal szanownych administratorów pytam. Dlaczego aktualizacje w środku dnia?
 

scott.ca

Szlachcic
Wynik reakcji
4.596
A czy ja pisałem o komputerze czy telefonie? Do tej pory nie dam rady wysłać perfekcyjnego synchro na telefonie pomimo, że to LTE mam ;) A taki przeciętny net? Klin wchodzący 3 sekundy później.

Ale jeżeli dla Ciebie "perfekcyjne synchro" to jest off który idzie z grubymi w 1 sekundzie, to chyba naprawdę nie mamy o czym dłużej dyskutować...
 
Wynik reakcji
3.001
Nie mieszkam w centrum Wawy. Ba! nawet na obrzeżach miasta. W tej grze nikt nigdy nie miał równych szans i nigdy tak nie będzie, bo tutaj liczy się to ile czasu masz na grę, a nie to, że jakiś bobek puści grube w 800ms, co tak naprawde każdy umie od X lat.

edit. a co do synchro grubych z telefonu, to wcale nie trzeba do tego lte. ale ja Ci nie mam zamiaru tłumaczyć jak to zrobić. w końcu nie lubisz gotowych rozwiązań, więc dojdź do tego sam. ;)

A kto chce gotowe rozwiązania? Ułatwiają tą gre i powoli staję się ona grą dla debili. Jeszcze rok czasu i jedyne co będzie trzeba robić na plemionach to co miesiąc wydać te 15 zł na KP i MK bo wszystko się będzie wysyłało i klinowało samo.

--------------------------------------------------------------

Ale jeżeli dla Ciebie "perfekcyjne synchro" to jest off który idzie z grubymi w 1 sekundzie, to chyba naprawdę nie mamy o czym dłużej dyskutować...

Argument z d.. tyłka.
 

scott.ca

Szlachcic
Wynik reakcji
4.596
A kto chce gotowe rozwiązania? Ułatwiają tą gre i powoli staję się ona grą dla debili. Jeszcze rok czasu i jedyne co będzie trzeba robić na plemionach to co miesiąc wydać te 15 zł na KP i MK bo wszystko się będzie wysyłało i klinowało samo.

--------------------------------------------------------------



Argument z d.. tyłka.

Oni tej gry nie ułatwili, tylko zalegalizowali to, co jest od zarania dziejów w tej grze A to jest zasadnicza różnica. Rozumeim gdyby nie dało się wcześniej wysłać 4 grubych i offa w 1 sek czy to z kompa, czy to z telefonu, a oni by to nagle wprowadzili. Ale to opcja była na pleionach od dawien dawna. 95% graczy wysyłało synchro za pomocą opery, więc nie wiem gdzie Ty tu widzisz jakiekolwiek ułatwienie...
 

DeletedUser30894

Guest
"Uwierzę, że można wysłać szlachtę w mniej niż 0,1s, bez użycia bota, jak zobaczę Pana rekord (chodziło o refleks) w księdze Guinnessa" - kmic
"Nie zaprzeczam, że szlachtę w 200ms można wysłać legalnie, ale można też zrobić także przy użyciu bota, w związku z tym nie anuluję blokady i nie wykluczam banów w przyszłości, jak odstęp między atakami będzie taki mały" - KacyldaWielka

Lepsze dodanie automatycznej opcji wysyłania ataków, niż banowanie "gdyż nie jest to fizycznie możliwe" :D, ale nie jest to nic innego, jak przyznanie się, że nie radzicie sobie z wykrywaniem botów.

Widać tu na forum, z jakim entuzjazmem większość graczy przyjęło tą "poprawkę" - psujecie tymi zmianami rozgrywkę. Skoro dodaliście automatyczne wysłanie ataków, to tylko czekać na automatyczne kliny (oczywiście potrzebny będzie MK i x PP za 1 klin).

Najlepiej dodawajcie te swoje "bajery" na nowych światach, a nie już istniejących. Wtedy i wilk będzie syty i owca cała.
 

DeletedUser176454

Guest
Mówicie że do synchra potrzeba opery,skryptów,czy zręczności ?
Ludziska tą technologią to się grało kilka lat temu
Teraz klawiatury mają klawisze programowalne wystarczy otworzyć kilka zakładek w przeglądarce klikać g1,g2 + enter i to ta wasza zręczność nie rozśmieszajcie mnie
Każdy noobek potrafi puścić synchro
Jedynie problemem tu jest czy włączyć tu funkcję na wersji mobilnej bo tutaj jak ktoś wspominał nie każdy ma Lte w telefonie i kliny mogą stanowić problemy w idealnym synchro

I ja się dorzucam do pytania OldBear Dlaczego aktualizacje w środku dnia?
 

