Ortografia na FO

  • Rozpoczynający wątek Dyl Sowizdrzał.
  • Data rozpoczęcia

Czy odpowiada Ci mój pomysł?

  • Tak

    Głosy: 63 63,6%
  • Nie

    Głosy: 36 36,4%

  • W sumie głosujących
    99
Status
Zamknięty.

DeletedUser70830

Guest
Pomysł dobry, ale trudny do zrealizowania... :/
Dużo osób się spieszy pisząc i często popełnia błędy...
Aczkolwiek ostrzeżenia można dawać i po jakiejś ich liczbie ( przykładowo 5) następuje np. 24 godzinna blokada pisania...

Pozdrawiam.
 

DeletedUser

Guest
Myślę, że Moderatorzy przyczyniliby się tego typu postępowaniem do poszerzenia wiedzy na temat ortografii i ogólnej znajomości języka polskiego dzieci i młodzieży używających forum.

Pozwolę sobie wtrącić taka małą dygresję... niestety jednak czasami ci "starzy" robią więcej błędów niż młodzi ;) Więc nie ograniczajmy się do wytykania błędów tylko młodym, a wszystkim korzystającym z forum.

____________
Co do warnów, wydaje mi się, że stosowanie powszechnych sposobów karania jest odrobinę zbyt rygorystyczne. Dla tego typu osób przydałaby się osobna taryfikacja i skala kar, która w jakiś sposób "wytykałaby" ich lenistwo (bo nie ukrywam, uważam, że większość "dyslektyków" to po prostu osoby, którym NIE CHCE się nauczyć zasad ortografii).
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
dostał ktoś kiedyś ostrzeżenie za błędy ?
zapewne tylko za 'błedny' ...
i tylko jeśli oczki bolały od nadmiaru
i dobrze...

Co do warnów, wydaje mi się, że stosowanie powszechnych sposobów karania jest odrobinę zbyt rygorystyczne
a w języku polskim jest słowo "warn" ? o_O

pomysł od początku troszkę jednak skopany
o ile literówki czasami rażą, o tyle zdecydowanej większości- w tym mi - nie chce się sprawdzać niczego więcej
to forum gry na litość...

jak korzystacie z -bo ja wiem- gadulca... też tacy staranni jesteście?
ta... jasne... buahahhahahaha.... ja też ...XD
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser160287

Guest
o ile literówki czasami rażą, o tyle zdecydowanej większości- w tym mi - nie chce się sprawdzać niczego więcej
to forum gry na litość...

jak korzystacie z -bo ja wiem- gadulca... też tacy staranni jesteście?
ta... jasne... buahahhahahaha.... ja też ...XD

z warnami to lekka przesada i z tego co widać nikt tego nie stosuje,
ale wszelkie literówki i błędy raczej świadczą o kulturze piszącego...
nawet na głupim GG...
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
z warnami to lekka przesada i z tego co widać nikt tego nie stosuje,
ale wszelkie literówki i błędy raczej świadczą o kulturze piszącego...
nawet na głupim GG...
nie wiem czy to akurat kultura, dla mnie to raczej wiedza i pamięć :D

"dał mi ostrzerzenie" czy "dał mi warna" ? ^^
ja wolę jednak to "ostrzerzenie"
 

DeletedUser158723

Guest
Chyba za literówki nie ma warnów tak mi się wydaję. :)
 

DeletedUser

Guest
Odpowiem, jako moderator, ale też zaznaczam, że to moje zdanie i postępuję zgodnie z nim.

Ortografia jest na forum ważna. Strasznie ciężko się czyta posty kłujące w oczy błędami. Na ogół mniej rażące pomijam, ale kiedy mój umysł mówi, że nie da się tego normalnie przeczytać, to edytuję takiego posta poprawiając jedynie błędy - w taki sposób, by nie zmieniać sensu zdania, czy też formy wypowiedzi.

Karać za to - to już chyba lekka przesada, choć może warto zwrócić uwagę na słowniki przeglądarkowe.... może warto po napisaniu posta spojrzeć, dlaczego połowa wypowiedzi jest podkreślona na czerwono...
To świadczy o naszej kulturze....

Moderując forum nie widzę wielkich jakichś ortograficznych tragedii, zaś edytowanie postów pod kątem ortów zdarza mi się sporadycznie. Więc chyba nie ma o co "drzeć kotów"...

Pozdrawiam
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
z punktu widzenie moda to zawsze inaczej wygląda
z punktu widzenia graczy zwracających uwagę na poprawność też

ale większość - w tym i mnie - generalnie to rypie
takie realia

problem się pojawia tylko gdy błąd powoduje niejednoznaczności
 

DeletedUser

Guest
no oki, ale głównym pomysłem modernizującym zasady panujące na forum i nad którym tu się rozwodzimy jest karanie warnami użytkowników za błędy ortograficzne.
I dla samego pomysłu jestem na "NIE"...
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
no i znowu słowo "warn"

phi:D
no to co bardziej szkodzi językowi- pisanie z błędami po polsku czy zapożyczanie na potęgę słów obcojęzycznych? ^^
 
Status
Zamknięty.
Do góry