kasacja postów-informacja dla użytownika

czy chcesz mieć info zwrotne <jakiekolwiek!> na temat kasacji postów?

  • tak

    Głosy: 63 84,0%
  • obojętnie

    Głosy: 2 2,7%
  • nie

    Głosy: 10 13,3%

  • W sumie głosujących
    75
Status
Zamknięty.

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
z jednej strony mi trochę przykro że zakładam taki wątek ale ...
zauważyłem że mi posty wyparowały. tzn oczywiście nie wszystkie, ale parę mi już z FO zniknęło, z skoro mi to wam pewnie też
nie chodzi o posty które w jakiś sposób naruszają ład i porządek- za takie są sankcje-czyli wiecie co się stało, chodzi o posty które często są w wątkach raczej...nazwijmy umownie niszowych
żeby nie być gołosłownym- był sobie np wątek o czasie rekrutacji
http://forum.plemiona.pl/showthread.php?t=89865
czyli raczej taki mało szkodliwy, nie dość że zamknięty to jeszcze strasznie przycięty...
propozycja jest taka:
dodać opcję powiadamiania użytkowników o przyczynach kasacji [to nawet może być jedna symboliczna ikonka

NIE chodzi mi o posty za które są ostrzeżenia /bany
chodzi mi tylko o informację ZWROTNĄ
był post -> nie ma -> kiedy skasowany, gdzie skasowany, podstawowa przyczyna
------
jak sprawdziłem JA JAKO szeregowy nie widzę ich nawet w historii
bach poszło z dymem, więc raz że straciłem czas to dwa że odwołanie jest utrudnione
 
Ostatnia edycja:

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
czasami się nie obejdzie bez kasacji
oczekuję jedynie tego że sytuacja będzie jasna:)

można przyjąć że forum to takie miejsce które jedynie ma dawać pewne iluzoryczne poczucie wpływu na coś
ok, ja to rozumiem, nie moja piaskownica

ale jako gracz tracę zaufanie w takich warunkach
bo nawet nie wiem co było nie tak jak trzeba...
 

DeletedUser125784

Guest
Tutaj nikt naprawdę nie usuwa postów od tak sobie, jeżeli dany post "wyparował" oznacza to iż był niezgodny z danym tematem.

Tak tak dziennie kasuje się kilkadziesiąt postów (ile nie więcej) i za każdym razem mod danego działu będzie pisał do ciebie pw "sorki stary nie obraź się ale musiałem, taki jest regulamin"
 

DeletedUser

Guest
Tutaj nikt naprawdę nie usuwa postów od tak sobie, jeżeli dany post "wyparował" oznacza to iż był niezgodny z danym tematem.

Tak tak dziennie kasuje się kilkadziesiąt postów (ile nie więcej) i za każdym razem mod danego działu będzie pisał do ciebie pw "sorki stary nie obraź się ale musiałem, taki jest regulamin"

Vb tu mamy i są od tego pluginy/skrypty kolego.
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
nie, nie pisał pw
z założenia trzeba dodać nową opcję
no niestety- technika; nowa funkcja na forum

moderowanie bez informacji dla użytkownika czemu skasowali mu posty [BEZ ostrzeżeń] przypomina mi trochę takie...telewizyjne pytania dziennikarzy niegdyś do pewnego prezydenta ... który jest premierem teraz ...
może nieco przesadzam ale założenia w warunkach forum są identyczne

mogą ci skasować w ten sposób WSZYSTKO, od spamu po wielkie posty
pół biedy jak masz ostrzeżenie, COKOLWIEK, ale jak nie masz to co to za przyjemność angażowania się na forum??!
---------
a tak na marginesie...

to czy ja się BUNTUJĘ przeciwko kasowaniu? czy ten wątek jest o KASOWANIU ?!!....

brawo...

ja chcę tylko wiedzieć jakie błędy popełnia użytkownik , tyle
chcę mieć jako takie pojęcie o nawet niepisanych granicach wypowiedzi [kurde no..wzór mogę trzepnąć jakiś który jest tabu czy coś..]
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Tutaj nikt naprawdę nie usuwa postów od tak sobie, jeżeli dany post "wyparował" oznacza to iż był niezgodny z danym tematem.

Tak tak dziennie kasuje się kilkadziesiąt postów (ile nie więcej) i za każdym razem mod danego działu będzie pisał do ciebie pw "sorki stary nie obraź się ale musiałem, taki jest regulamin"

Z tego co wiem większość postów kasowanych za spam- wcale spamem nie jest. Chodzi o ś45- często nasi tam rozmawiają, kłócą się i ...
postów nie ma, choć ani spamu, ani wulgaryzmów nie było...
 

DeletedUser

Guest
Z tego co wiem większość postów kasowanych za spam- wcale spamem nie jest. Chodzi o ś45- często nasi tam rozmawiają, kłócą się i ...
postów nie ma, choć ani spamu, ani wulgaryzmów nie było...

Mówisz, że się kłócą i się dziwisz?
Z tego co wiem, to regulamin nie gryzie :)

3.1 Administratorzy oraz Moderatorzy wystawiają ostrzeżenie za brak poszanowania dla regulaminu forum, regulaminów poszczególnych działów, netykiety oraz godności innych użytkowników, a w szczególności za:


- lekceważenie lub niestosowanie się do uwag i sugestii Moderatorów i Administratorów
- spam
- offy, prowokowanie do nich lub ich świadoma kontynuacja
- wszczynanie kłótni, prowokowanie do nich lub systematyczne w nich uczestnictwo
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
ja bym prosił o powrót na ziemię:D
wątek nie ma dotyczyć kasowania /karania tylko informowania o działaniach :)

dlatego wszyscy rączki w górę i poprzeć propozycję
chodzi tylko o to żeby piszący miał powiadomienie o kasacjach

to nie jest wątek do oceny zasadności podejmowanych decyzji :)
 

DeletedUser79177

Guest
W dyskusjach o 38 postawiliśmy na olewkę...
Notoryczne kasowanie postów, zwłaszcza tych najzupełniej prawidłowych - trochę nam się już tam przejadło
 

DeletedUser19566

Guest
Jak kolega wtkc wspomniał nie chodzi o dyskusje odnośnie samego faktu kasowania postów, tak więc proszę ręsztę użytkowników aby trzymała się danej tematyki.

Odnosząc się do propozycji.
Przykładowo kasuje się 100 postów w ciągu dnia, co zajmuje i tak całkiem sporo czasu (wbrew pozorom czytamy wszystkie posty bez względu na ich długość), jakby doszło nam do tego pisać powód przy każdym skasowaniu musiałabym na forum spędzić cały dzień, każdy jeden post w takim wypadku musiałby być kasowany oddzielnie, dodatkowo trzebaby napisać powód a nawet nie chce myśleć ile twórczych odwołań trzebaby było przeczytać i na nie odpisać. Sądzę iż każdy z nas (moderatorów) ma własne życie, pracę, szkołe, drugą połówkę bądź całą rodzinę także ten pomysł z takim rozwiązaniem zupełnie mi nie odpowiada, zwłaszcza że na forum i tak sporo pracy jest i o dziwo wcale jej nie ubywa a wręcz przeciwnie.
 

DeletedUser159420

Guest
Jak kolega wtkc wspomniał nie chodzi o dyskusje odnośnie samego faktu kasowania postów, tak więc proszę ręsztę użytkowników aby trzymała się danej tematyki.

Odnosząc się do propozycji.
Przykładowo kasuje się 100 postów w ciągu dnia, co zajmuje i tak całkiem sporo czasu (wbrew pozorom czytamy wszystkie posty bez względu na ich długość), jakby doszło nam do tego pisać powód przy każdym skasowaniu musiałabym na forum spędzić cały dzień, każdy jeden post w takim wypadku musiałby być kasowany oddzielnie, dodatkowo trzebaby napisać powód a nawet nie chce myśleć ile twórczych odwołań trzebaby było przeczytać i na nie odpisać. Sądzę iż każdy z nas (moderatorów) ma własne życie, pracę, szkołe, drugą połówkę bądź całą rodzinę także ten pomysł z takim rozwiązaniem zupełnie mi nie odpowiada, zwłaszcza że na forum i tak sporo pracy jest i o dziwo wcale jej nie ubywa a wręcz przeciwnie.
Ale przecież, w pluginach masz już stałe powody, np. mozebyć spam, offtop, po dwie ikony i wtedy na przemian klikasz i od razu z usnięciem tyle samo czasu by to zajeło
 

DeletedUser19566

Guest
A właśnie że nie. Wyobraźmy sobie sytuacje nieobecności moda przez np. 2 dni, na forum jakiegoś świata użytkownicy zapisali kilka stron z czego większość trzeba skasować z różnych powodów. W sytuacji, która mówi o tym, że ma być wysłana informacja musiałabym kasować posty pojedynczo wysyłając każdemu powód kasacji bądź wybierać i wysyłać hurtem (tyle że to powoduje iż musiałabym ten sam temat czytać kilka razy). W każdej z opisanych sytuacji czas wydłuża się znacznie podczas moderowania forum. Macie racje iż nie zmienia nam to nic przy skasowaniu jednego czy dwóch postów ale jeśli jest ich 10 i więcej robi to jednak różnicę.
 

DeletedUser159420

Guest
Dziewczyno jest 21 wiek i można zrobić tak, że klikasz i już jest usunięty z infromacją
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
Kozacy,
przepraszam bardzo
hola hola

dziękuję za zwrócenie uwagi że wątek odbiega od założeń ale proszę mi nie pisać o PRACY MODERATORA

ja będąc użytkownikiem nie muszę wiedzieć jak ona wygląda, nikt nie musi, przecież sami nie chcecie pisać o tym
wiadomo że sama propozycja nie będzie pewnie zrealizowana jak 99,9% innych
co i tak nie zmienia faktu że to tylko sondaż wśród graczy

i tak decydent wziąłby pod uwagę czas poświęcony na moderowanie...więc ...

ps. jak nie "czemu" to przynajmniej "co i kiedy"
 

DeletedUser19566

Guest
A dlaczego nie? Może są gracze którzy podczas oddawania głosu na "tak" bądź na "nie" wzieliby pod uwage czas jaki trzebaby na to poświęcić? Myślę iż decyzja powinna zawierać wszystkie czynniki za i przeciw, jeżeli ktoś uważa że czas jaki poświęcamy w moderowanie tego forum jest nieistotny to chyba jest mi troszkę przykro i czuję się zupełnie niedoceniona.
Nie opisuję samej pracy moda mówię tylko jak to powinno wyglądać jeśliby coś takiego miało być wprowadzone, widzę iż kiedy się tłumaczy dlaczego coś jest nierealne jest tak samo źle kiedy się po prostu temat ignoruje.

"Co i kiedy?" brzmi troszkę lepiej, tak sądzę, ale nie wiem czy istnieje możliwość wprowadzenia np. automatycznego powiadamiania na e-mail, to tylko tak głośno myślę.
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
jak lepiej jak nie lepiej:D
lepiej brzmi : co, kiedy i dlaczego :p:D
-------------

no ok, powiedzmy że powód to kwestia dodatkowa
ale już "co i kiedy" można dodać - wystarczy zwykły panel gdzie się pojawi informacja co kasuje mod w chwili jak kasuje, tyle

dlaczego zostało skasowane - potem można zapytać
 

DeletedUser145784

Guest
nie jest to potrzebne, postów nie kasuje się od tak, lecz z jakiegoś powodu i jeśli post znikną z forum to nie bez przyczyny, chyba że ktoś kasuje niewygodne dla siebie posty.
 

wtkc

Zwiadowca
Wynik reakcji
9
jest potrzebne
powód może niekoniecznie ale sama informacja o fakcie kasacji- jak najbardziej

@up
ale końcówka postu bombowa ^^
 
Status
Zamknięty.
Do góry