DeletedUser176064

Guest
Kompletne dno z tym wysyłaniem karety ... Liczę że to jakaś kpina, zabijacie klimat tej gry
 

DeletedUser179072

Guest
Jak ktoś wcześniej pisał, przez to automatyczne wysyłanie synchra gra straci ten swój klimat, a sam wysyłający karetę nie będzie musiał się martwić ani stresować, żeby ładnie wycelować(dograć). Moim zdaniem to był urok tej gry, uda się, nie uda się. Uda się, to się cieszysz i chwalisz, a nie uda się to narzekasz i się z ciebie śmieją, ale to było dobre. Natomiast teraz wszyscy odczują ulgę i nie będzie żadnego dreszczyku emocji.. Tragiczna aktualizacja. Jestem na nie ;)
 

Frezee

Szlachcic
Wynik reakcji
3.934
Albo to zniszczy plemiona przez odejście dużej ilości graczy albo naprawi zachęcając do gry nowych :)
 

DeletedUser

Guest
Czekam na dodanie możliwości pory ataku, w której ma wejść atak.
Skoro byle idiota puści karetę w:
11:11:11:111
11:11:11:211
11:11:11:311
11:11:11:411


to niech jeszcze dogra sobie xxx offów na 11:11:11:110
i 1ms przed każdym grubasem antyklina. :)
pozdrawiam:)
 

DeletedUser180001

Guest
Ataki ze szlachcicami - Jestem na nie, każdy będzie mógł wysyłać w 1 sek 5 ataków, ale znając życie tylko nieliczni się tego nauczą więc za wiele to nie zmieni xd

Powinny być na światach w takim wypadku (odstępy w ms np. pomiędzy atakami jest ogranicznik 200/250/ czy tam 300 ms)
Odznaczenia - Każde odznaczenia nowe są fajne, więc te też powinny być dobre, liczę niedługo, że dodacie jakieś dzienne odznaczenie ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser40095

Guest
Hmm... może inaczej. Urok gry, ktoś wspomniał. Nie wiem czy dla Was istotą gry jest tu sposób wysłania zsynchronizowanych ataków szlachtą. Dla mnie to nieistotne. Przyznam się, że w celu zmniejszenia odstępu między szlachtą zastanawiam się, czy po prostu czterech karet nie wysyłać z czterech różnych wiosek... jakby nie było wtedy minimalny odstęp między szlachcicami nie obowiązuje... I tutaj jest Wasz skill.

Nie wiem dlaczego Wy zaczęliście grać w plemiona, a nie w inną grę - chociażby Forge of Empire. Dla mnie prostota mechanizmu gry gra tu ogromne znaczenia. Nie ma przeładowania jednostek, zasady są banalne. Łatwo kogoś nauczyć w to grać. Podstawowe umiejętności można posiąść w ciągu dwóch dni. To, kiedyś, była siła tej gry. Wielokrotnie - wytykając błędy administracji - wspominałem o grze RedDragon (jak dla mnie nadal najlepszej grze przeglądarkowej w jaką grałem). Jednak RD ma już o wiele trudniejsze zasady. Tak więc prostota mechanizmu gry, jest tu istotą gry. Nie synchro.

Co jest siłą tej gry? Gracze! Jednak tego niestety nie zauważa administracja naszej gry. Zdaje się, że nie wiedzą o tym, że my tu jesteśmy pomimo ich działań, a nie dzięki nim. Gdyby nie wspaniali ludzie jacy towarzyszą mi podczas miesięcy rozgrywki (czy to współplemieńcy, czy przeciwnicy), to już dawno przestałbym wydawać pieniądze na plemiona.

I do diaska. Pytam kolejny raz.
Dlaczego aktualizacja musi być w ciągu dnia?!
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.004
Odniosę się tylko do jednej wypowiedzi, idealnie podsumowującej argumentację "oburzonych".

Automatyczne synchro to już jest kompletny idiotyzm. To była gra strategiczna, a teraz nie każde będzie miał równe szanse, a osoby, które nie mają umiejętności i refleksu będą mogły robić to co było po za Ich zasięgiem.

To zdecyduj się o czym piszesz. Gra strategiczna polega na wymyślaniu (uwaga, niespodzianka będzie!) STRATEGII. Czyli planowaniu jak rozbudować wioskę, ile i jakich wojsk wyprodukować, kogo zaatakować, z kim wejść w sojusz itd... To jest STRATEGIA.
Co ma wspólnego z jakąkolwiek strategią szpanowanie, że potrafi się 4 razy nacisnąć szybko jakiś klawisz? To jest właśnie zaprzeczenie strategii, czyli bezmyślne klikanie w stylu "strzelanek" czy gier sportowych starego typu (gdzie aby np. szybko przebiec jakiś dystans należało jak najszybciej wciskać spację czy inny klawisz). Właśnie dzięki wprowadzeniu tej funkcji gra odzyskuje swój charakter STRATEGII, niwelując irracjonalną przewagę dla osób, które "są lepsze" bo używają określonej przeglądarki i potrafią korzystać z jej skrótów klawiaturowych.
To także wielki ukłon w stronę graczy, którzy logują się z różnych miejsc (np. w szkole czy pracy), gdzie niekoniecznie mają czas i możliwość aby użyć konkretnej przeglądarki a tym bardziej dostosowywać jej ustawienia do swoich potrzeb. O użytkownikach telefonów - z niekoniecznie mega szybkim dostępem do internetu - już nie wspominając.

A czy teraz "każdy noob" będzie mógł wysłać "karetę"? Się okaże... najpierw musi dojść do takiego etapu gry, że będzie w jednej wiosce posiadał 4 szlachciców (co już jest dość ostrą selekcją), a większość graczy dochodzących do takiej fazy rozwoju potrafi jednak czytać i ma dostatecznie dużo czasu by opanować tę tajemną sztukę na własną rękę... Zresztą zapewne dla niejednej osoby, która po wysłaniu swej pierwszej w życiu "karety" i otrzymaniu 4 raportów z czerwonymi kropkami, ta funkcja wyda się "głupia", "nieprzydatna" itd...

Można tylko pogratulować tym wszystkim "pro", którzy boją się, że nagle wszyscy dotychczas słabsi gracze (bo są "noobami", którzy nie znaleźli w sieci poradnika jak wysyłać szybkie ataki) zaczną ich hurtem przejmować...

Odnośnie pojawiających się pytań "dlaczego aktualizacja w dzień a nie w nocy": aktualizacja przeprowadzana jest jednocześnie we wszystkich krajach gry (poza pojedynczymi wersjami, które "pilotowo" startują dzień wcześniej), łącznie jest to parę godzin pracy programistycznej. Później zaś wyłapujemy jak najszybciej feedback dotyczący ewentualnych błędów, aby w razie potrzeby móc jak najszybciej zareagować na nie.
Dlatego przy aktualizacji pracuje tak naprawdę cały sztab ludzi, nie wymagajmy by spędzali oni noce w pracy. A dzięki obecności wówczas większego grona graczy, mamy zdecydowanie większą okazję, że szybciej ktoś zgłosi jakiś błąd i będzie można przystąpić do pracy nad nim.
Zresztą proszę zauważyć, że to już nie są takie aktualizacje jak kiedyś, kiedy to zatrzymanie serwerów trwało po 5-10 minut. Teraz w zdecydowanej większości przypadków jest to czas liczony w sekundach (na danym serwerze). Większość osób zdąży jedynie zarejestrować fakt, że zostali wylogowani z gry i muszą zalogować się ponownie.
Poza tym pomysłowość naszych graczy nie zna granic. I nie mam wątpliwości, że nawet gdyby aktualizacja odbywała się między 3:40 a 4:20 w nocy, to i tak znalazłyby się osoby mające pretensje o to, że już od dawna miały zaplanowaną akcję na 3:55 i fakt przeprowadzania w tym czasie aktualizacji oczywiście nie jest przypadkiem, ale ewidentnym spiskiem wymierzonym przeciwko ich plemieniu, którego wszyscy dookoła się boją, a support w sposób jednoznaczny wspomaga ich wrogów, którzy muszą się uciekać do takich sztuczek by mieć szanse w walce... Folklor...
 

DeletedUser180389

Guest
Nie będę się powtarzać, bo to co o tym myślę zostało już powiedziane.
Jestem na nie dla synchra. Tragedia po prostu.
 

DeletedUser188424

Guest
To zdecyduj się o czym piszesz. Gra strategiczna polega na wymyślaniu (uwaga, niespodzianka będzie!) STRATEGII. Czyli planowaniu jak rozbudować wioskę, ile i jakich wojsk wyprodukować, kogo zaatakować, z kim wejść w sojusz itd... To jest STRATEGIA.
Co ma wspólnego z jakąkolwiek strategią szpanowanie, że potrafi się 4 razy nacisnąć szybko jakiś klawisz? To jest właśnie zaprzeczenie strategii, czyli bezmyślne klikanie w stylu "strzelanek" czy gier sportowych starego typu (gdzie aby np. szybko przebiec jakiś dystans należało jak najszybciej wciskać spację czy inny klawisz). Właśnie dzięki wprowadzeniu tej funkcji gra odzyskuje swój charakter STRATEGII, niwelując irracjonalną przewagę dla osób, które "są lepsze" bo używają określonej przeglądarki i potrafią korzystać z jej skrótów klawiaturowych.

Bez urazy ale czy Ty czytasz to co piszesz? Jak dzięki wprowadzeniu tej funkcji gra odzyska swój charakter strategii, skoro dzięki tej funkcji ten element strategii coraz bardziej zanika? Automatyzacja karety do perfekcyjnego odstępu czasowego to jedno, ale zwróć uwagę, że fejki tracą w tym momencie na znaczeniu, jeżeli ktoś nie ma super-szybkiego internetu czy przeglądarka na chwilę się zlaguje, to fejki już nie będą perfekcyjnie wysłane jak zautomatyzowana kareta i będzie wiadomo, że to nie szlachta.

Psujecie tą grę z aktualizacji na aktualizacje, to tyle.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry