zaostrzenie regulaminu gry

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser147386
  • Data rozpoczęcia

Najbliższa aktualizacja powinna zostać aktualizowana pod tym kątem


  • W sumie głosujących
    42
Status
Zamknięty.

DeletedUser147386

Guest
Witam,

Chciałby przedstawić opcje dla zaostrzenia regulaminu gry pod względem kont graczy.
Mianowicie aktualne zatwierdzenie regulaminowe dotyczące zastów i dzieleń łącza jest zadowalające.

Główne zamierzenie jest aby administracja plemion miała bardziej wpływ na konta martwe i konta podtrzymywane oraz wykorzystywane jako konta pomocnicze.Wchodzi tu kwestia aby brano pod uwage logowania graczy co uzyskują nielegalne dostępy do cudzych kont.

Przykładowo aktywny gracz nie może bo jest nie możliwe aby logował się z rożnych miejsc nie systematycznie.Powinno być brane pod uwagę miejsce rejestracji i historia jego stałego łącza -logowania do gry.Nie możliwe jest albowiem aby gracz logował sie przykładowo z Poznania potem z Warszawy a gdzie indziej nawet z innego kraju.

Dopuszczalne jest oczywiście łączę bezprzewodowe a co za tym idzie stałe IP komputera-laptopa
Ten pomocniczy wariant dla opiekunów światów byłby bardzo przydatny w wychwytywaniu martwych kont wykorzystywanych pomocniczo do atakowania i rozwoju potencjalnych graczy co preferują ten styl.
Oczywiście trafiały by się przypadki kiedy gracz zmienia miejsce zamieszkania itd/ale według historii logowań i systemu byłaby opcja ochronna co dopiero po jakimś okresie by konto wychwyciło itd.-wiadomo ze po zmianie zamieszkania nie jest możliwe aby na konto logować się z 5 różnych miejsc.Automatycznie wiadomo ze konto jest podtrzymywane i nieregulaminowe oddanie hasła do danego konta.

Grałem na rożnych światach i nieraz borykałem się z problemem że nie wiedziałem z kim aktualnie piszę.

Temat do przemyślenia szczególnie przez administrację plemion.
 

DeletedUser144395

Guest
Na nie, a co jesli ktos nie ma stałego IP?
Teraz nie idzie sie logowac z proxy, ponieważ zeby grac musi przeglądarka obslugiwac jave.
Czasami loguje sie z komputera mojej dziewczyny. Nie gram tylko wrzucam rekrutacje i monety. Jestem u niej czasami cały tydzien, a innym razem nie widujemy sie kilka dni.
Co jesli sie loguje z tableta przez wi-fi na rynku w Poznaniu? Zupełnie nie przemyslany pomysł.
 

DeletedUser147386

Guest
Pisze przecież ze szczególnie tu chodzi o wychwytywanie martwych kont/co mają zast a potem po wykorzystywaniu zastepstwa stoją i nie rozwijają się/w między czasie są logowania z rożnych zakątków kraju,a nawet obcych krajów.Nastepnie po uzbieraniu grubych są wykorzystywane pomocniczo i rozwojowo a co za tym idzie wiadomo.

Co do Ciebie to nie wierze że nie logujesz się przez rok z tych samych miejsc tylko logujesz się zawsze gdzie indziej.Sama logika nie pozwala na aktywną Twoją grę.Założenie jest głównie kierowane do kont co stoją miesiącami nie rozwijają się.Duzo mozna pisać na ten temat wierze ,wiem że doskonale mnie rozumiesz o co mi chodzi.

Przecież Ja nie che utrudniać gry czy co tam/wystarczy że administracja uzyska/wdrazy pkt.taki co do wymienionych kont/Aktywny gracz przecież nie ma co się martwić albowiem praktycznie każde konto jest kontrolowane przez opiekuna danego świata.
 

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
Jestem na nie.

Tekst regulaminu jaki jest, każdy widzi. Jeśli support dojdzie do wniosku, że konto jest multikontem, na podstawie tego, co piszesz i na podstawie wielu innych czynników, to obecna treść regulaminu pozwala wymierzyć bana.

Te kwestie, o których piszesz, to tylko część danych, które można przeanalizować.

Teoretycznie jest możliwe, że ktoś będzie się logował jednego dnia z Warszawy, innego dnia z Poznania, trzeciego dnia z Krakowa. Znam taki przykład z życia - pracownik firmy DDD, która wykonuje usługi na terenie całego kraju. Najczęściej wchodzi do gry w hotelu.

Mało tego - część hoteli może mieć stałe IP, więc możliwe jest, że z tego samego IP raz zaloguje się do gry ten mój kolega, innym razem jakiś inny gracz - którego ani ja, ani kumpel nie znamy.

Jeszcze inna rzecz - miałem swego czasu internet przez CDMA z Orange (Orange Free Dom Pro - nie polecam). IP dynamiczne, czyli przy każdym połączeniu inne. Często gęsto strony typu mojadresip.pl pkazywały mi, że moje miejsce "przyłączenia" do neta jest gdzieś na wschodnim wybrzeżu USA - czyli jest zupełnie normalnym to, że jeden gracz przy każdym logowaniu ma inne IP, wskazujące nie tylko na różne miasta przyłączenia, ale nawet różne państwa.

Poza tym....
Numer IP to tylko jedna z kilkudziesięciu znany mi (i pewnie kilkuset znanych specjalistom) informacja, która może wskazywać na multikonto. Są takie dane, które naprawdę trudno podrobić (jak choćby ID "komputera" - w sensie: instalacji danego programu na komputerze - unikatowe dla każdego programu, budowane przy instalacji, dostępne dla wtyczek ActiveX).

Numer IP można ukryć bardzo łatwo. Służy temu prosta w instalacji wtyczka do FF, o nazwie "Tor Button". Nagłówki też można zmienić - choćby torem. IP przy łączach bezprzewodowych przy każdym połączeniu z netem jest inne (nie tylko bezprzewodowych, pewnie wszystkie ADSLe tak mają: neostrada, netia...).

Starożytni Rzymianie mawiali: summum ius summum iniuria - największa praworządność bywa największym bezprawiem. A Bolszewicy myśleli, że wystarczy stworzyć jakiś "paragraf", żeby wywołać w społeczeństwie pożądane zachowania (czyli wystarczy zapisać w kodeksie karnym, że nie wolno zabijać, żeby nikt nie zabijał).

Regulamin IMHO jest ok, a jaki by nie był - zawsze da się go ominąć, albo stworzyć bota, który przechytrzy support.

Dlatego jestem na nie.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser147386

Guest
Jestem na nie.

Tekst regulaminu jaki jest, każdy widzi. Jeśli support dojdzie do wniosku, że konto jest multikontem, na podstawie tego, co piszesz i na podstawie wielu innych czynników, to obecna treść regulaminu pozwala wymierzyć bana.

Te kwestie, o których piszesz, to tylko część danych, które można przeanalizować.

Teoretycznie jest możliwe, że ktoś będzie się logował jednego dnia z Warszawy, innego dnia z Poznania, trzeciego dnia z Krakowa. Znam taki przykład z życia - pracownik firmy DDD, która wykonuje usługi na terenie całego kraju. Najczęściej wchodzi do gry w hotelu.

Mało tego - część hoteli może mieć stałe IP, więc możliwe jest, że z tego samego IP raz zaloguje się do gry ten mój kolega, innym razem jakiś inny gracz - którego ani ja, ani kumpel nie znamy.

Poza tym....
Numer IP to tylko jedna z kilkudziesięciu znany mi (i pewnie kilkuset znanych specjalistom) informacja, która może wskazywać na multikonto. Są takie dane, które naprawdę trudno podrobić (jak choćby ID "komputera" - w sensie: instalacji danego programu na komputerze - unikatowe dla każdego programu, budowane przy instalacji, dostępne dla wtyczek ActiveX).

Numer IP można ukryć bardzo łatwo. Służy temu prosta w instalacji wtyczka do FF, o nazwie "Tor Button". Nagłówki też można zmienić - choćby torem. IP przy łączach bezprzewodowych przy każdym połączeniu z netem jest inne (nie tylko bezprzewodowych, pewnie wszystkie ADSLe tak mają: neostrada, netia...).

Starożytni Rzymianie mawiali: summum ius summum iniuria - największa praworządność bywa największym bezprawiem. A Bolszewicy myśleli, że wystarczy stworzyć jakiś "paragraf", żeby wywołać w społeczeństwie pożądane zachowania (czyli wystarczy zapisać w kodeksie karnym, że nie wolno zabijać, żeby nikt nie zabijał).

Regulamin IMHO jest ok, a jaki by nie był - zawsze da się go ominąć, albo stworzyć bota, który przechytrzy support.

Dlatego jestem na nie.


teoretycznie,ale zapominasz że przez długi czas czy tam powiedzmy kolega nie gra cały czas z hoteli czy z miejsc takich na okrągło przez powiedzmy 3 miesiące czy pół roku.Kwestia dotyczy wymienionych kont.Czynniki jakie wymieniłem nie są brane pod uwagę z doświadczenia i nie moze nikt mi tu napisac bo mnie nie przekonacie ze nagle na jednym świecie powiedzmy 100 czy tysiąc graczy nagle loguje sie z różnych miejsc na kontach co przez pierwszy okres aktywności miały stałe miejsce łącza i nagle po roku czy 2 latach są robione skoki z logami z wyskokowych miejsc częśći świata.Nie można patrzeć w jedna stronę tylko analiza sięga o wiele głębiej.Moja propozycja tyczy się tego aby w regulaminie było zaznaczone ze administracja ma takie prawo itd. aby ów gracz miał świadomosc tego ze jest mozliwośc wychwycenia takich rzeczy.A co najwazniejsze sami opiekunowie będą mieli podkładke i zostaną zmuszeni bardziej do analizowania kont i co najważniejsze do bacznego obserwowania co na ów świecie piszczy.

Nie rozumiem samego Waszego zaparcia w tej kwestii to przeciez nic nie zmieni poza tym że gra by była bardziej uczciwa i na pewno zmniejszyły by się nielegalne przekazywanie kont-haseł.
 

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
Kolego - sam sobie ograniczasz pole widzenia.

Nie każdy gra na tym samym komputerze, na tym samym rodzaju łącza (przewodowe, bezprzewodowe, z TP, z Netii) przez cały okres istnienia świata.

Co z ludźmi, którzy zmienią pracę i z dnia na dzień zostają "handlowcami"? Co z ludźmi, którzy zmienią DSL na jakikolwiek ADSL?

Każdy taki przypadek wg Twojego postulatu regulamin nakazowałby traktować jako nielegalne przekazanie konta - bo kiedyś było jedno IP, a teraz są różne, z różnych miejsc na świecie, z różnymi przeglądarkami itd.

Ten system, który jest teraz nie jest doskonały, ale takiego nie stworzysz. Twój pomysł bardziej stwarzałby ryzyko zbanowania kont, które na to nie zasługują, niż pomógł wyłapać jakiekolwiek oszustwo.

Regulamin - jeśli chodzi o kwestie nielegalnego używania kont, aktualnie (moim zdaniem) jest dobry.


ps.
a kolega akurat gra wyłącznie w hotelach - najczęściej to jest inny hotel przy każdym zalogowaniu, bo robotę ma najczęściej na 1 dzień, mało kiedy dwa dni siedzi w jednym miejscu :)
żona mało wyrozumiała podobno :p
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser147386

Guest
Ty cały czas masz na mysli graczy co graja /Ja na tomiast mam na mysli graczy-ich konta co nie graja od 3 i więcej miesięcy-o takich kontach mowa/martwych podtrzymywanych.

inaczej..
- powiedzmy tak ze istniałby zapis taki:przykładowy,
Konto które użyło zastępstwa całego czyli w tym przypadku 60 dni i przez 60 dni nie rozwijało się normalnie w całkowitym tego znaczenia oraz po okresie zasta gdzie nagle nastąpiło logowanie i przez kolejny miesiąc nie ma aktywności rozwojowej to takie konto już nie spełnia wymogu gry i jest kontem martwym.

a]aktywnością rozwojową nazywamy wtedy gdy dane konto jest sukcesywnie rozwijanie poprzez rozbudowę wiosek i przejmowanie kolejnych wiosek. Oraz do tego terminu zaliczamy roównież brak rozbudowy wiosek i brak przejeć ale w zamian jest uznawany przyrost pkt.RA i RO.

to tylko taki przykład podany przez mnie.Bardzo łatwy zrozumiały.Jest Was sporo i kazdy ma inne spojrzenie na ten aspekt dlatego propozycja moja jest dość szczególna.
Głosy oddane na odpowiedz ze Odpowiada mi tak jak jest jest aprobata Waszą również do tego co staram się aby to znikło.Mam nadzieje ze rozumiecie to chyba.
 

DeletedUser

Guest
A co jeśli ktoś gra z kimś coop?

Obecnie gram z kolegą na 65. On mieszka w Niemczech, tam loguje sie chyba z 2 komputerów. Ja aktualnie jestem w odwiedzinach u wujaszka, zalogowałem się z jego komputera. W domu korzystam ze swojego PCeta, laptopa i tel. Wiesz ile to IP wychodzi? Dodać do tego zmienne to jest ich trochę
 

DeletedUser147386

Guest
A co jeśli ktoś gra z kimś coop?

Obecnie gram z kolegą na 65. On mieszka w Niemczech, tam loguje sie chyba z 2 komputerów. Ja aktualnie jestem w odwiedzinach u wujaszka, zalogowałem się z jego komputera. W domu korzystam ze swojego PCeta, laptopa i tel. Wiesz ile to IP wychodzi? Dodać do tego zmienne to jest ich trochę

ale jesteście aktywni/konto nie jest martwe-cały czas gra/ponadto logowania są ze stałych miejsc w czasie mniej więcej stałym-zapewne pokrywające się wzajemnie.
 

DeletedUser156889

Guest
Nie wprowadzą tego z jednego prostego powodu... pomyśl przez chwile jakie dodatkowe koszty musiałoby inno ponieść... i po co? Masz wątpliwość to zgłoś konto do supportu, sprawdzą logi.
 

DeletedUser144395

Guest
ale jesteście aktywni/konto nie jest martwe-cały czas gra/ponadto logowania są ze stałych miejsc w czasie mniej więcej stałym-zapewne pokrywające się wzajemnie.

A jesli przez okres wakacyjy zamierzam sobie wegetowac przez 2 miesiące i klepac monety na 5000 sztuk szlachty?
 

kors4r

Łucznik
Wynik reakcji
0
Ty cały czas masz na mysli graczy co graja

Tak, dokładnie - bo chodzi w tym wszystkim o to, żeby nie wylać dziecka z kąpielą. Jeśli chciałbyś zapobiec wykorzystywaniu martwych kont, to nie tym sposobem, który proponujesz, bo ten sposób wywali z gry część kont, które nie są martwe.
 

kmic

Mamuś Plemion (III)
Plemiona Team
Opiekun Projektu
Wynik reakcji
13.005
Przykładowo aktywny gracz nie może bo jest nie możliwe aby logował się z rożnych miejsc nie systematycznie.Powinno być brane pod uwagę miejsce rejestracji i historia jego stałego łącza -logowania do gry.Nie możliwe jest albowiem aby gracz logował sie przykładowo z Poznania potem z Warszawy a gdzie indziej nawet z innego kraju.

Może być "lekki" problem w jaki sposób egzekwować to w kraju, w którym dobrze ponad 90% osób ma mniej lub bardziej zmienny adres IP...
 

DeletedUser147386

Guest
niektórzy z Was maja racje bo przy zmiennym IP byłby problem z określeniem, ale jak jest średnio jedno logowanie na tydzień i na koncie nic się nie dzieje od wielu miesięcy na czy nawet na niektórych od kilkunastu miesięcy to już wiadomo że jest to konto podtrzymywane i sytuacja dotyczy przede wszystkim zaawansowanych światów.Nie czarujmy sie bo w tym kontekscie bedzie bardzo wrażliwa debata/według mnie to nie jest problem aby to wszystko poukładac i złaczyc tak aby pasowało i na pewno nie będzie dziać się krzywda graczom co graja i aktywnie się logują.Bo prawda taka ze serwery żyja i zarabija tylko na aktywnych kontach-graczach.
 

DeletedUser144395

Guest
Ale zobacz kolejną sytuacje (miała miejscejakis czas temu na swiecie na którym gram):
Jest gracz X pisze nam, ze nie ma czasu na gre bo zmienił prace i bedzie prelegentem- non stop na wyjazdach.
Nie chcemy zeby konczył, proponujemy mu zeby trzymał swoje konto- ot tak towarzysko, zeby wieczorami mógł z nami pogadac na forum. Jesli z jego konta potrzeba było wysłac offa czy defa wrzucał komus zasta jesli nie miał czasu i wszyscy byli zadowoleni.
Zauważ caly czas zmienia sie IP, konto sie nie rozwija przez długi okres czasu, nie kupuje premki, bo szkoda kasy, co rusz jakis zast...
Czy on zasługuje na bana czy deleta?
 

DeletedUser147386

Guest
Ale zobacz kolejną sytuacje (miała miejscejakis czas temu na swiecie na którym gram):
Jest gracz X pisze nam, ze nie ma czasu na gre bo zmienił prace i bedzie prelegentem- non stop na wyjazdach.
Nie chcemy zeby konczył, proponujemy mu zeby trzymał swoje konto- ot tak towarzysko, zeby wieczorami mógł z nami pogadac na forum. Jesli z jego konta potrzeba było wysłac offa czy defa wrzucał komus zasta jesli nie miał czasu i wszyscy byli zadowoleni.
Zauważ caly czas zmienia sie IP, konto sie nie rozwija przez długi okres czasu, nie kupuje premki, bo szkoda kasy, co rusz jakis zast...
Czy on zasługuje na bana czy deleta?

wiadome/kasacja-bo służy jako pomocnicze.Pogawędzić można na róznych portalach.
 

DeletedUser144395

Guest
wiadome/kasacja-bo służy jako pomocnicze.Pogawędzić można na róznych portalach.

Pomocnicze, ale własciciel na nim gra. Po to jest forum plemienia zeby tam gawędzic.
Osoba ta gra, wybija monety, rekrutuje, wysyła defa i offa jak ma troche wiecej tajmu.
Konto cały czas jest juz obsługiwane przez własciciela. taka sytuacja miała miejsce przez 4 miesiące wiec limit zastów nie został przekroczony.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser147386

Guest
Pomocnicze, ale własciciel na nim gra. Po to jest forum plemienia zeby tam gawędzic.

nie gra bo konto staje sie martwe skoro nie przynosi przyrostu żadnego.A to znowu idzie dalej i doprowdza do tego ze kiedyś tego zasta całego wykorzysta i jak nie będzie mogł sie lognąc to samo konto zgaśnie chyba ze predzej poda Wam hasło do konta.

Nie nie kolego takie zagrywki sa znane i wiadmo że jak krtos nie ma czasu na gre i i nie ma czasu na logowanie i przychodzi czas ze albo zgasnie samo albo następuje nielegalka.

Zasady muszą być twarde to są plemiona nie simsy.

Proszę o dokładne wczytywanie się w temat abyście rozróżniali sentencje tej sondy.
 

Jurigag

Zwiadowca
Wynik reakcji
99
Po pierwsze primo, możesz mieszkać w Gdańsku a twoje logowanie do gry może być przeprowadzone w Krakowie. Jak ? Polecam tracert, tam sobie zobaczysz jaka dokładnie jest trasa twojego połączenia, to że mieszkasz w Gdańsku np to niekoniecznie lokalizacja GeoIP albo cokolwiek innego musi wskazać Kraków, ja tak często mam, mieszkam w Warszawie a na GeoIP pokazuje mi różne inne miasta, wszystko zależy od trasy twojego łącza, aktualnego użycia central, serwerowni i innych pierdół, no ale z przypadkami łączenia przez pół globu to już trochę tak ciężko ;P

Nie łączysz się bezpośrednio z plemionami, zanim plemiona poznają skąd połączenie to wpierw musi ono dojść do kilku central, więc raczej nieefektowne będzie coś takiego po miejscu zalogowania, prędzej skryptami JS z node.js/xmlhttprequest sprawdzać różne informacje o przeglądarce w danej chwili i je zapisywać lub innymi technologiami, aktualnie tego jest że ktoś coś zapomni zrobić :X
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry